Targi Yiwu Fair 2023

Najlepszym sposobem na nawiązanie owocnej współpracy z chińskim kontrahentem jest udział w targach, który pozwala na zweryfikowanie zarówno dostawcy, jak i oferowanego przez niego produktu. Skupienie wielu różnych ofert w jednym miejscu umożliwi również porównanie cen, a nawet znalezienie inspiracji do przyszłych projektów, do czego świetną okazją jest odwiedzenie Yiwu.

Targi Yiwu Fair 2023

Yiwu – co to takiego?

Yiwu jest niewielkim, jak na chińskie standardy, miastem we wschodnich Chinach, w prowincji Zhejiang. Zwane jest również hurtownią świata, jako iż w Yiwu znajduje się największe centrum hurtowe na świecie o imponującej powierzchni liczącej 4 mln m2. Składa się z 5 dystryktów, w których znajduje się 75 tys. stoisk, 100 tys. dostawców oraz aż 400 tys. produktów. Jeśli wybierasz się do tej hurtowni świata, przeczytaj nasz poradnik na temat poruszania się po mieście i stoiskach.

Yiwu posiada własną platformę – yiwugo.com – będącą swoistą mini Alibabą. Można na niej zobaczyć wielu różnych dostawców z Yiwu, co warto zrobić wcześniej, aby wiedzieć czego i w jakich cenach możemy się spodziewać na miejscu.

Oprócz otwartych całorocznie stoisk, w Yiwu organizowanych jest także wiele targów tematycznych, z których największymi są targi Yiwu Fair.

Targi Yiwu Fair 2023

Czym są targi Yiwu Fair?

Targi Yiwu Fair, których pełna nazwa to China Yiwu International Commodities (standards) Fair są najbardziej wpływowymi targami produktów codziennego użytku w Chinach. Odbywają się co roku, nieprzerwanie od 1995 r., a swoją niezwykle szeroką gamą produktów przyciągają tysiące odwiedzających z całego świata.

W zakres oferty targów Yiwu Fair wchodzą:

 • Elektronika
 • Sprzęt komputerowy
 • Sprzęt budowlany
 • Artykuły codziennego użytku
 • Dzianiny i tekstylia
 • Zabawki
 • Rękodzieło
 • Ozdoby
 • Artykuły papiernicze i biurowe
 • Artykuły sportowe oraz do wypoczynku na świeżym powietrzu
 • Opakowania prezentowe
 • Artykuły ogrodnicze

Aby sprawdzić dokładną listę wystawców i produktów, warto udać się na oficjalną stronę wydarzenia – https://en.yiwufair.com/.

Szkolenie: Import z Chin

Gdzie i kiedy odbędą się targi Yiwu Fair 2023?

Jeżeli oferta targów Yiwu Fair spełnia Twoje wymagania, warto wziąć udział w najbliższej edycji, która odbędzie się w terminie 21-24.10.2023 r. w centrum targowo-wystawienniczym Yiwu International Expo Center w Yiwu. Rejestracja dostępna będzie już wkrótce poprzez wcześniej wspomnianą, oficjalną stronę internetową wydarzenia.

Dlaczego warto wybrać się na targi Yiwu Fair 2023?

29. edycja targów Yiwu Fair 2023 będzie dwupiętrowym wydarzeniem, na którym będzie można odnaleźć aż 3600 stoisk na liczącej 100 000 m2 powierzchni. Jest to zatem idealna okazja, aby dokładnie poznać wielu chińskich dostawców oraz ich produkty. Dodatkowo targi te odbędą się pomiędzy pierwszą a drugą fazą Targów Kantońskich, dlatego mogą stanowić świetny dodatek dla tych, którzy wyjazd do Kantonu mają już w planach.

Ogromnym atutem targów Yiwu Fair jest również niska minimalna ilość zamówienia, co jest szczególnie przydatne dla osób pozbawionych konkretnych planów, które pragną wypróbować różne produkty, aby móc się zainspirować. Warto także podkreślić, iż na targach Yiwu Fair znaczna większość produktów oferowana jest po niższych cenach, a aż 97% odwiedzających jest zadowolonych z udziału w tym wydarzeniu.

Targi Yiwu Fair 2023

Jak przygotować się do udziału w targach?

Pragnąc nawiązać współpracę z chińskim kontrahentem poprzez udział w targach, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Najważniejszą z nich są rzecz jasna wizytówki, które odgrywają szczególnie ważną rolę w chińskiej kulturze biznesu. Warto wcześniej zaopatrzyć się w ich zapas, nie zapominając, aby były one dwujęzyczne, najlepiej angielsko-chińskie. Samo przygotowanie wizytówek jest dopiero pierwszym krokiem do sukcesu, jako iż należy dokładnie zapoznać się z zasadami ich wręczania oraz przyjmowania. Przede wszystkim, wizytówkę należy przyjmować oburącz, a przed odłożeniem jej do specjalnego etui bądź portfela, zalecane jest dokładne przeczytanie jej zawartości, aby okazać szacunek chińskiemu kontrahentowi. Wizytówek nie można pod żadnym pozorem zginać ani wkładać do tylnej kieszeni!

Warto również wcześniej zainstalować mobilną aplikację WeChat, która jest głównym komunikatorem w Chinach. Obecnie część dostawców udostępnia wizytówki za pomocą kodu QR na tej aplikacji. Przyda się ona również w korespondencji, jako iż przy użyciu tej platformy będzie ona przebiegała znacznie sprawniej niż poprzez znanego nam maila.

Przydatnym może również okazać się wcześniejsze sporządzenie listy pytań, które chcemy zadać dostawcom, aby na pewno żadna kwestia nam nie umknęła. Jednocześnie pozwoli nam to na spisanie ich odpowiedzi, co będzie kluczowe w momencie, gdy będziemy rozmawiać z wieloma różnymi dostawcami. Warto także przygotować odpowiedzi na ewentualne pytania z ich strony, gdyż pozwoli to nam na zaprezentowanie się z profesjonalnej strony.

Import z Chin w 2021

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1