Targi w Hongkongu – zima 2023/2024

Hongkong odgrywa istotną rolę w handlu międzynarodowym. Stanowi on pewnego rodzaju punkt pośredniczący pomiędzy Chinami kontynentalnymi a innymi państwami. Ze względu na jego istotną rolę, targi jakie odbywają się w Hongkongu przyciągają nie tylko wielu chińskich wystawców, ale także licznych producentów zagranicznych. Dobrze spędzone targi mogą stworzyć wiele dróg dla rozwoju biznesu. Przedstawiamy listę „Targi w Hongkongu – zima 2023/2024″.

Targi w Hongkongu zima 2023

O czym warto pamiętać przed wyjazdem na targi?

Zanim zdecyduje się o podróży do Hongkongu, warto zapoznać się z rozkładem organizowanych tam wydarzeń. Pod koniec 2023 roku w Hongkongu nie będą organizowane większe targi, w których można by wziąć udział. Sytuacja jednak zmieni się z początkiem 2024 roku – w styczniu odbędą się trzy duże wydarzenia, połączone ze sobą. Podobnie targi w lutym są ze sobą powiązane. Dzięki temu, że organizowane są takie siostrzane targi, można przy okazji jednej wizyty wystawy z wielu branż i zapoznać się z większą ilością dostawców.

Zanim podejmie się jednak decyzję o podróży warto rozważyć także zdalne uczestnictwo, gdyż targi w Hongkongu organizowane są zarówno stacjonarnie, jak i wirtualnie. Polecamy jednak polecieć na targi i wziąć w nich udział na miejscu, osobiście poznać potencjalnych partnerów handlowych. Jeśli jednak ktoś nie ma takiej możliwości – targi online są dobrą alternatywą.

Szkolenie: Import z Chin

Targi w Hongkongu – zima 2023/2024

W poniższym artykule zostały ukazane targi, które zostaną zorganizowane w Hongkongu na początku roku 2024. Wszystkie one są organizowane przez Hong Kong Trade Development Council, tak więc zachęcamy do samodzielnego śledzenia ich strony, aby być na bieżąco.

Targi w Hongkongu – styczeń 2024 r.

Targi w Hongkongu w styczniu 2024

Hong Kong Stationery & School Supplies Fair

Termin (edycja stacjonarna): 8 – 11 stycznia 2024 r.

Termin (edycja online):         1 – 18 stycznia 2024 r.

Lokalizacja:                           Hong Kong Convention and Exhibition Centre

Strona:                                  hktdc.com/event/hkstationeryfair/en

Hongkońskie targi należą do większych targów organizowanych w branży papierniczej. W 2024 roku odbędzie się 22. edycja Hong Kong Stationery & School Supplies Fair. Na targach wystawcy będą oferowali swoje produkty w sześciu kategoriach: sztuka kreatywna, prezentowe artykuły papiernicze, ekologiczne artykuły papiernicze, artykuły biurowe, długopisy i papier oraz artykuły szkolne. Wydarzenie jest organizowane przy wsparciu stowarzyszeń artykułów papierniczych z Tajwanu, Malezji oraz Tajlandii, stanowi więc świetną okazję, aby nawiązać relacje biznesowe z azjatyckimi dostawcami.

Hong Kong Toys & Games Fair

Termin (edycja stacjonarna): 8 – 11 stycznia 2024 r.

Termin (edycja online):         1 – 18 stycznia 2024 r.

Lokalizacja:                           Hong Kong Convention and Exhibition Centre

Strona:                                  hktdc.com/event/hktoyfair/en

Hong Kong Toys & Games Fair to odbywające się od 50 lat targi zabawek i akcesoriów sportowych, będące największym wydarzeniem tego typu w Azji. Wystawcy w 2024 r. będą rozdzieleni na dwanaście kategorii:

 • galeria znanych marek
 • gry i zabawki edukacyjne
 • zabawki elektroniczne i sterowane na odległość
 • artykuły imprezowe
 • ekologiczne zabawki
 • świat „dorosłych dzieci” (zabawki dla kolekcjonerów, produkty dla hobbistów)
 • zabawki, gry i zabawki smart-tech
 • miękkie zabawki i lalki
 • zabawki na zewnętrz i produkty sportowe
 • usługi handlowe i testowanie
 • inspekcje
 • certyfikowanie.
Targi w Hongkongu zima 2023

Hong Kong Baby Products Fair

Termin (edycja stacjonarna): 8 – 11 stycznia 2024 r.

Termin (edycja online):         1 – 18 stycznia 2024 r.

