Dzień Dziecka w Chinach

Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto, które zostało ustalone już w 1925 roku. Obchodzi się je w różnych krajach na świecie w różne dni roku. Zarówno w Polsce jak i w Chinach Dzień Dziecka przypada na 1 czerwca. Chociaż pierwotnie święto miało na celu poprawę ochrony i bezpieczeństwa dzieci na świecie, zawsze było obchodzone jako wesołe wakacje dla dzieci, aby mogły spędzić ten czas w gronie rodziny i przyjaciół.

Dzień Dziecka w Chinach

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka 六 一 国际 儿童节 (Liùyī guójì értóng jié), a co kraj to obyczaj. Jak Dzień Dziecka świętuje się w Chinach i czy bardzo różni się od polskiego?

Początki chińskiego Dnia Dziecka

W 1925 roku w Genewie odbyła się Światowa Konferencja Na Rzecz Dobra Dzieci. Podpisano międzynarodową deklarację, na skutek której od 1926 roku rozpoczęto świętowanie Dnia Dziecka. Istnieje teoria, dlaczego akurat 1 czerwca wybrano dniem wszystkich dzieci. Otóż 1 czerwca 1925 roku w Chinach obchodzono święto Smoczych Łodzi, w związku z którym chiński konsul generalny z San Francisco przybył do Szwajcarii z grupą chińskich sierot. To właśnie wizyta tych sierot zainspirowała uczestników konferencji do ustalenia tej daty Dniem Dziecka. Natomiast w 1949 r., Rada Stanowa w Chinach ustaliła pół dnia wolnego dla wszystkich szkół podstawowych w całym kraju. Od tamtej pory Dzień Dziecka obchodzi się w Chinach co roku.

Szkolenie: Import z Chin

Obchody Dnia Dziecka w Chinach

Chociaż w Chinach nie ma ścisłych tradycji związanych z Dniem Dziecka, uważa się to za dzień docenienia dzieci w swoim życiu. W tym dniu w Chinach nie odbywają się normalne zajęcia w szkołach, a nauczyciele nie zadają prac domowych. 1 czerwca szkoły zamieniają się w jedno wielkie przyjęcie dla dzieci. Jest to bardzo miła odmiana, ponieważ na co dzień dzieci w Chinach bardzo ciężko się uczą. W niektórych szkołach tego dnia odbywają się specjalne zajęcia dedykowane uczniom. Szkoły wykorzystują ten dzień i organizują pokazy, podczas których dzieci razem śpiewają i tańczą.

Dzień Dziecka w Chinach to czas, który rodzice spędzają ze swoimi pociechami. Dzieci otrzymują od bliskich drobne upominki, kartki z życzeniami oraz pieniądze na własne wydatki w czerwonych kopertach. Rodzice często przygotowują dzieciom ich ulubione posiłki. Po zajęciach w szkole rodzice zabierają swoje pociechy na wycieczki, do parków i wesołych miasteczek. W Chinach publiczne atrakcje w tym dniu często oferują zniżki na jedzenie, zabawki, bilety do kina i bilety wstępu do różnych atrakcji. W tym dniu rodzice nie odmawiają dzieciom słodkich przekąsek i fast foodów, które tak kochają dzieci.

Ponieważ jest to bardzo znane święto, odbywają się również uroczystości publiczne. Państwowy kanał telewizyjny co roku nadaje wielki galowy program dla dzieci, który można oglądać w całym kraju.

Dzień Dziecka to modne święto w Chinach. Z tego powodu świętuje je każdy, nie tylko maluchy. Młodzi ludzie na swój sposób obchodzą to święto, na przykład robiąc zakupy lub jedząc kolację z przyjaciółmi.

Import z Chin w 2021

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 6