Region produkcji szkła w Chinach – Qingdao

Szkło jest jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów i ma wiele praktycznych zastosowań, dlatego jest na niego ogromny popyt. Największym eksporterem szkła na świecie są Chiny. Ważny region produkcji szkła w Chinach to Qingdao we wschodniej części kraju. Jak znaleźć rzetelnych dostawców szkła w Qingdao?

Region produkcji szkła w Chinach Qingdao

Gdzie produkuje się szkło w Chinach?

W każdej chińskiej prowincji zakłada się klastry przemysłowe przypisane poszczególnym miastom i ich dzielnicom. Charakteryzują się one skupiskami zakładów produkcyjnych i przedsiębiorstw je wspierających. Dzięki temu produkcja jest bardziej efektywna, a łańcuch dostaw funkcjonuje lepiej. Qingdao to jeden z głównych regionów produkcyjnych szkła w Chinach.

Qingdao to jedno z największych miast w prowincji Shandong (Szantung) na wschodnim wybrzeżu Chin. Uważa je się za jedno z najczystszych i najpiękniejszych miast Chin.

Qingdao – region produkcji szkła w Chinach

Qingdao w Chinach

Qingdao jest położone nad Morzem Żółtym. W XIX w. na tym terenie była wioska rybacka, a pod koniec wieku założono tam niemiecką bazę morską, od której pochodzi nazwa Tsingtau. Pozostałości po Cesarstwie Niemieckim widać tam do dzisiaj. Sam port morski stał się jednym z większych w Chinach.

Choć Qingdao przede wszystkim kojarzy się z przemysłem piwnym, jest to także ogromny ośrodek produkcyjny najróżniejszych wyrobów ze szkła. W Strefie Rozwoju Gospodarczego i Technologicznego Qingdao działa wiele firm szklarskich produkujących produkty najwyższej jakości.

Szkolenie: Import z Chin

Fabryki szkła w Chinach

Qingdao jako główny region produkcji szkła

Chiński rynek szklarski oferuje różnorodność produktów, m.in.:

 • szkło sodowe (naczynia, opakowania szklane, szyby)
 • szkło float (drzwi, panele, schody, meble)
 • szkło zbrojone (budownictwo)
 • szkło hartowane (półki, szyby do pojazdów)
 • szkło klejone (okulary ochronne).

Wiele fabryk szkła w Qingdao znajduje się w jego najbardziej rozwiniętej części. Warto zwrócić uwagę na producentów szkła w dzielnicach:

 • Shibei
 • Licang
 • Chengyang.
Mapa producentów w Qingdao
Mapa producentów wyrobów szklanych w Qingdao

Wizyta w fabryce

Jeśli wybierasz się do Chin w celu odbycia wizyt w fabrykach, zaplanuj maksymalnie dwie wizyty dziennie. Chiny to rozległy kraj, a poruszanie się nawet po jednym mieście zajmuje sporo czasu. Przed spotkaniem zapoznaj się z chińską kulturą biznesu.

Jak zabezpieczyć się przed oszustami przy imporcie z Chin?

Ryzyko zminimalizujesz, jeżeli:

Targi szkła w Chinach

W Qingdao nie ma targów handlowych poświęconych wyłącznie branży szklarskiej. W innych dużych miastach Chin są organizowane jedne z największych imprez targowych w tym przemyśle.

 • China Guangzhou International Glasstec Expo

China Guangzhou International Glasstec Expo (CGE) to największe targi branżowe w południowych Chinach poświęcone wyrobom szklanym i sprzętowi do ich wytworu. Liczba wystawców wynosi ponad 500, a gości ponad 50 000.

Lokalizacja: China Import and Export Fair Complex, Kanton

Strona internetowa: chinaglasstecexpo.com

 • China Glass Shanghai

China Glass Shanghai to 900 marek z branży szklarskiej prezentujących swoje produkty na 100 000 m2. Są to drugie największe targi skupione na wyrobach szklanych na świecie. Są one organizowane co roku.

