Odprawa celna

Odprawa celna

Jeśli sprowadzasz towary z państwa trzeciego na terytorium Unii Europejskiej, stajesz się importerem. W związku z tym pojawia się obowiązek odprawienia towaru, czyli przejścia przez procedurę celną. 

Do odprawy celnej należy dobrze się przygotować, zebrać potrzebne dokumenty i upewnić się, że towar i opakowanie spełniają wymagania europejskie, a także opłacić należności celno-skarbowe. 

Z doświadczenia wiemy, że wielu importerów obawia się problemów związanych z odprawą celną, dlatego chcemy objaśnić krok po kroku jak przygotować się do procedury. 

Podczas webinaru przedstawimy z czym wiąże się odprawa celna i jakie są jej rodzaje. Dowiesz się co importer musi dostarczyć i jak wygląda współpraca z agencją celną. 

Wykup dostęp teraz!

Email
Imię i Nazwisko
25 €
Opinie
Opinion 1
Opinion 2
Opinion 6
Media
Niebezpiecznik
Rzeczpospolita
Puls Biznesu
Brief
Czego się nauczysz?

Odprawa celna - czym jest?

Rodzaje odpraw celnych

Odprawa za granicą

Dokumenty wymagane do odprawy celnej

Współpraca z agencją celną

Jak obliczyć cło i VAT?

Pytania i odpowiedzi

Prowadzący

Dominik Błędzki

Przez 15 lat zajmował się czynnie importem z Chin, organizując cały proces od produkcji w Chinach aż po odprawę celną w Europie. Prawnik i ekspert w dziedzinie importu.
Współzałożyciel serwisu do weryfikacji chińskich firm ChinskiRaport.pl oraz serwisu ShipHub. 

Przez ponad 15 lat mieszkał i pracował w Chinach, ukończył uniwersytet Capital Normal University w Pekinie. Mówi w języku chińskim i od 10 lat doradza polskim i europejskim firmom przy imporcie z Chin. 

Wykup dostęp teraz!

Email
Imię i Nazwisko
25 €