Targi w Kantonie zostały przełożone

W oficjalnym oświadczeniu zastępcy dyrektora departamentu handlu w Guangdong podano informację, że w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa, Targi w Kantonie zostały przełożone. Wiosenna edycja Canton Fair miała rozpocząć się 15 kwietnia i potrwać do maja. Targi Kantońskie odbywały się nieprzerwanie od 1957 roku. Jednakże, w tym roku losy największych targów handlowych na świecie stanęły pod znakiem zapytania.

Targi w Kantonie zostały przełożone

Targi Kantońskie

Targi Kantońskie, czyli Chińskie Targi Importowo-Eksportowe to największe targi w Chinach odbywające się od 1957 roku. Organizowane są każdego roku wiosną i jesienią w mieście Guangzhou, popularnie znanym jako Kanton. Przygotowywane są przez Chińskie Centrum Handlu Zagranicznego. W targach m.in. biorą udział najwięksi chińscy eksporterzy, fabryki, instytucje badawcze, przedsiębiorstwa o kapitale zagranicznym oraz przedsiębiorstwa prywatne.

W ubiegłym roku na łącznej powierzchni 1 185 000 m2 Canton Fair Complex, zaprezentowało się ponad 25 tysięcy wystawców. Na hali wystawienniczej powstało około 61 tysięcy stoisk. Targi odwiedziło 186 015 kupujących, a biznesowy obrót targów wyniósł aż 29 288 mld USD.

Szkolenie: Import z Chin

Targi w Kantonie zostały przełożone – co dalej?

Premier Li Keqiang chciał, aby wiosenna sesja targów odbyła się, ponieważ była to ważna część starań Pekinu o „ustabilizowanie” gospodarki. Jednak organizatorzy byli zmuszeni zawiesić targi. Na decyzję miał wpływ nie tylko rozprzestrzeniający się wirus.

Wraz z wybuchem pandemii i jej szybkim rozprzestrzenianiem się na świecie, wielu stałych uczestników wydarzenia poinformowało, że nie będą obecni na wiosennej edycji targów. Dodatkowo, Guangzhou dołączył do dużych miast, w tym Pekinu i Szanghaju, wprowadzając nowe ograniczenia, które wymagają, aby wszyscy zagraniczni goście na własny koszt poddawali się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie. Wprowadzone środki ostrożności również odstraszały wielu przedsiębiorców planujących przyjazd na Targi Kantońskie, ponieważ jest to równoznaczne z dodatkowymi kosztami.

Na chwilę obecną nie została podana żadna nowa data Targów Kantońskich. Władze prowincji Guangdong poinformowały, że są w trakcie rozmów z Pekinem o przełożeniu wydarzenia najprawdopodobniej na maj.

Zapraszamy także do zapoznania się z podobnymi artykułami:

Canton Complex odwołuje targi

Przełożone targi handlowe

Import z Chin w 2021

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 7