Targi Kantońskie 2019 – edycja wiosenna

Targi Kantońskie 2019 – edycja wiosenna już niebawem. Tradycyjnie już targi odbędą się na przełomie kwietnia i maja. Udział w zagranicznych targach jest jednym z kluczowych elementów, które mogą sprawić, że nasz handel z Chinami okaże się sukcesem. Ponadto duża liczba i częstotliwość organizowania targów na terenie całych Chin sprawia, że każdy z przedsiębiorców ma możliwość znalezienia interesującego go produktu i odpowiedniego kontrahenta. Szeroki zakres wystawianych produktów i różnorodność wystawców (zarówno firmy rodzinne, jak i ogromne przedsiębiorstwa) czyni z Targów Kantońskich idealne miejsce dla początkujących importerów. Dla doświadczonych importerów oferuje z kolei możliwość prześledzenia najnowszych trendów panujących na rynku.

Targi kantońskie 2019 - edycja wiosenna

Targi Kantońskie 2019

Chińskie Targi Importowo-Eksportowe, bo taka właśnie jest oficjalna nazwa Targów Kantońskich, są największymi i najstarszymi targami odbywającymi się w Chinach. Pierwsza edycja odbyła się w 1957 roku, a tegoroczna edycja wiosenna będzie już 125. odsłoną targów w Kantonie. Przez te wszystkie lata targi w Kantonie zyskały status międzynarodowy i są kluczowym wydarzeniem w kalendarzu każdego importującego z Chin. Targi te odbywają się regularnie dwa razy do roku i dzielą się na edycję wiosenną i jesienną. Cieszą się bardzo dużym prestiżem, gdyż są organizowane pod patronatem Ministerstwa Handlu Chińskiej Republiki Ludowej i rządu prowincji Guangdong.

Targi Kantońskie 2019 – edycja wiosenna

Na ubiegłorocznej jesiennej 124. edycji targów Kantonie na 60 645 stoiskach prezentowało się 25 583 wystawców. Według danych organizatora targi odwiedziło niemal 190 000 osób, a podczas targów dokonano transakcji na ok. 30 mld USD. Całkowita powierzchnia targów to aż 1 185 000 m2.

Edycja wiosenna Targów Kantońskich 2019 odbędzie się tradycyjnie w China Import & Export Fair Complex w Kantonie. Targi będą trwać od 15 kwietnia do 5 maja i będą podzielone na trzy fazy tematyczne.

I Faza 15-19 kwietnia 2019

Podczas pierwszej fazy targów spotkamy wystawców z takich branż jak: elektronika użytkowa, oświetlenie, maszyny, narzędzia, pojazdy i ich części, materiały budowlane, produkty chemiczne.

II Faza 23-27 kwietnia 2019

W trakcie fazy drugiej wystawiane są głównie dobra konsumpcyjne (np. ceramika, artykuły kuchenne, artykuły higieniczne), artykuły dekoracyjne (w tym meble, produkty ogrodowe) oraz wszelkiego rodzaju podarunki (np. zegarki, zabawki, produkty świąteczne).

III Faza 1-5 maja 2019

Trzecia faza to w większości tekstylia, obuwie, artykuły biurowe, produkty sportowe i rekreacyjne oraz artykuły medyczne i zdrowotne.

Szkolenie: Import z Chin

Informacje praktyczne dotyczące wyjazdu na Targi Kantońskie 2019 – edycja wiosenna

By wejść na Targi Kantońskie, będziemy potrzebować wejściówki, którą możemy po dokonaniu rejestracji otrzymać przy wejściu. Niemniej jednak musimy w tym przypadku liczyć się z długim staniem w kolejce, tracąc przy tym nasz cenny czas, który moglibyśmy przeznaczyć na zwiedzanie targów. Na szczęście jest również opcja rejestracji z wyprzedzeniem online. Darmowej wstępnej rejestracji online dokonać można na oficjalnej stronie targów.

Zobacz, jak zarejestrować się na Targi Kantońskie krok po kroku.

Dojazd na Targi Kantońskie nie jest skomplikowany. Do centrum targowego dojedziemy bezpośrednimi autobusami z głównego lotniska Baiyun International Airport Guangzhou, a także z pobliskich regionów Shenzhen i Hongkongu. Natomiast z samego Kantonu na teren targów dojechać można metrem (linia nr 8) lub taksówką. Bez wątpienia dojazd uprościmy sobie jeszcze bardziej, rezerwując blisko położone hotele. Wszystkie z nich współpracują z organizatorami Targów Kantońskich i można tam odebrać wejściówkę, o którą aplikowaliśmy internetowo. Oferują one również darmowy, bezpośredni transport na hale targowe. Są nieco droższe od pozostałych hoteli, lecz należy pamiętać, że hotele w Kantonie (zwłaszcza w okresie targów) są z reguły drogie. W wyniku tego oszczędzamy dużo czasu i o wiele więcej nerwów.

Targi Kantońskie – czy warto odwiedzić?

Wyjazd na Targi Kantońskie jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób planujących import dużej liczby produktu. Dzięki uczestnictwu w tego typu wydarzeniach mamy okazje na własne oczy zobaczyć i dotknąć tysiące oferowanych przez wystawców produktów. Nie mamy takiej możliwości przy zamawianiu pojedynczych próbek lub bazowaniu tylko i wyłącznie na zdjęciach, jak ma to miejsce na serwisach B2B jak np. Alibaba.

Osobiste zapoznanie się z kontrahentem również jest niewątpliwą zaletą, która pomoże nam w budowaniu przyszłych relacji. Nie możemy jednak zapominać, że pomimo renomy otaczającej targi w Kantonie, nadal pojawia się na nich wielu oszustów. Proponujemy nie podejmować pochopnych decyzji i po powrocie z targów zweryfikować interesującą nas firmę.

Jeśli z jakichś powodów nie udasz się na Targi Kantońskie 2019 i ominie Cię edycja wiosenna — nic straconego. Co roku na jesień organizowana jest edycja jesienna targów w Kantonie, której 3 fazy odpowiadają tematycznie edycji wiosennej. Edycja jesienna 2019 odbędzie się w dniach 15-19 października (faza I), 23-27 października (faza II) i 31 października-4 listopada (faza 3). Należy pamiętać, że oprócz Targów Kantońskich każdego roku w Chinach organizuje się kilkaset innych tego typu wydarzeń. Imprezy targowe łatwo wyszukasz w wyszukiwarce targów w Chinach.

Zanim wybierzesz się na Targi Kantońskie 2019 – edycja wiosenna…

…skoro czytasz ten artykuł, to oznacza, że interesujesz się współpracą z Chinami. Zachęcamy do sprawdzenia pozostałych wpisów publikowanych na naszym blogu, które są źródłem bogatej i darmowej wiedzy o Państwie Środka. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się więcej na temat importu z Chin, serdecznie zapraszamy na szkolenie organizowane przez ekspertów ChinskiRaport.pl. Bez względu na to, czy dopiero rozpoczynasz przygodę w handlu z Chinami, czy masz już doświadczenie w tej kwestii, organizowane przez nas szkolenia z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

Pamiętaj również, że podstawą zbudowania trwałych relacji z chińskim kontrahentem i odniesienia sukcesu jest znajomość najważniejszych zasad komunikacji w chińskiej kulturze biznesu. Przygotowany przez nas poradnik na temat chińskiej kultury biznesu z pewnością pozwoli Ci na nabycie niezbędnej wiedzy na ten temat.

Import z Chin w 2021

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1