Zmiana w fazach Canton Fair

Przez lata największe targi handlowe w Chinach, Canton Fair (Targi Kantońskie), odbywały się stacjonarnie w trzech niezmiennych fazach dwa razy do roku. Jednak od 134. edycji, czyli od jesieni 2023 r., następuje zmiana w fazach Canton Fair. Jakie branże na Targach Kantońskich zostały objęte zmianami?

Zmiana w fazach Canton Fair

Zmiana w fazach Canton Fair

Canton Fair odbywa się dwa razy do roku, wiosną i jesienią. Każda z dwóch edycji targów podzielona jest na trzy fazy, której tematy przewodnie od lat były takie same. Porządek Canton Fair do 133. edycji wyglądał następująco:

  • Faza I (m.in. elektronika, maszyny, narzędzia, oświetlenie)
  • Faza II (m.in. dobra konsumpcyjne, artykuły dekoracyjne, zabawki, podarunki)
  • Faza III (m.in. tekstylia, obuwie, produkty medyczne).

Zmieni się to jednak od 134. edycji. W celu optymalizacji i ulepszenia największej imprezy targowej w Chinach, organizatorzy postanowili między innymi zmienić przypisane branże do poszczególnych faz.

Jakie nastąpiły zmiany na Canton Fair?

Zgodnie z oficjalnym komunikatem organizatorów Canton Fair, od jesieni 2023 r. wprowadza się następujące zmiany w funkcjonowaniu targów:

1. Z fazy I do fazy II przeniesione zostały strefy:

  • materiały budowlane i dekoracje wnętrz
  • wyposażenie łazienek.

2. Z fazy II do fazy III przeniesione zostały strefy:

  • artykuły dla zwierząt
  • zabawki
  • artykuły dla matki i dziecka
  • produkty toaletowe
  • urządzenia do użytku osobistego.

3. Strefa przeznaczona dla maszyn budowlanych i rolniczych (do użytku wewnętrznego i zewnętrznego) została rozdzielona na dwie osobne przestrzenie.

4. Strefa przeznaczona dla wyrobów chemicznych z I fazy została przemianowana na wystawę nowych materiałów i wyrobów chemicznych.

5. Strefa przeznaczona dla nowych źródeł energii i inteligentnych pojazdów z I fazy została przemianowana na wystawę nowych pojazdów energetycznych (NEV) i inteligentnej podróży.

Po wprowadzeniu wyżej wymienionych zmian, Canton Fair jest podzielony na 55 stref wystawowych.

Co te zmiany oznaczają dla uczestników Canton Fair?

Zmiany w porządku Canton Fair oznaczają, że wystawcy i goście targów, których branże zostały przeniesione między fazami, muszą zmienić swoją strategię uczestniczenia w targach.

Przed rejestracją należy sprawdzić, która faza i strefa Cię najbardziej interesuje, gdyż poszczególne fazy odbywają się w innych terminach, a targi są ogromne. Zaplanuj swoje uczestnictwo w Canton Fair rozważnie.

Terminy targów Canton Fair edycja jesienna w 2023 r.: 15-19.10.2023 / 23-27.10.2023 / 31.10-04.11.2023

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 5