Hong Kong Electronics Fair 2024

Targi Hong Kong Electronics to jedne z najistotniejszych wydarzeń dla przedsiębiorców z branży elektronicznej działających na terenie Azji, a także dla firm spoza tego kontynentu. Po raz pierwszy zorganizowane były w 1981 roku i od tamtego momentu odbywają się one co roku. Czego możemy się spodziewać w trakcie Hong Kong Electronics Fair 2024?

Hong Kong Electronics Fair 2024

Podstawowe informacje na temat Hong Kong Electronics Fair 2024

Hong Kong Electronics Fair 2024 – edycja jesienna

Termin Hong Kong Electronics Fair Spring 2024: 13-16 kwietnia 2024 r.

Strona internetowa Hong Kong Electronics Fair Spring 2024: hktdc.com/event/hkelectronicsfairse/en

Hong Kong Electronics Fair 2024 – edycja jesienna

Termin Hong Kong Electronics Fair Autumn 2024: 13-16 października 2024 r.

Strona internetowa Hong Kong Electronics Fair Spring 2024: hktdc.com/event/hkelectronicsfairae/en

Miejsce: Hong Kong Convention and Exhibition Center, 1 Expo Drive, Wan Chai, Hong Kong

Bezpłatna konsultacja

Czym jest HKTDC?

HKTDC (The Hong Kong Trade Development Council, czyli Rada Rozwoju Handlu Hongkongu) to organ założony w 1966 roku. Ma na celu promowanie, pomoc w rozwoju i wspieranie handlu na terenie Hongkongu. Dzisiaj HKDTC posiada 50 biur na terenie 36 krajów, w tym 13 na terenie Chin kontynentalnych.

Jest to organ zajmujący się organizowaniem Hong Kong Electronics Fair oraz wielu innych podobnych wydarzeń takich jak konferencje czy wystawy. HKTDC zapewnia także informacje i opracowania potrzebne do prowadzenia działalności w Hongkongu.

Co będzie się działo podczas Hong Kong Electronics Fair 2024?

Hong Kong Electronics Fair 2024

Głównym celem Hong Kong Electronics Fair 2024 jest zapewnienie platformy dla przedsiębiorców z branży elektronicznej do zaprezentowania swoich produktów oraz do nawiązania nowych relacji biznesowych.

W poprzednich latach hale, na których odbywały się targi, podzielone były na strefy tematyczne np. drukowanie 3D, komputery i gry komputerowe, telefony komórkowe, akcesoria elektroniczne, sprzęty domowe, elementy zabezpieczeń i wiele innych. Wydzielona była także strefa przeznaczona na prezentacje nowych produktów oraz strefy dla konkretnych krajów np. Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych czy Chin kontynentalnych.

Strefy Hall of Fame i Startup Zone

Hall of Fame (czyli Hala Sławy), będzie strefą, na której terenie będą zaprezentowane znane marki elektroniczne i ich najnowsze rozwiązania.

Startup Zone (czyli Strefa Startowa) będzie przeznaczona dla firm, które dopiero rozwijają swoją działalność i dla młodych przedsiębiorców z branży.

Jak zarejestrować się na Hong Kong Electronics Fair 2024?

Zarejestrowanie udziału jako wystawca

Jeśli planujemy zaprezentować nasze produkty podczas Hong Kong Electronics Fair 2024, powinniśmy zarejestrować się przez stronę targów dla wybranej edycji wiosennej lub jesiennej.

Tam będziemy mieli możliwość wybrania spośród kilku opcji dostępnych zarówno dla przedsiębiorców działających na terenie Hongkongu, jak i poza nim. Będziemy mogli także wybrać rodzaj stanowiska, które chcemy zająć, oraz gdzie zostanie ono umiejscowione. Koszt wynajęcia takiego stanowiska to w zależności od jego rodzaju koszt od 6065 do 13 970 USD. Mamy także możliwość zbudowania naszej własnej przestrzeni do prezentacji. Cena w tym przypadku zależna jest od wielkości zajmowanego miejsca, 611 USD za metr kwadratowy.

Zarejestrowanie jako gość

W celu zarejestrowania się w charakterze gościa powinniśmy odwiedzić zakładkę Visit Pre-registration na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia (dla edycji wiosennej lub jesiennej). Tam zostaniemy poproszeni o wprowadzenie informacji takich jak imię, nazwisko, adres e-mail czy nazwa firmy, a następnie o wybranie hasła do naszego konta.

Zarejestrowanie jako gość online

Warto także wspomnieć, że Hongkong Electronics Fair 2024 odbywają się także w formie online. Prowadzone są przez stronę internetową Click2Match. Targi w formie online będą odbywać się:

  • edycja wiosenna: od 6 do 23 kwietnia 2024 roku
  • edycja jesienna: od 6 do 23 października 2024 roku

Dlaczego warto odwiedzić Hong Kong Electronics Fair 2024?

Hong Kong Electronics Fair 2024

Uczestnicząc w targach Hongkong Electronics 2024, będziemy mieli okazję zobaczyć innowacje w branży elektronicznej poprzez uczestniczenie w pokazach. Dla wystawców jest to okazja do zaprezentowania własnych produktów czy usług i szansa na poszerzenie swojej bazy klientów.

Dodatkowe informacje na temat Hong Kong Electronics Fair 2024

Na stronie internetowej Hong Kong Electronics Fair znajdziemy wiele przydatnych informacji dotyczących zarówno podróżowania, jak i pobytu na terenie Hongkongu. W zakładce Travel Info znajdziemy np.:

  • polecane przez organizatorów hotele
  • rekomendowane linie lotnicze
  • informacje na temat wizy potrzebnej w celu odwiedzenia Hongkongu
  • porady dla podróżujących
  • informacje przygotowane dla przedstawicieli konkretnych kultur i państw.

Fotografie: https://aboutus.hktdc.com/en

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 2