Targi w Chinach – jesień 2024

Udział w targach handlowych, szczególnie w Chinach, stanowi niezwykle cenne doświadczenie dla przedsiębiorców. Przede wszystkim umożliwia poszerzenie sieci kontaktów biznesowych, co często prowadzi do nawiązania nowych współprac czy znalezienia potencjalnych klientów. Ponadto targi to doskonała okazja do poznania najnowszych trendów czy testowania produktów. Należy jednak zwrócić uwagę na lokalizację wydarzenia, gdyż podróżowanie po Chinach jest bardzo czasochłonne z racji na dużą powierzchnię. Poniżej znajdziesz listę targów organizowanych jesienią 2024 roku, na które warto zwrócić uwagę.

Targi w Chinach jesień 2024

Targi w Chinach – jesień 2024 r.

Targi w Chinach – wrzesień 2024 r.

Cinte Techtextil China

Cinte Techtextil China to targi z branży tekstyliów i włókien. Organizatorem wydarzenia jest Messe Frankfurt. Prawie 500 wystawców przedstawi swoje technologie, sprzęty, akcesoria, włókniny, tkaniny, dzianiny, włókna i przędza. W 2023 r. targi przyciągnęły ponad 15 000 odwiedzających. 

Termin: 19 – 21 września 2024 r. 

Miejsce: Shanghai New International Expo Centre (SNIEC), Szanghaj 

Strona internetowa: cinte-techtextil-china.hk.messefrankfurt.com/shanghai/en.html 

Zaproszenie do wizy 

Ice Cream China 

Ice Cream China to coroczne wydarzenie klasy światowej w przemyśle lodów i mrożonych produktów spożywczych. Wystawcy będą oferować produkty takie jak: lody, produkty mrożone, profesjonalny sprzęt, sprzęt do pakowania, formy i akcesoria, surowe składniki czy zamrażarki. Liczba uczestników wynosi ponad 75 000. 

Termin: 26 – 28 września 2024 r. 

Miejsce: Meijiang Convention & Exhibition Center, Tianjin 

Strona internetowa: en.icecreamchinashow.com 

Targi w Chinach – październik 2024 r. 

Music China 

Music China to największe targi muzyczne w Azji, które oferuje szeroką gamę produktów branży muzycznej; tradycyjne instrumenty chińskie, instrumenty zachodnie, różnego rodzaju akcesoria muzyczne i sprzęty, a także materiały edukacyjne. Współorganizatorem wydarzenia jest Messe Frankfurt. Swoje produkty i usługi oferować będzie ponad 1800 wystawców, a udział w wydarzeniu weźmie ponad 120 000 odwiedzających. 

Termin: 10 – 13 października 2024 r. 

Miejsce: Shanghai New International Expo Centre (SNIEC), Szanghaj 

Strona internetowa: music-china.hk.messefrankfurt.com/shanghai/en.html 

Zaproszenie do wizy 

China International Medical Equipment Fair 

China International Medical Equipment Fair (CMEF) to czołowe targi w dziedzinie technologii medycznej i zdrowotnej na świecie, prezentującą najnowsze osiągnięcia technologiczne oraz rozwiązania z całego przemysłu medycznego. CMEF skupia się na śledzeniu trendów w branży, innowacjach technologicznych oraz wspieraniu przyszłych możliwości biznesowych i rozwoju, przyczyniając się do postępu globalnego w obszarze medycyny. Przewiduje się uczestnictwo 5000 wystawców oraz 150 000 odwiedzających.  

Termin: 12 – 15 października 2024 r. 

Miejsce: Shenzhen International Convention and Exhibition Center, Shenzhen 

Strona internetowa: cmef.com.cn/en 

China Toy Expo  

China Toy Expo (CTE) to największe targi dla firm w branży zabawkarskiej w Azji. Na targach można znaleźć szeroki wachlarz 2500 wystawców, którzy oferują zabawki wielu kategorii, takich jak pluszaki, zabawki edukacyjne, zabawki elektroniczne, lalki, gry czy inne zabawki z różnego rodzaju materiałów. Ponadto na targach zapoznać się można również z wieloma innowacjami w branży zabawkarskiej.  

