Tesla w Chinach – agresywna polityka cenowa

Rynek samochodów w Chinach jest najszybciej rozwijającym się na świecie. Jego potencjał dostrzegł też najważniejszy i najbardziej innowacyjny amerykański producent samochodów elektrycznych – Tesla. Model S, flagowe auto Tesli będzie sprzedawane w Państwie Środka w cenie wyższej niż w Stanach Zjednoczonych.

Tesla w Chinach

Tesla w Chinach

Cena wyniesie 734,000 RMB czyli około 120,000 USD. Dla porównania w USA ceny tego modelu startują w okolicach 70,000 USD. Patrząc na tą politykę cenową można z początku się bardzo zdziwić, jednak po głębszej analizie wszystko nabiera sensu. Przede wszystkim, do ceny samochodu należy doliczyć ceny transportu oraz podatki nałożone przez rząd Chin. Po za tym Tesla zdecydowała się sprzedawać jedynie model z największą baterią (w USA taki dodatek to koszt 10,000 USD). Dzięki wysokiej cenie Model S pozycjonowany będzie na luksusowy sedan, a jak pokazały doświadczenia wielu innych firm Chińczycy nie mają problemu z płaceniem za jakość. Dodać należy jeszcze że samochody w Chinach często są znacznie droższe niż w Stanach Zjednoczonych czy Europie.

Teslo China Motors

Rynek samochodów elektrycznych w Chinach jest bardzo obiecujący, z pewnością znajdzie sie też miejsce dla segmentu premium, ponadto Tesla planuje budowę sieci stacji ładujących, tak samo jak robi to w USA. Na pewno zdobycie rynku chińskiego nie będzie zadaniem łatwym, ale warto pamiętać że założyciel Tesli, Elon Musk planuje również kolonizację Marsa (w ramach swojej drugiej firmy SpaceX).

Webinar: Eksport do Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 2