Jak zarezerwować hotel w Chinach?

Przed każdym wyjazdem do Chin warto zająć się wcześniej kwestią rezerwacji hoteli. Wybór jest ogromny, więc warto zapoznać się z różnymi opcjami. Warto zaznaczyć, że przy staraniu się o wizę turystyczną do Chin będziemy potrzebować potwierdzenie rezerwacji hotelu. Jak więc zarezerwować hotel w Chinach?

Hotele w Chinach

Jak zarezerwować hotel w Chinach?

Szukanie hotelu po przyjeździe do Chin może okazać się uciążliwe. Musimy pamiętać, że w Chinach nie każdy hotel ma zezwolenie na przyjmowanie obcokrajowców, dlatego lepiej zrobić rezerwację wcześniej.

Prawo chińskie mówi o obowiązku meldunku na policji w ciągu 24 godzin od przybycia do miasta, bądź w ciągu 48 na terenach wiejskich oraz za każdym razem kiedy zmieniamy lokalizację. Na szczęście nie musimy odwiedzać komisariatu, ponieważ w większości przypadków właściciele hoteli dokonują meldunku dla klientów, dlatego po przyjeździe zostaniesz poproszony o okazanie paszportu z wizą.

Gdzie zarezerwować hotel w Chinach?

Istnieje wiele platform do rezerwacji hoteli. Naszym zdaniem najlepsze, okazują się być: Agoda.com, Booking.com, Trip.com, eLong.net

Agoda.com jest platformą, która posiada najwięcej hoteli w Azji, w tym również w Chinach.

Booking.com jest najbardziej popularnym portalem do poszukiwania hoteli na całym świecie. Jednak w przypadku Chin liczba dostępnych miejsc w porównaniu do Agody jest mniejsza.

Musimy być przygotowani na to, że zachodnie strony mogą nie zadziałać w Chinach, dlatego w takim przypadku polecamy użyć chińskich portali.

Ctrip.com to jedna z największych agencji podróżniczych w Chinach. Posiada dobrą wersję strony w języku angielskim – Trip.com. Wiele znajdujących się na tym portalu hoteli nie ma pozwoleń na obsługiwanie obcokrajowców. Trip.com będzie lepszy do znalezienia noclegu w mniejszych i nieturystycznych miejscowościach, w których portale Agoda i Booking mogą posiadać mniejsze liczby ofert.

eLong.net jest to chińska agencja podróżnicza założona w 1999 roku. Na portalu znajdziemy 2600 hoteli w 220 chińskich miastach.

Nie każdy hotel w Chinach może przyjmować obcokrajowców. Nawet jeśli rezerwujemy hotel przez portal Agoda.com lub Booking.com wciąż zdarzają się przypadki, kiedy dojeżdżamy na miejsce i otrzymujemy informacje, że ten hotel nas nie przyjmie.

Sieci hoteli w Chinach

Na portalach tego typu nie ma filtru umożliwiającego wyszukiwanie tylko takich miejsc zakwaterowania, które przyjmują obcokrajowców. Jeśli nie jesteśmy pewni, zależy nam na czasie i nie mamy sprawdzonego hotelu to najlepiej jest zatrzymać się w miejscu należącym do sieci hotelowych. Oto kilka z nich:

Crowne Plaza oraz Holiday Inn są to sieci hotelowe należące do InterContinental Hotel Group. Ich hotele znajdują się w 25 chińskich prowincjach.

Home Inn – posiada dwie marki hoteli “Home hotel” i „Heyi Hotel” do których należy ponad 500 hoteli w 100 różnych miastach w Chinach.

Motel 168 – posiada swoje hotele w 50 chińskich miastach działających pod ponad 130 różnymi markami.

Jinjiang Inn – marka założona w 1920 roku, oferuje 3600 obiektów, hotele 3-5 gwiazdkowe w 79 chińskich miastach.

HanTing Inns & Hotels – pierwsza sieć hoteli w Chinach złożona z kilku marek. Do HanTing należą: „fast HanTing”, „HanTing Hotel”, „Hanting Inn” oraz ponad 100 innych marek.

Bezpłatna konsultacja

Rezerwacja hotelu w Chinach a kwestia wizy

Do wyrobienia wizy turystycznej do Chin potrzebne jest wskazanie miejsca zatrzymania, czyli potwierdzenie rezerwacji hotelu, w którym planujemy nocować podczas pobytu.