Termin: 16 – 18 października 2024 r. 

Miejsce: Shanghai New International Expo Centre (SNIEC), Szanghaj 

Strona internetowa: china-toy-expo.com/en

China International Hardware Show 

China International Hardware Show (CIHS) to najważniejsze targi w branży sprzętów i DIY w Azji, oferujące przedsiębiorcom kompleksową gamę produktów i usług. Na targach można znaleźć między innymi różnego rodzaju narzędzia, produkty związane z bezpieczeństwem w pracy, produkty budowlane czy DIY. Przewidywana jest obecność 2800 wystawców oraz 80 000 odwiedzających.  

Termin: 21 – 23 października 2024 r. 

Miejsce: Shanghai New International Expo Centre (SNIEC), Szanghaj 

Strona internetowa: hardwareshow-china.com 

Zaproszenie do wizy 

Targi w Chinach jesień 2024
hardwareshow-china.com/multimedia-gallery/129.html

China Yiwu International Commodities Fair 

China Yiwu International Commodities Fair to jedne z największych i najbardziej wpływowych targów handlowych w Chinach oferujących produkty codziennego użytku. Przewiduje się obecność około 2300 wystawców prezentujących szeroką gamę produktów, m.in. kosmetyków i produktów pielęgnacyjnych, urządzeń elektronicznych, rękodzieła, wyrobów kryształowych, odzieży, obuwia i dodatków modowych, czy materiałów biurowych. Liczba uczestników szacowana jest na 60 000. 

Termin: 21 – 24 października 2024 r. 

Miejsce: Yiwu International Expo Center, Yiwu 

Strona internetowa: en.yiwufair.com 

DenTech China 

DenTech China, czyli China International Exhibition on Dental Equipment, Technology & Products, to wiodące wydarzenie w branży technologii stomatologicznej w Chinach. 850 wystawców na 2000 stanowiskach będzie oferować swoje produkty dentystyczne, takie jak różnego rodzaju sprzęt, systemy cyfrowe, akcesoria dentystyczne czy implanty, ponad 130 000 odwiedzających.  

Termin: 24 – 27 października 2024 r. 

Miejsce: Shanghai World Expo Exhibition and Convention Center (SWEECC), Szanghaj 

Strona internetowa: en.dentech.com.cn 

Zaproszenie do wizy 

China Fisheries & Seafood Expo 

China Fisheries & Seafood Expo (CFSE) to największe na świecie targi w branży owoców morza. Na CFSE znaleźć możemy produkty takie jak wyposażenie do akwakultury, ryby hodowlane, skorupiaki i różne inne rodzaje owoców morza, sprzęt rybacki, wyposażenie i materiały do przetwórstwa czy wyposażenie do chłodzenia i zamrażania. Na wydarzeniu przewiduje się obecność 41 000 odwiedzających.  

Termin: 30 października – 1 listopada 2024 r. 

Miejsce: Hongdao International Convention and Exhibition Center, Qingdao 

Strona internetowa: chinaseafoodexpo.com 

Zaproszenie do wizy 

Ningbo International Fashion Fair 

Ningbo International Fashion Fair (IFFAIR) to wydarzenie poświęcone branży modowej. Głównym tematem targów jest odzież i tekstylia, jednakże znaleźć można również produkty związane z aranżacją wnętrz, sztukę użytkową, kreatywne akcesoriami, a także inne rzeczy, które „można nosić, używać lub oglądać”. Kilkuset wystawców będzie oferować swoje produkty ponad 40 000 odwiedzającym. 

Termin: 17 – 20 października 2024 r. 

