Weryfikacja firmy z Singapuru

Singapur to bogate i wysoko zaawansowane technologicznie państwo-miasto w Azji Południowo-Wschodniej. Singapurscy dostawcy mają w ofercie produkty najwyższej jakości. W tym artykule omówimy, jak znaleźć dostawcę i dlaczego weryfikacja firmy z Singapuru jest tak ważna.

Weryfikacja firmy z Singapuru

Weryfikacja firmy z Singapuru

Dlaczego warto importować z Singapuru?

Singapur znajduje się w pierwszej 20-stce największych importerów i eksporterów. Ponadto jest to najlepsze miejsce w tej części świata do prowadzenia biznesu. Językiem biznesowym w Singapurze jest angielski, co znacznie ułatwia komunikację z dostawcami. Wśród produktów importowanych z Singapuru do Polski największe dochody przynoszą takie jak:

 • układy scalone
 • przyrządy ortopedyczne
 • ogniwa i baterie galwaniczne
 • części i akcesoria do maszyn
 • części i akcesoria do pojazdów.

Jak wyszukiwać dostawców w Singapurze?

W przeszłości nie istniało wiele metod na pozyskiwanie dostawców z tak odległych miejsc jak Singapur. Wraz z rozwojem i rozprzestrzenianiem się Internetu stało się to łatwiejsze. Teraz importerzy, oprócz szukania dostawców na miejscu np. w centrach hurtowych, większych ośrodkach produkcyjnych czy na targach handlowych, mogą skorzystać z baz internetowych dostawców i platform sprzedażowych B2B.

Bezpłatna konsultacja

Platformy B2B i katalogi dostawców

Platformy B2B skupiające eksporterów to świetne miejsce dla początkujących importerów, którzy w łatwy i tani sposób chcą znaleźć dostawców. Strony internetowe zawierające katalogi dostawców udostępniają dane kontaktowe firm oraz niekiedy dają możliwość złożenia zamówienia. Przykłady:

Rynki hurtowe w Singapurze

Centra i rynki hurtowe to skupiska sprzedawców produktów z różnych branż nastawionych na sprzedaż hurtową. Mimo że u takich sprzedawców należy się spodziewać cen wyższych niż u producentów, niemalże wszystko jest dostępne w jednym miejscu, co pozwala na oszczędzenie cennego czasu. Zanim złożysz zamówienie zapytaj się sprzedawcy o jego MOQ.

Przedstawiamy kilka najpopularniejszych rynków hurtowych w Singapurze:

 • Pasir Panjang Wholesale Centre (PPWC) na ponad 15 hektarach skupia sprzedawców świeżych i suszonych owoców, warzyw oraz innych produktów spożywczych.
 • Warehouse Club to dwupiętrowy kompleks, gdzie dostępnych jest ponad 4000 produktów, takie jak produkty spożywcze, elektronika, artykuły gospodarstwa domowego czy kosmetyki.
 • Allswell Marketing to słynny rynek hurtowy poświęcony żywym owocom morza, z którego składniki pozyskują najlepsze restauracje i hotele.

Targi handlowe w Singapurze

Uczestnictwo w targach handlowych daje możliwości nawiązania kontaktów biznesowych i poszerzenie wiedzy na temat trendów w danej branży. Ponadto na targach można samemu przekonać się o jakości produktów i czerpać inspiracje, które następnie można przekuć w pomysł biznesowy.

Poniżej podajemy przykłady większych targów branżowych w Singapurze:

 • MRO Asia- Pacific Conference & Exhibition (TSL, łańcuch dostaw)
 • World Food Fair, WFF (żywność)
 • ITB Asia, ITBA (turystyka)
 • Food Japan (japońska żywność)
 • Archxpo (materiały budowlane)
 • BuildTech Asia, BTA (materiały budowlane)
 • PrintPack+Sign (opakowania, druk)
 • BeautyAsia – Singapore (moda, produkty do pielęgnacji)
 • CommunicAsia (łączność, IT)
 • MEDICAL FAIR ASIA (wyroby medyczne)
 • Tyrexpo Asia (pojazdy)
 • Cafe Asia (napoje, żywność, catering).

Więcej imprez targowych (i nie tylko) organizowanych w Singapurze znajdziesz na stronie: 10times.com/singapore.

Wizyta w fabryce w Singapurze

Jeżeli lecisz na targi do Singapuru, dobrym pomysłem jest połączenie tego z wizytacjami u potencjalnych dostawców. W Azji Południowo-Wschodniej ceni się relacje międzyludzkie i pogłębienie relacji z dostawcą poprzez wizytacje z pewnością się opłaci. Zalecamy umówić takie spotkania z odpowiednim wyprzedzeniem.

Importerzy, którzy nie czują się gotowi na taką inwestycję, mogą zlecić audyt zewnętrznej firmie. Nasz inspektor dokładnie sprawdzi i udokumentuje warunki panujące w danej fabryce w Singapurze.

Czy warto weryfikować dostawców z Singapuru?

Międzynarodowa transakcja kupna i sprzedaży wiąże się z pewnym ryzykiem. Bez sprawdzenia, kto jest drugą stroną nie mamy pewności, czy otrzymamy towar lub czy będzie on zgodny z naszymi oczekiwaniami. Oszuści mają wiele metod na wyłudzanie pieniędzy, dlatego kluczowa jest weryfikacja potencjalnego, a nawet obecnego dostawcy, by mieć pewność, że mamy do czynienia z rzetelną firmą.

Na dalszym etapie zalecamy również przeprowadzić kontrolę jakości produktu przed jego wysyłką z fabryki. Dzięki temu potwierdzimy, że towar został wyprodukowany zgodnie z złożonym zamówieniem.

Import a płatności do Singapuru – konto bankowe w Singapurze

Niekiedy przy imporcie z Chin dostawca udostępnia dane do płatności i okazuje się, że konto bankowe jest ulokowane w Singapurze. Z naszego doświadczenia wynika, że najprawdopodobniej jest to próba oszustwa. Co należy zrobić w takiej sytuacji?

Jeśli konto docelowe wskazane przez chińskiego dostawcę jest zarejestrowane w Singapurze lub Hongkongu, to powinna nam się zapalić czerwona lampka, gdyż najpewniej w taki sposób oszust próbuje wyłudzić od nas pieniądze. Jeśli mimo wszystko dokonamy płatności, dostawca może udawać, że nie otrzymał przelewu albo utrudniać dochodzenie naszych praw, jeśli przesyłka jest niezgodna z zamówieniem.

Oszustwa na etapie płatności za zamówienie są na początku dziennym. Najlepszym środkiem bezpieczeństwa przed oszustwami jest weryfikacja dostawcy, w tym weryfikacja beneficjenta płatności za zamówienie, aby potwierdzić powiązania między firmami w Chinach i Singapurze.

Weryfikacja firmy z Singapuru

Mamy lata doświadczeń w weryfikacji firm z Azji. Nasza usługa weryfikacji obejmuje sprawdzenie czy firma jest zarejestrowana, jaki jest zakres działalności, czy została pozwana w sądzie i wiele innych kwestii jak na przykład podane konto bankowe. Zweryfikuj firmę z Singapuru zanim podejmiesz z nią współpracę i uniknij strat. Raport wraz z opinią eksperta otrzymasz w przeciągu nawet trzech dni od daty pomyślnie złożonego zamówienia.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1