Targi w Kantonie odwołane

Ze względu na panującą epidemię koronawirusa, wszystkie wydarzenia odbywające się w jednym z największych na świecie centrów wystawienniczych, Canton Fair Complex w Kantonie (Guangzhou), zostają odwołane na bliżej nieokreślony czas. Każdego roku w Canton Fair Complex odbywa się mnóstwo międzynarodowych imprez targowych przyciągających setki tysięcy ludzi.

Targi w Kantonie odwołane

Chiński rząd zawiesza targi

Mimo iż za epicentrum wirusa uznaje się 11-milionowe miasto Wuhan, które wciąż pozostaje objęte kwarantanną, to władze Chin podjęły kroki, aby jak najbardziej ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby. Odwołano loty do Chin, znacznie ograniczono możliwość podróżowania między miastami, zamknięto miejsca publiczne takie jak na przykład kina czy restauracje.

Wczoraj pojawiła się kolejna szokująca informacja. 4 lutego 2020 r. w oficjalnym poście Canton Fair na WeChacie udostępniono dokumenty rządowe, które informują o zawieszeniu organizowania imprez w obiekcie Canton Fair Complex.

W najbliższym czasie w Kantonie zaplanowane były m.in. Music – China Guangzhou International Musical Instruments Expo, Sino Label, CIFF China International Furniture Fair, czy CIAE China Guangzhou International Game & Amusement Exhibition. Zalecamy, aby na bieżąco sprawdzać oficjalne strony danych targów, ponieważ nie wiadomo, czy targi odbędą się w innych terminach.

Bezpłatna konsultacja

Targi w Kantonie odwołane – Co dalej?

Ostatnia edycja Targów Kantońskich, która zakończyła się 4 listopada przyciągnęła ponad 180 tysięcy odwiedzających, a obrót biznesowy wyniósł ponad 30 mld USD.

Targi w Kantonie zostały przełożone. Targi Kantońskie odbywały się nieprzerwanie dwa razy do roku, wiosną i jesienią od 1957 r. Najbliższa edycja miała rozpocząć się 15 kwietnia i potrwać do 5 maja. Jednakże władze prowincji Guangdong podjęły decyzję o przesunięciu terminu najstarszych i największych targów w Chinach.

Wygląda na to, że skutki koronawirusa odczujemy jeszcze przed długi czas. Aby dowiedzieć się więcej o tym jak epidemia wpływa na import z Chin zapraszamy do naszego poprzedniego artykułu.

Wyszukanie fabryk i produktów w Chinach

W związku z brakiem możliwości wyjazdu do Państwa Środka na targi możesz zlecić nam wyszukiwanie fabryk i produktów w Chinach. Znajdziemy dla ciebie sprawdzonych chińskich dostawców. Do przygotowania raportu produktowego potrzebujemy tylko angielskiej nazwy produktu oraz ewentualnego zdjęcia. Więcej informacji o naszej usłudze znajdziesz na stronie ChinskiRaport.pl.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1