Wyszukanie produktu w Chinach – China sourcing przykład sukcesu: GoPro

Dostajemy od Państwa wiele zapytań na temat produkcji w Chinach produktu waszego pomysłu. Czy jest to możliwe, na co należy zwrócić uwagę zabierając się za tak zwany China sourcing. Pojawia się tez wiele zapytań o przykłady produktów wysokiej jakości z Chin, które nie są pomysłem wielkich koncernów jak Nike czy Apple ale mniejszych przedsiębiorców, którzy zaczynali jedynie z marzeniami i ambitnymi planami. Poniżej przedstawiamy przykład sukcesu GoPro z Chin.

GoPro z Chin

Nick Woodman – GoPro z Chin

Przedstawiamy przykład Nick’a Woodmana’a. Amerykański surfera na rynku nie znalazł interesującego go produktu więc postanowił sam zbudować prototyp. Produkcję zlecił chińskiej firmie z Shenzhen. Co ciekawe zamawiając pierwsze partie towaru Woodman nawet nie poleciał do Chin. Wszystko załatwił przez maila i telefon.

import kamer go pro

Mając pewność, że mamy dobrą firmę produkującą na eksport można pozwolić sobie na takie ryzyko. Jednakże zawsze pewniej jest dopilnować spraw na miejscu.

Zaczynając produkcję w Chinach trzeba mieć pomysł na dobry produkt. Najlepiej z branży, którą znamy. Jeżeli jesteśmy zawiązani z motoryzacją nie warto zabierać się za elektronikę użytkową tylko dlatego, że słyszeliśmy iż import z Chin jest bardzo opłacalny. Nick Woodman wpadł na pomysł zbudowania małej, taniej, odpornej na wstrząsy, wysokiej jakości kamery, która umożliwi entuzjastom sportów ekstremalnych zapisywać obraz z perspektywy pierwszej osoby.

import kamer sportowych z Chin

Pomysł wydaje się prosty. Dzięki dobremu wykonaniu znalazł zastosowanie nie tylko wśród sportowców ale także chirurgów czy ekip telewizyjnych. Wycena firmy GoPro wynosi obecnie ponad dwa miliardy dolarów.

Jeżeli planujesz China sourcing własnego produktu pamiętaj aby profesjonalnie podejść do importu. Policz dokładnie koszta, nie dopuś do zejścia z jakości produktu i przeprowadź najpierw badanie rynku. Jeśli jest to możliwe najlepiej jest polecieć do fabryki i dopilnować produkcji na miejscu. Jeżeli jeszcze nie macie konkretnego pomysłu na produkt, nic straconego. Zachęcamy żeby pojechać na targi w Chinach, może coś was zainspiruje. Dla przykładu dodamy że na targach w Kantonie jest zawsze dużo nowości, które potem stopniowo pojawiają się na sklepowych półkach na całym świecie.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

0 / 5. Ilość głosów: 0