Miejsce: Ningbo International Convention and Exhibition Center, Ningbo 

Strona internetowa: iffair.cn 

Targi Kantońskie 

Canton Fair (Targi Kantońskie) to największe wydarzenie targowe w Chinach, które odbywa się regularnie od wielu lat. Podzielone jest na trzy fazy i odbywa się dwa razy do roku — wiosną i jesienią. Na targi przyjeżdża około 200 000 odwiedzających, a od 2022 r. targi odbywają się również online, dzięki czemu liczba uczestników zwiększyła się kilkukrotnie. 25 000 wystawców będzie oferować swoje produkty i usługi w różnych branżach: 

  • 15 – 19 października: sprzęty elektroniczne, elektryczne i AGD, wszelkiego rodzaju maszyneria, pojazdy i części do pojazdów, oświetlenie itd. 
  • 23 – 27 października: ceramika, naczynia i artykuły gospodarstwa domowego, dekoracje, zegary, wyposażenie sanitarne, meble itd.  
  • 31 października – 4 listopada: zabawki, produkty dla dzieci, odzież, tekstylia, artykuły biurowe, pielęgnacyjne i łazienkowe, produkty medyczne, żywność itd. 

Miejsce: China Import and Export Fair (Canton Fair) Complex, Kanton 

Strona internetowa: cantonfair.org.cn/en-US 

Targi w Chinach – listopad 2024 r. 

Power Transmission and Control 

Power Transmission and Control (PTC) podczas 30 lat swojego istnienia stało się główną platformą branży przesyłania i kontroli energii. 1700 wystawców oferuje produkty, takie jak napędy hydrauliczne, przekładnie, łożyska czy silniki. W 2023 r. w targach uczestniczyło 150 000 odwiedzających. 

Termin: 5 – 8 listopada 2024 r. 

Miejsce: Shanghai New International Expo Centre (SNIEC), Szanghaj 

Strona internetowa: ptc-asia.com/index.php?lang=en 

Automotive World China  

Automotive World China (AWC) to wiodąca platforma skupiona na zaawansowanych technologiach nowych źródeł energii i inteligentnych pojazdach. Współorganizatorem jest Deutsche Messe. Wydarzenie gromadzi dostawców technologii i producentów samochodów z ponad 50 krajów. Na targach będzie można znaleźć elektronikę samochodową, baterie, materiały i części samochodowe, a także różnego rodzaju technologie. Organizatorzy przewidują uczestnictwo ponad 1000 wystawców oraz 38 000 odwiedzających. 

Termin: 6 – 8 listopada 2024 r. 

Miejsce: Shenzhen World Exhibition & Convention Center, Shenzhen 

Strona internetowa: automotiveworld.cn/en-gb.html 

C-TOUCH & DISPLAY 

C-TOUCH & DISPLAY to kolejne wydarzenie, które odbędzie się w dniach 6-8 listopada w Shenzhen. W czasie targów oglądać będzie można przełomowe postępy w produkcji komponentów elektronicznych czy półprzewodników, a także rewolucyjne technologie w nowych wyświetlaczach, powierzchniach dotykowych oraz elektronice samochodowej. Na wydarzeniu przewiduje się 3 000 firm, które będą prezentować swoje produkty i usługi. 

Termin: 6 – 8 listopada 2024 r.  

Miejsce: Shenzhen World Exhibition & Convention Center, Shenzhen 

Strona internetowa: quanchu.com.cn/en-gb.html 

FHC Shanghai Global Food Trade Show 

FHC Shanghai Global Food Trade Show to jedne z wiodących targów w branży spożywczej. Wystawcy będą oferować szeroką gamę produktów spożywczych, takich jak: mięso, ryby i owoce morza, przekąski, nabiał, słodycze, oleje i przyprawy, wypieki, a także opakowania.  

Przewiduje się obecność ponad 3000 wystawców oraz 150 000 odwiedzających.  

Termin: 12 – 14 listopada 2024 r. 

Miejsce: Shanghai New International Expo Centre (SNIEC), Szanghaj 

Strona internetowa: fhcchina.com/en 

Paperworld China 

Paperworld China to wiodące w Azji targi w branży artykułów biurowych, materiałów biurowych oraz hobby i rękodzieła, które są platformą dla wysokiej jakości artykułów piśmiennych, produktów biurowych czy akcesoriów. Organizatorem wydarzenia jest Messe Frankfurt. W 2023 r. w wydarzeniu uczestniczyło kilkaset wystawców oraz ponad 28 000 odwiedzających.  