Lokalizacja: Shanghai New International Expo Center – SNIEC, Szanghaj

Strona internetowa: chinaglass-expo.com

 • Canton Fair (China Import and Export Fair)

China Import and Export Fair (Targi Kantońskie) to najstarsze aktywne i największe targi handlowe w Chinach. Odbywają się one dwa razy do roku i podzielone są na trzy fazy. Importerów wyrobów szklanych najbardziej zainteresuje faza druga, gdzie można znaleźć wiele wystawców prezentujących wyroby ze szkła.

Lokalizacja: China Import and Export Fair Complex, Kanton

Strona internetowa: cantonfair.org.cn

Bezpłatna konsultacja

Region produkcji szkła w Chinach. Przewodnik

Jak dostać się do Qingdao?

Miasto Qingdao
Źródło: c40.org/zh-CN/news/qingdao-becomes-tenth-chinese-member-of-c40-network

Samolotem do Qingdao

Międzynarodowy Port Lotniczy Qingdao Liuting oferuje loty z/do Pekinu (1,5 godziny), Szanghaju (1,5 godziny) czy Kantonu (3,5 godziny), a także Tokio, Osaki, Seulu, Busan, Tajpej, Hongkongu czy Frankfurtu.

Podróż autobusem wahadłowym (20 RMB) lub taksówką (130 RMB) z lotniska do centrum miasta trwa ok. pół godziny.

Autokarem do Qingdao

Siatka połączeń autokarowych między chińskimi miastami jest rozległa. Koszt biletu na autokar z Pekinu do Qingdao kosztuje ok. 230 RMB (ok. 8-9 godzin).

Pociągiem do Qingdao

 • Z Pekinu do Qingdao dojeżdżają pociągi o różnych kategoriach. Przejazd szybką koleją bez przesiadek trwa ok. 3 godziny (550-1060 RMB w jedną stronę). Podróż zwykłym pociągiem zajmuje 8 godzin (150-280 RMB).
 • Przejazd z Szanghaju do Qingdao szybką koleją trwa około 5 godzin (380-500 RMB).
 • Podróż szybkim pociągiem z Kantonu do Qingdao trwa około 12 godzin (1500-3300 RMB).

Jak poruszać się po Qingdao?

Taksówki w Qingdao

Najlepszą metodą transportu po chińskich miastach jest miejska taksówka. Opłata paliwowa wynosi 1 RMB, a minimalna dzienna taryfa to 9 RMB za pierwsze 3 km (standardowe pojazdy) lub 12 RMB (większe pojazdy). Nocna taryfa jest droższa.

Autobusy w Qingdao

W Qingdao jest ponad 300 linii autobusowych. Ceny za przejazd autobusem wynoszą od 1 RMB do 6 RMB.

Metro w Qingdao

Do najważniejszych punktów Qingdao można komfortowo dotrzeć metrem. Ceny biletów na metro zaczynają się od 2 RMB.

Stawki celne na szkło z Chin

Koszt importu to nie tylko wartość zamówienia, ale także należności celno-podatkowe. Opłaty celne są różne w zależności od wysokości stawki celnej przypisanej danej kategorii towarów. Stawki dostępne są w systemie taryfowym ISZTAR.

Przedstawiamy przykładowe cło na wyroby ze szkła z Chin

 • słoiki (7010 90 10 00) – 5% 
 • kieliszki (7013 22 90 00) – 11% 
 • wazony z tworzywa szklano-ceramicznego (7013 10 00 00) – 11%
 • butelki ze szkła bezbarwnego (7010 90 43 00) – 5%
 • szklanki (7013 33 19 00) – 11%.

Zapoznaj się z naszym opracowaniem na temat importu wyrobów szklanych z Chin i sprawdź nasze inne wpisy na temat zagłębi produkcyjnych w Chinach.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1