Warsaw-Beijing Forum 2018

Za niespełna tydzień, 23 kwietnia, rozpocznie się najbardziej prestiżowe przedsięwzięcie akademickie w obszarze relacji polsko-chińskich: „Warsaw-Beijing Forum: Youth for Business”. Już po raz piąty w Warszawie zagości delegacja studentów i profesorów z renomowanego pekińskiego China University of Political Science and Law, aby poprzez udział w szeregu wydarzeń i konferencji, budować przyjazny klimat dla współpracy między dwoma państwami.

Warsaw-Beijing Forum: Youth for Business 

Tegoroczną edycję zainauguruje uroczysta Konferencja Otwarcia, która odbędzie się w Pałacu Kazimierzowskim na terenie Uniwersytetu Warszawskiego. Listę gości uświetnią liczne osobistości ze świata dyplomacji, kultury, nauki i biznesu oraz przedstawiciele partnerów i sponsorów projektu. W trakcie spotkania odbędzie się m. in. szereg prelekcji wybitnych specjalistów z różnych dziedzin. Przedstawią uczestnikom i gościom wybrane aspekty problematyki relacji polsko-chińskich.

Konferencja Otwarcia jest ważnym elementem „Warsaw-Beijing Forum: Youth for Business”, jednakże z pewnością nie wyczerpuje treści projektu. Jak co roku przy tworzeniu całotygodniowej agendy przedsięwzięcia, członkowie WBF starali się zróżnicować tematykę spotkań. Równocześnie podjęli zagadnienia perspektywiczne i ważne dla polsko-chińskiej współpracy. Delegacja z China University of Political Science and Law wraz z przedstawicielami Uniwersytetu Warszawskiego będzie miała okazję odwiedzić gmach i porozmawiać z sędziami Najwyższego Sądu Administracyjnego, uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez PwC Polska i spotkać się z przedstawicielami sektora bankowego w siedzibie ICBC.

Gorąco zachęcamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia strony internetowej projektu i śledzenia profilu na Facebook-u, aby być na bieżąco z wszelkimi wydarzeniami organizowanymi przez WBF. 再见! Do zobaczenia!

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 5