Targi zabawek w Niemczech – Spielwarenmesse 2020

Nowy rok oznacza wiele nowych wydarzeń i targów. Jeżeli podróż do Chin to na razie dla Was za dużo, nie ma powodu do zmartwień – wielu reprezentantów chińskich firm przyjeżdża na europejskie targi, aby zaprezentować swoją ofertę. Targi Spielwarenmesse w Norymberdze to wydarzenie idealne dla importerów zabawek, artykułów dziecięcych oraz rekreacyjnych. To największe targi zabawek w Niemczech. Zeszłoroczna edycja zebrała ponad 2800 wystawców z wielu krajów świata, którzy zaprezentowali milion produktów.

Spielwarenmesse - targi zabawek w Niemczech

Na tegoroczną edycję targów do tej pory zarejestrowało się ponad 530 wystawców z Chin kontynentalnych, Hongkongu oraz Tajwanu. Same Chiny kontynentalne zajmują drugie miejsce, jeśli chodzi o liczbę wystawców, Hongkong natomiast czwarte – jest więc z czego wybierać. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o targach.

Spielwarenmesse 2020 – kiedy się odbywa?

Tegoroczna, już 71. edycja targów odbędzie się od 29 stycznia do 2 lutego. Wystawa otwarta będzie dla zwiedzających od 9 rano do 18. 

Miejsce wydarzenia Spielwarenmesse

Targi Norymberskie (The Nuremberg Exhibition Center) znajdują się tuż przy stacji „Messe” linii metra U1. Na miejsce łatwo również dostać się z autostrady. Przestrzeń targów rozplanowana jest tematycznie, zwiedzający mogą również liczyć na wiele udogodnień, takich jak specjalna aplikacja dla targów.

Szkolenie: Import z Chin

Targi zabawek w Niemczech – przegląd wystawców 

Pośród wystawców z niemal 70 krajów znajdziemy producentów różnorodnych artykułów, takich jak:

 • zabawki drewniane i z innych tworzyw naturalnych
 • zabawki mechaniczne, edukacyjne i interaktywne
 • lalki, zabawki pluszowe
 • zabawki elektroniczne
 • artykuły dla niemowląt 
 • produkty karnawałowe, fajerwerki 
 • produkty lifestylowe
 • artykuły szkolne, papiernicze i kreatywne 
 • modele i kolejki kolekcjonerskie
 • gry planszowe i inne, książki, akcesoria naukowe
 • artykuły sportowe i rekreacyjne.

Na targach zaprezentują się zarówno wiodące marki, jak i małe firmy. To świetna okazja, aby zorientować się w aktualnych trendach na rynku zabawek oraz poszerzyć swoją ofertę. Ponadto, według statystyk organizatora około 1/3 biorących udział producentów wystawia się jedynie na targach w Norymberdze, a więc tym bardziej jest to wyjątkowe wydarzenie.

Podczas Spielwarenmesse w hali 11.0 znajdziemy również pawilon Best of China, w którym ponad 100 wystawców prezentuje wysokiej jakości produkty wyprodukowane w Chinach. Oprócz tego, Hongkong oraz Tajwan posiadają własne pawilony. 

Na stronie wydarzenia znajdziecie rozplanowanie hali targowych.

Kilka wskazówek dla odwiedzających targi

Bilety na wydarzenie można nabyć w formie elektronicznej na oficjalnej stronie targów. Cena wejściówki w przedsprzedaży (do 27 stycznia) to 19€ za bilet jednodniowy lub 38€ za wstęp na wszystkie dni targów. Poza e-biletem można również nabyć wejściówkę przy wejściu na wydarzenie. W takim przypadku bilet jednodniowy będzie kosztował 30€, natomiast pięciodniowy 55€. 

Organizatorzy targów zapewniają dodatkowo atrakcyjne oferty pokoi w partnerskich hotelach oraz prywatnych apartamentach. Te oraz inne informacje znajdziecie na oficjalnej stronie targów.

Należy również pamiętać o przepisach dotyczących sprowadzania zabawek do Polski, certyfikatach oraz spełnieniu europejskich norm bezpieczeństwa, o których możecie przeczytać w naszym poradniku.

Zdjęcie: Alex Schelbert

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1