Targi Kantońskie 2020 w formie online!

Wpływ pandemii koronawirusa możemy odczuć w praktycznie każdej dziedzinie naszego życia. Imprezy masowe nie są w tym przypadku wyjątkiem. Z powodu epidemii przełożono zaplanowane na 2020 rok ogromne wydarzenia sportowe jak Igrzyska Olimpijskie oraz Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Niektórzy organizatory decydują się na bardzo nowatorskie pomysły. 8 kwietnia wydano oficjalny komunikat, że Targi Kantońskie 2020 odbędą się w formie online!

Targi Kantońskie 2020 w formie online

Targi Kantońskie 2020 w formie online

Targi Kantońskie od lat cieszą się ogromną popularnością wśród importerów z całego świata. Stanowią doskonałą okazję do nawiązania kontaktów biznesowych z ogromną ilością wystawiających się na nich firm z Chin.

Z reguły rokrocznie odbywają się dwie edycje – wiosenna oraz jesienna. Terminy, w jakich odbywają się targi były zawsze identyczne. I tak faza I edycji wiosennej trwa od 15 do 19 kwietnia, faza II 23-27 kwietnia, faza III 1-5 maja. W edycji jesiennej są to odpowiednio: 15-19 października, 23-27 października oraz 31 października-4 listopada.

Niemniej wybuch światowej epidemii koronawirusa postawił organizację tegorocznych edycji targów w Kantonie pod znakiem zapytania. 26 marca otrzymaliśmy oficjalny komunikat mówiący o przełożeniu 127 edycji Targów Kantońskich na późniejszy termin.

Szkolenie: Import z Chin

8 kwietnia na oficjalnej stronie internetowej Targów poinformowano, że Targi Kantońskie 2020 odbędą się w formie online. W komunikacie przekazano, że decyzją chińskiego rządu 127 edycja Targów Kantońskich w nietypowej formie będzie trwać od połowy do końca czerwca. Decyzja podyktowana jest koniecznością minimalizacji zagrożenia, które mogłoby wyniknąć z powodu podróży na targi.

Aby być na bieżąco z informacjami jak będą wyglądać Targi w Kantonie online, zapraszamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem.

Organizator gwarantuje, że dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii zapewni całodobowe wsparcie w zakresie promocji produktów, matchmakingu i przeprowadzania negocjacji biznesowych online na swojej platformie handlowej.

Dalsze informacje mają być na bieżąco przekazywane poprzez stronę internetową oraz media społecznościowe organizatora.

Targi Kantońskie w formie online są bardzo ciekawym i bezprecedensowym rozwiązaniem z uwagi na panujące obecnie wyjątkowe okoliczności. Należy mieć nadzieje, że taka forma targów będzie w praktyce posiadać odpowiednie zaplecze techniczne, pozwalające na bezproblemowe przeglądanie produktów i nawiązywanie kontaktów biznesowych.

Na podobny krok zdecydowali się także organizatorzy Targów HKTDC. Zachęcamy też do sprawdzenia kompletnej listy przełożonych targów handlowych w Chinach, Hongkongu i Europie.

Import z Chin w 2021

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 7