132. Targi Kantońskie 2022

Targi Kantońskie (Chińskie Targi Importowo-Eksportowe, Canton Fair) to największe i najdłużej organizowane targi handlowe w Chinach – od 1957 r. 132. Targi Kantońskie to druga edycja Canton Fair organizowana w 2022 r. Impreza zaczęła się 15 października 2022 r. wraz z wirtualną ceremonią otwarcia. Ta edycja jest w całości organizowana w sferze wirtualnej. Pobiła ona rekord pod względem liczby wystawionych produktów – dostępnych jest ich ponad 3,3 miliona.

132 targi kantońskie

132. Targi Kantońskie – katalog produktów

W 132 edycji Targów Kantońskich udział wzięło ponad 34 tys. wystawców, czyli o 40% więcej niż podczas poprzedniej edycji wiosennej. Ponad 3700 z obecnych firm zostało nagrodzone krajowymi wyróżnieniami. 416 wystawców jest z 34 krajów innych niż Chiny. 

Pawilon Narodowy podzielony jest na 16 kategorii produktowych i 50 sekcji. Każda z tych sekcji ma sześć motywów przewodnich. Z ponad 3 mln produktów, 140 tys. to produkty smart, 540 tys. to produkty przyjazne środowisku, a 280 tys. produktów jest objętych niezależnymi prawami własności intelektualnej.

Więcej możliwości na Canton Fair

Imprezie targowej towarzyszy wiele wydarzeń online. Organizowane są m.in. prezentacje innowacyjnych produktów, a także fora poruszające takie tematy jak gospodarka, handel międzynarodowy i cyfrowe wzmocnienie:

  • “Nowe trendy w handlu międzynarodowym i nowe szanse dla regionalnej współpracy”
  • “Analiza europejskiego rynku urządzeń elektronicznych”
  • konferencja o magazynowaniu towarów
  • “Stabilność kursu walutowego i rozwiązania finansowe tylko dla wystawców oraz uczestników Targów Kantońskich”
  • “Strategie reagowania na ryzyko eksportowe na rynkach międzynarodowych“
  • “Transgraniczne rozwiązania finansowe w RMB Chińskiego Banku Przemysłowo-Handlowego”
  • “Analiza zasad odpraw eksportowych na przykładzie RCEP (Regionalnego Kompleksowego Partnerstwa Gospodarczego)”
  • “Innowacyjność w cyfryzacji i ekologicznej technologii maszyn oraz branży elektronicznej”
  • “Innowacyjność produktowa w zakresie kolorów”
  • “Prognoza jesiennych i zimowych trendów modowych 2023-2024″.

Organizatorzy Targów Kantońskich wspierają walkę Chin z ubóstwem w kraju. Zorganizowano specjalną sekcję dla przedsiębiorstw z biedniejszych regionów Chin, która umożliwia dotarcie im do zagranicznych rynków na preferencyjnych warunkach.

Jak długo będą trwać Targi Kantońskie jesień 2022?

Przez parę miesięcy od otwarcia targów będzie można korzystać z usług oferowanych przez Targi Kantońskie na platformie. Obejmuje to transmisje na żywo prezentacji produktów i umawianie się na spotkania z dostawcami. Funkcje te zostaną wyłączone dopiero 15 marca 2023. Jedynie funkcje związane z networkingiem będą ograniczone czasowo – od 15 do 24 października 2022 r.

Oficjalna strona Targów Kantońskich: cantonfair.org.cn 

Zobacz, jak się zarejestrować na Targi Kantońskie.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 4