Targi w Kantonie 2018 – edycja wiosenna

Targi w Kantonie 2018 zbliżają się wielkimi krokami. Jak co roku, wiosenna edycja odbędzie się na przełomie kwietnia i maja. Każdy przedsiębiorca, który chce znaleźć partnera biznesowego z Chin, powinien wybrać się na targi handlowe odbywające się w Państwie Środka. Ich różnorodność i częstotliwość pozwala założyć, że każdy importer znajdzie targi interesujące dla siebie, a na nich partnera biznesowego z ofertą odpowiadającą swoim potrzebom. Na targach można zapoznać się z wieloma chińskimi dostawcami, a także na własne oczy zobaczyć oferowane przez nich produkty. Wśród wystawców znajdziemy zarówno małe rodzinne fabryki, jak i wielkie międzynarodowe koncerny. Początkujący importerzy bardzo często decydują się wybrać właśnie na targi w Kantonie, aby poznać ofertę chińskich producentów i rozpocząć handel z Chinami. Dla doświadczonych importerów to natomiast okazja do zapoznania się z prezentowanymi nowościami na rynku.

Targi w Kantonie 2018 – edycja wiosenna

Targi kantońskie to największe i najstarsze targi handlowe. Ich pierwsza edycja odbyła się w 1957 roku, a zbliżające się wiosenne targi w Kantonie 2018 to już 123. edycja tego wielkiego międzynarodowego spotkania eksporterów i importerów. W zeszłorocznej jesiennej edycji na powierzchni 1,185,000 m2 nowoczesnego kompleksu wystawienniczego Pazhou zaprezentowało się 25 tysięcy wystawców na ponad 60 tysiącach stoisk. W imprezie targowej wzięło udział prawie 200 tysięcy kupujących z 213 krajów z całego świata.

Szkolenie: Import z Chin

Jakie produkty znajdę na targach kantońskich 2018?

Targi w Kantonie odbywają się dwa razy w roku, wiosną i jesienią. Każda z edycji składa się z 3 faz, podzielonych tematycznie. Ogólnie mówiąc, podczas targów kantońskich znaleźć można producentów dowolnego produktu. Szeroki wybór dostawców to oczywiście dużo możliwości dla osób poszukujących konkretnych towarów. Jednocześnie trzeba pamiętać, aby dobrze się do targów przygotować. Należy dokładnie sprawdzić kiedy i w której hali znaleźć można interesujące nas produkty, aby nie trafić na wystawców z innej branży. Targi w Kantonie odbywają się na tak dużej powierzchni, że nie można się nastawiać, że zdoła się zwiedzić je całe.

I FAZA 15–19 kwietnia 2018

Podczas I fazy znajdziemy wystawców z branż takich jak: elektronika użytkowa, oświetlenie, maszyny, narzędzia, pojazdy i ich części, materiały budowlane, produkty chemiczne.

II FAZA 23–27 kwietnia 2018

II faza skupia się na dobrach konsumpcyjnych, takich jak: artykuły gospodarstwa domowego, ceramika, artykuły dekoracyjne, meble, zegarki, zabawki.

III FAZA 1–5 maja 2018

III faza to głównie odzież, tekstylia i obuwie, a także artykuły biurowe, produkty sportowe i rekreacyjne, urządzenia medyczne, jedzenie.

Organizacja wyjazdu na targi w Kantonie 2018 – informacje praktyczne

Do wejścia na targi kantońskie uprawnia wejściówka, którą otrzymuje się po dokonaniu rejestracji. Rejestracji możemy dokonać na miejscu, jednak aby uniknąć stania w kolejkach, polecamy z wyprzedzeniem zarejestrować się online. Darmowej wstępnej rejestracji online dokonać można na oficjalnej stronie targów.

Wejściówkę odebrać można bezpośrednio na targach lub w jednym z hoteli współpracujących z targami. Hotele te położone są w pobliżu kompleksu wystawienniczego i oferują darmowy dojazd bezpośrednio na targi. Są nieco droższe od pozostałych hoteli, ale należy pamiętać, że w czasie targów ceny wszystkich pokoi w Kantonie wzrastają.

Dojazd na targi kantońskie jest bardzo ułatwiony. Do centrum targowego dojedziemy bezpośrednimi autobusami z głównego lotniska Baiyun International Airport Guangzhou, a także pobliskich regionów Shenzhenu i Hongkongu. Natomiast z samego Kantonu na teren targów dojechać można metrem (linia nr 8) lub taksówką.

Czy warto jechać na targi w Kantonie 2018?

Wiele osób obawia się wyjazdu do odległych Chin ze względu bariery kulturowo-językowe. Wyjazd na targi w Kantonie wiąże się także z pewnym wydatkiem (chociażby na bilety lotnicze). Jednak jeśli planujemy import dużej ilości produktu, zdecydowanie warto zainteresować się uczestnictwem w targach. Na targach mamy możliwość zobaczenia i dotknięcia oferowanych przez dostawców produktów. Nie ma konieczności zamawiania próbek lub sugerowania się samymi zdjęciami, co robimy korzystając z serwisów B2B takich jak Alibaba. Spotkanie twarzą w twarz z producentami jest też pierwszym krokiem do budowania relacji z chińskim partnerem. Należy jednak pamiętać, by po powrocie z targów dokonać weryfikacji firmy, ponieważ nawet na tak renomowanym wydarzeniu jak targi w Kantonie pojawia się spora liczba oszustów.

Jeśli nie załapiesz się na wiosenną edycję targów w Kantonie, nic straconego. Nie musisz czekać całego roku, ponieważ jesienią 2018 roku odbędzie się edycja jesienna, w terminie 15–19 października (faza 1), 23–27 października (faza 2) i 31 października–4 listopada (faza 3). Trzy fazy podczas edycji jesiennej odpowiadają tematycznie targom wiosennym. Oprócz największych targów kantońskich, w Chinach co roku organizuje się kilkaset różnych imprez targowych. Jeśli jesteś również zainteresowany innymi targami, tu znajdziesz wyszukiwarkę targów.

Zanim wybierzesz się na targi…

…skoro czytasz ten artykuł, to oznacza, że interesujesz się współpracą z Chinami. Nasze porady publikowane na blogu są darmowe, ale jeśli chcesz zgłębić wiedzę na temat importu z Chin, zapraszamy również na szkolenie organizowane przez ekspertów ChinskiRaport.pl. Bez względu na to, czy stawiasz pierwsze kroki w kontaktach z Chinami czy masz już doświadczenie w tym temacie, możesz wziąć udział w szkoleniu. Poznasz na nim sprawdzone metody handlu z Chinami.

Jeśli chcesz zbudować trwałą relację z chińskim kontrahentem, musisz poznać najważniejsze zasady komunikacji w chińskiej kulturze biznesu. Bez ich znajomości nie odniesiesz sukcesu w kontaktach z Chinami. Z przygotowanego przez ChinskiRaport.pl poradnika na temat chińskiej kultury biznesu dowiesz się, jakie różnice kulturowe wziąć pod uwagę oraz jaka jest rola wizytówek, prezentów i posiłków w kontaktach z chińskim partnerem.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 4