Cło na alkomaty z Chin – chińskie alkomaty

W świetle ostatnich deklaracji rządu, który w ramach walki z pijanymi kierowcami postuluje wprowadzenie wymogu instalowania alkomatów w każdym samochodzie warto się przyjrzeć, jak wygląda sprowadzanie z Chin alkomatów i jakimi stawkami celnymi są one objęte. Może właśnie import alkomatów z Chin okaże się bardzo dobrym pomysłem na biznes. W poniższym artykule będzie można dowiedzieć się jakie jest cło na alkomaty sprowadzane z Państwa Środka. Przed rozpoczęciem importu z Chin należy koniecznie zapoznać się z tymi informacjami. 

Cło na alkomaty z Chin

O alkomatach – rodzaje i ceny

cło na alkomaty z chin

Alkomat (tester trzeźwości) to ogólnie urządzenie szacujące zawartość alkoholu we krwi na podstawie pobranej próbki powietrza. Technologia pomiaru różni się w zależności od ceny i złożoności urządzenia. Alkomaty typu desktop stosują technologię spektrofotometrii z wykorzystaniem podczerwieni. Natomiast alkomaty przenośne (takie jak te stosowane przez policję) działają dzięki elektrochemicznym ogniwom paliwowym platyny.

ShipHub.pl

Ceny alkomatów są bardzo zróżnicowane. W przypadku modeli z Chin najtańsze modele do prywatnego użytku można dostać już za równowartość 1-3 USD. Jeśli chodzi jednak o modele o nieco lepszej jakości kosztują powyżej 10 USD (ceny FOB). Ciekawostką jest tester zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu przeznaczony do użytku z iPhonem czy iPadem. Mniej złożone modele wykorzystują go tylko w charakterze źródła zasilania. Natomiast te bardziej złożone są doń podłączone i demonstrują wynik pomiaru na wyświetlaczu.

alkomat iphone

Cło na alkomaty z Chin

Według klasyfikacji HS i w myśl wydanej 21 lutego 2012 roku Wiążącej Informacji Taryfowej (PL-WIT-2012-00165), alkomaty przynależą do kategorii „Aparatura do analizy gazu lub dymu”, podtyp „elektroniczne”. Cło na alkomaty importowane z Chin wynosi 2.5%. Stawka VAT na alkomaty wynosi z kolei 8 albo 23%.

Alkomat z Chin

Szkolenie: Import z Chin

Alkomaty z Chin sprowadzane są coraz częściej do Polski. Przed rozpoczęciem importu warto jedna zapoznać się ze stawkami celnymi. Polecamy również odwiedzenie chińskich targów, które okazują się być idealną możliwością poznania potencjalnego chińskiego partnera i obejrzenia proponowanych przez niego produktów. Może właśnie import alkomatów okaże się dobrym pomysłem na biznes.

Oceń post

2.6 / 5. Ilość głosów: 5