W przypadku, gdy rezerwujemy hotel, należy pamiętać o wpisaniu w rezerwacji imion i nazwisk wszystkich osób, które będą nocowały w danym hotelu. Jeśli na potwierdzeniu podamy tylko jedno imię, pozostałe osoby nie będą mogły użyć potwierdzenia rezerwacji podczas starania się o wizę.

Na co zwrócić uwagę podczas rezerwacji hotelu przez portal Agoda.com

Po wejściu na stronę wpisujemy w wyszukiwarkę miejscowość. U góry po prawej stronie mamy znajduje się opcja zmiany waluty.

hotel w Chinach

Podczas wybierania hotelu, przy uzyskanych pozycjach należy zwrócić uwagę na okolicę w której hotel się znajduje. Chińskie miasta są bardzo duże, a pokonywanie odległości może zająć nam sporo czasu. Po lewej stronie znajdziemy opcje wyboru okolicy.

Przy wybranym hotelu klikamy opcje rezerwuj.

rezerwacja hotelu w Chinach

Jeśli rezerwujemy hotel dla kilku gości, a rezerwacja będzie nam potrzebna do wyrobienia wizy, dodatkowe nazwiska gości możemy dodać w okienku życzenia specjalne, tak jak zostało to zrobione na poniższym obrazku.

hotele w Chinach

Ostatnim krokiem będzie wybór płatności i podanie danych do karty.

Rezerwacja noclegu na Booking.com

hotele w Chinach na booking.com

Korzystając z portalu Booking.com składamy zapytanie za pomocą wyszukiwarki, która pojawia się na stronie głównej.

Wyświetla się lista hoteli, z której wybieramy najbardziej dogodną dla nas opcję. Chcąc zobaczyć pokoje klikamy „Zobacz nasze ostatnie dostępne pokoje”.

rezerwacja hoteli w Chinach

Następnie wyświetli się lista z ofertami. Tam możemy wybrać dobry dla nas pokój i sprawdzić czy hotel oferuje np. śniadania. Kiedy jesteśmy zdecydowani, po prawej stronie klikamy „Rezerwuję”.

hotele w Chinach

Kolejny krok to dodanie nazwisk wszystkich gości. W pierwszej kolejności wpisujemy dane osoby rezerwującej, a niżej mamy opcje dodawania gości.

hotele w Chinach na booking.com

Jak zarezerwować hotel na Trip.com?

Wchodząc na podaną stronie widzimy tabelkę, którą należy wypełnić odpowiednimi informacjami.

rezerwacja hoteli

Opcja zmiany waluty znajduje się na górze po prawej stronie.

trip.com hotele w Chinach

Po wejściu na stronę korzystamy z wyszukiwarki. Następnie wybieramy hotel z listy dostępnych ofert. Tak samo, jak w przypadku dwóch poprzednich portali filtry aby ograniczyć zakres cenowy, bądź wybrać dogodną lokalizację znajdują się po lewej stronie. Kiedy jesteśmy zdecydowani, aby przejść do rezerwacji klikamy przycisk „Select”.

hotele w Chinach

Teraz możemy wybrać odpowiedni pokój. Należy zwrócić uwagę, że dwie pierwsze pozycje dotyczą płatności online, a ostatnia umożliwia płatność w hotelu. W takim przypadku cena jest droższa. Następnie klikamy „Book”.

rezerwacja na trip.com

Podajemy dane gości, natomiast dodatkowego gościa możemy dodać za pomocą przycisku „+ Add Guest”. Następnym krokiem będzie uzupełnienie danych karty.

trip.com

Rezerwacja hotelu na eLong.net

hotele w Chinach

Po złożeniu zapytania w wyszukiwarce dostępnej na stronie głównej eLong.net wyświetli nam się lista hoteli. Tym razem filtry umożliwiające nam doprecyzowanie oferty do naszych oczekiwań znajdują się na samej górze strony.

eLong.net - hotele

Kiedy chcemy zapoznać się ze szczegółami oferty konkretnego hotelu klikamy „View”. Następnie możemy zobaczyć poszczególne pokoje i ich ceny. Jeśli chcemy zarezerwować pokój klikamy „book”.

hotele w Chinach

Ostatnim krokiem będzie podanie danych osobowych i wybór rodzaju płatności.

rezerwacja hoteli w Chinach

Rezerwacja hotelu to nieskomplikowana sprawa. Dobrze wybrać odpowiedni portal i dokładnie przejrzeć znajdujące się na stronie oferty. Hotel w Chinach to ważna kwestia to załatwienia przed wyjazdem. Potwierdzenie rezerwacji będzie nam potrzebne do ubiegania się o wizę turystyczną.

Sprawdź również jak kupować bilety na chińskie pociągi.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 6