Termin: 15 – 17 listopada 2024 r. 

Miejsce: Shanghai World Expo Exhibition and Convention Center (SWEECC), Szanghaj 

Strona internetowa: paperworldchina.hk.messefrankfurt.com/shanghai/en.html 

Zaproszenie do wizy

Targi w Chinach – grudzień 2024 r. 

Automechanika Shanghai  

Automechanika Shanghai zajmuje czołową pozycję wśród światowych targów branży motoryzacyjnej. Ich współorganizatorem jest Messe Frankfurt. 5600 wystawców przedstawi swoje produkty i usługi ponad 180 000 odwiedzającym.  

Termin: 29 listopada – 2 grudnia 2024 r. 

Miejsce: National Exhibition and Convention Center, Szanghaj 

Strona internetowa: automechanika-shanghai.hk.messefrankfurt.com/shanghai/en.html 

Zaproszenie do wizy 

Cafe Expo China 

Cafe Expo China (Cafeex) to targi odbywające się trzy razy do roku, które stanowią świetną platformę dla biznesów zajmujących się kawiarniami. Ponad 500 marek przedstawi swoje produkty i usługi, m.in.: kawy, herbaty, kakao i gorące czekolady, różnego rodzaju napoje alkoholowe i bezalkoholowe, wypieki, składniki, akcesoria, sprzęt, opakowania, a także doradztwo marketingowe. Targi co roku przyciągają w sumie ponad 80 000 odwiedzających. 

Termin: 20 – 22 grudnia 2024 r. 

Miejsce: Shanghai New International Expo Centre (SNIEC), Szanghaj 

Strona internetowa: en.cafeex.com.cn 

Targi w Chinach jesień 2024
en.cafeex.com.cn/Photo.aspx?ClassID=5

Connexion Shenzhen  

Connexion Shenzhen to targi, które dają platformę branżom: hotelarskiej, cateringowej, meblarskiej i zdrowotnej. Ponad 3000 wystawców zaoferuje szeroką gamę usług i produktów, w tym wyposażenie hotelowe, sprzęt cateringowy, żywność i napoje. Wydarzenie odwiedzi nawet 200 000 uczestników. 

Termin: 12 – 14 grudnia 2024 r. 

Miejsce: Shenzhen World Exhibition & Convention Center, Shenzhen  

Strona internetowa: connexion.cn/en 

MTM EXPO 

MTM EXPO to targi skupiające się na całej branży metalurgicznej. Wydarzenie podzielone jest na siedem głównych wystaw: metalurgia, materiały ogniotrwałe, odlewnictwo i kucie, stalowe rury, druty metalowe, piece przemysłowe i metale nieżelazne. Targi zgromadzą prawie 1000 wystawców oraz ponad 26 000 uczestników. 

Termin: 18 – 20 grudnia 2024 r. 

Miejsce: Shanghai New International Expo Centre (SNIEC), Szanghaj 

Strona internetowa: mtmexpo.cn/en/index 

Wyjazd na targi do Chin a wiza 

Jeśli planujesz wyjazd na targi do Chin, konieczne będzie uzyskanie wizy. Niewymagane jest już posiadanie kodu zdrowotnego. Najbardziej odpowiednie będzie uzyskanie wizy biznesowej, która pozwala uczestnictwo w targach branżowych, spotkaniach biznesowych czy wizytacje w fabrykach. 

Do wniosku o wizę biznesową należy załączyć również zaproszenie do Chin. Takowe zaproszenie musi być zaadresowane do konkretnego konsulatu Chińskiej Republiki Ludowej. Należy pamiętać, że czasem sam wydruk nie wystarcza i konieczne może być użycie oryginalnego egzemplarza fizycznego. 

W wypadku wyjazdu do Hongkongu z Chin i z powrotem musisz złożyć wniosek o wizę dwukrotnego wjazdu. 

Zdjęcie główne: https://as.alltuu.com/album/1456466506

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1