Canton Fair – jesień 2023

Canton Fair (Targi Kantońskie) to największe i równocześnie najstarsze targi odbywające się w Chinach, które co roku przyciągają setki tysięcy odwiedzających. Jesienna edycja w 2023 roku niewątpliwie będzie budziła szczególne zainteresowanie wśród osób robiących interesy z chińskimi partnerami, gdyż po kilku latach edycji on-line, w końcu targi odbędą się w formie stacjonarnej. Warto więc bliżej przyjrzeć się temu wydarzeniu. Przedstawiamy Canton Fair – jesień 2023.

Canton Fair jesień 2023

Podstawowe informacje o jesiennej edycji Canton Fair 2023:

Termin:                       15 października – 5 listopada 2023

Lokalizacja:                Pazhou Complex, No. 380 Yuejiangzhong Road, Kanton, Chiny

Strona internetowa:   cantonfair.org.cn/en-US

Fazy Canton Fair 2023:

  • Faza I: 15 – 19 października 2023 – prezentowane będą: elektronika i sprzęt AGD, oświetlenie, pojazdy i części zamienne, maszyneria, wyroby chemiczne, branża energetyczna;
  • Faza II: 23 – 27 października 2023 – prezentowane będą: wyroby budowlane, wyposażenie łazienek, artykuły codziennego użytku, ceramika, elementy dekoracji wnętrz, upominki;
  • Faza III: 31 października – 5 listopada 2023 – prezentowane będą: zabawki, artykuły dla matki i dziecka, produkty toaletowe, urządzenia do użytku osobistego, artykuły i żywność dla zwierząt, tekstylia, odzież, obuwie, produkty biurowe, medyczne czy rekreacyjne, żywność.
Targi Kantońskie

Organizacja jesiennej edycji Canton Fair 2023

Targi podzielone są na 16 kategorii i 55 sekcji wystawowych. Odbywają się one w Kompleksie Targów Kantońskich, którego powierzchnia przekracza milion metrów kwadratowych.

Canton Fair 2023

Dlaczego warto wziąć udział w jesiennej edycji Canton Fair 2023?

Canton Fair to targi na ogromną skalę, a mnogość zarówno zarówno wystawców, jak i odwiedzających czyni z imprezy targowej świetną okazję do nawiązania nowych relacji handlowych dla eksporterów i importerów. Tegoroczna jesienna edycja będzie szczególnie warta odwiedzenia – wiosenna edycja, która odbyła się zaraz po ponownym otwarciu granic, wzbudziła wyjątkowe zainteresowanie, przyciągając ponad pół miliona zagranicznych odwiedzających. Od tego czasu sytuacja globalna się ustabilizowała, więc edycja październikowo-listopadowa niewątpliwie przyciągnie jeszcze więcej ludzi, stwarzając więcej możliwości.

Dzięki takiej mnogości uczestników Canton Fair pozwala także znaleźć najkorzystniejszą opcję, gdyż daje możliwość porównania cen, jakości oferowanych produktów czy warunków współpracy.

Targi kantońskie oprócz tego, że stanowią świetną platformę dla nawiązania relacji handlowych z przedsiębiorcami z całego świata, są także dogodną okazją do odwiedzenia chińskich partnerów. Możemy odwiedzić długoletnich partnerów biznesowych lub takich, z którymi nawiązujemy relację. Warto do swojej podróży doliczyć na to kilka dni.

Canton Fair jesień 2023 stoiska

Jak się zarejestrować na jesienną edycję Canton Fair 2023?

W celu otrzymania identyfikatora kupującego należy wejść na stronę wydarzenia: cantonfair.org.cn/en-US oraz wybrać opcję overseas buyer. Procedura rejestracji wygląda inaczej w zależności od tego, czy ktoś już uczestniczył w targach czy też jest to jego pierwszy raz.

Więcej informacji o rejestracji na Canton Fair 2023 można znaleźć w artykule: Targi w Kantonie 2023.

Bezpłatna konsultacja

Jak się przygotować do jesiennej edycji Canton Fair 2023?

W zależności od tego w jakim charakterze udajesz się na targi przygotowania będą wyglądały inaczej. Jednak bez względu na to zabierz ze sobą wizytówki. Zadbaj o to, aby były z jednej strony przetłumaczone na język chiński, a z drugiej na angielski. Stanowią one istotny element chińskiej kultury biznesowej, a oprócz tego pozwolą na łatwą wymianę danych kontaktowych.

Canton Fair 2023 jesień

Jak wziąć udział w Targach Kantońskich?

Jeśli jedziesz na targi jako odwiedzający to zapoznaj się z listą wystawców i wstępnie wybierz takich, którzy cię interesują. Przygotuj opis swojego produktu i pytania do potencjalnych partnerów.

Wystawianie na Canton Fair

Jeśli natomiast udajesz się na targi jako wystawca, to będziesz musiał dokonać procedury aplikacyjnej na stronie targów. Następnie zadbaj o wygląd swojego stanowiska: przygotuj materiały promocyjne i katalogi oraz przetłumacz je na język chiński oraz angielski. Aby zapaść potencjalnym partnerom w pamięci możesz także przygotować gadżety, które będą związane z działalnością twojej firmy. Dla wystawców zagranicznych na targach przewidziana jest specjalna strefa wystawowa – Pawilon Międzynarodowy.

Więcej na temat przygotowań do targów znajduje się w artykule: Targi w Kantonie – przygotowania.

Canton Fair jesień 2023

O czym warto pamiętać przed wyjazdem do Chin?

  • Zapoznaj się z harmonogramem targów, tak aby wziąć udział w interesującej cię fazie.
  • Zaplanuj wszystko z wyprzedzeniem – aplikuj o wizę, znajdź loty i noclegi. Przez kilka lat w Chinach nie odbywały się stacjonarne targi dla odwiedzających z zagranicy, dlatego zainteresowanie może być bardzo duże, przez co procedury np. aplikacji o wizę mogą się znacznie wydłużyć.
  • Wymień walutę na RMB, załóż konto Revolut.
  • Wykup usługę VPN, tak aby przebywając w Chinach, mieć dostęp do zachodnich stron.
  • Zainstaluj w telefonie przydane aplikacje: WeChat (do komunikacji z potencjalnymi partnerami) oraz aplikacje tłumaczeniowe (mogą się przydać, jeśli potencjalny partner nie będzie biegle posługiwał się językiem angielskim).
Canton Fair jesień 2023 rejestracja

Targi w Chinach a kwestie pandemiczne

Od 15 marca Chiny przywróciły możliwość uzyskania wszystkich typów wiz, znosząc tym samym ograniczenia dla wjazdu do kraju. Od 30 sierpnia zniesiono obowiązek wykonania testu antygenowego lub testu PCR przed opuszczeniem Polski. Oznacza to, że można wziąć udział w targach bez obostrzeń.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 2