Lokalizacja:                           Hong Kong Convention and Exhibition Centre

Strona:                                  hktdc.com/event/hkbabyfair/en

Na przestrzeni ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych znajdą się wystawy z dziesięciu kategorii: znane marki, mebelki dziecięce i wyposażenie dziecięcych łóżeczek, produkty higieniczne dla dzieci, technologia, zabawki dla dzieci, produkty do karmienia i do pokoiku dziecięcego, produkty dla zdrowia i bezpieczeństwa, produkty dla matek, odzież dla dzieci, wózki dziecięce ze sprzętem.

Hong Kong Stationery & School Supplies Fair, Hong Kong Toys & Games Fair oraz Hong Kong Baby Products Fair to wydarzenia, które odbywają się równolegle do siebie w Hong Kong Convention and Exhibition Centre i cieszą się ogromną popularnością – w ostatniej edycji targów udział wzięło ponad 1000 wystawców, a wszystkie trzy wydarzenia odwiedziło (stacjonarnie lub online) łącznie ponad 21 tysięcy osób z 100 krajów świata. Podczas targów oprócz wystaw odbywają się także konferencje czy fora, dzięki którym można poznać trendy w prezentowanych branżach oraz dowiedzieć się więcej o tematach istotnych dla branży.

Bezpłatna konsultacja

Targi w Hongkongu – luty 2024 r.

Targi w Hongkongu sezon zimowy

Hong Kong International Diamond, Gem & Pearl Show

Termin (edycja stacjonarna): 27 luty – 2 marca 2024 r.

Termin (edycja online):         20 luty – 11 marca 2024 r.

Lokalizacja:                           AsiaWorld-Expo

Strona:                                  hktdc.com/event/hkdgp/en

To już 10. edycja tych targów targi surowców biżuteryjnych. Wystawy na targach odbywają się w ramach pięciu kategorii: diamenty, kamienie szlachetne, laboratoryjnie hodowane diamenty, syntetyczne klejnoty oraz perły. Te ostatnie są szczególnie istotne, gdyż Hongkong staje się światowym centrum handlu i dystrybucji pereł. Z prawie 1200 przewidywanych wystawców targi te na pewno będą ogromną szansą rozwoju biznesu dla wszystkich zaangażowanych w branżę jubilerską. Dzięki tak licznej liczbie wystawców uczestnicy będą mogli zdobyć kruszce najlepszej jakości.

Targi w Hongkongu w 2023

Hong Kong International Jewellery Show

Termin (edycja stacjonarna): 29 luty – 4 marca 2024 r.

Termin (edycja online):         20 luty – 11 marca 2024 r.

Lokalizacja:                           Hong Kong Convention and Exhibition Centre

Strona:                                  hktdc.com/event/hkjewellery/en

W 2024 roku odbędzie się 40. edycja tych targów. Na przestrzeni ponad 44 tysięcy metrów kwadratowych swoje usługi oferować będzie, szacunkowo, ponad 1300 wystawców. Targi organizowane są przez Hong Kong Trade Development Council przy współpracy z The Jewellers’ and Goldsmiths’ Association of Hong Kong Limited, Hong Kong Jewellery & Jade Manufacturers Association, Hong Kong Jewelry Manufacturers’ Association oraz Diamond Federation of Hong Kong, China Ltd. Podczas targów będzie można znaleźć produkty z kategorii: biżuteria wiodących marek, delikatna biżuteria, designerska biżuteria, biżuteria ze srebra, tytanu i stali nierdzewnej, antyki i vintage. Specjalnie wydzielone będą także sekcje dla najdrożej, najświetniejszej biżuterii, zegarków oraz sprzętów i przyborów do biżuterii.

Hong Kong International Diamond, Gem & Pearl Show i Hong Kong International Jewellery Show to bliźniacze wydarzenia, które w 2023 roku przyciągnęły 2500 wystawców oraz 60 tysięcy odwiedzających ze 130 krajów świata. Przy takich rozmiarach wydarzenia stwarza ono ogromne możliwości dla znalezienia nowych kupców czy dostawców, których rola w branżach opierających się o cenne metale i surowce jest szczególnie istotna. Oprócz tego podczas targów mają miejsce konferencje i wystąpienia, podczas których przedstawione są przewidywane tendencje na nadchodzący sezon czy opisywane są kwestie istotne dla branży od środka. Podczas tych wydarzeń mają także miejsce konkursy, takie jak chociażby Hong Kong Jewellery Design Competition, które ma ukazać lokalny kunszt i rozpromować go przed zagranicznymi kupcami.

Targi w Hongkongu – marzec 2024 r.

Targi w Hongkongu w marcu 2024

Hong Kong International Lighting Fair

Termin (edycja stacjonarna): 6 – 9 kwietnia 2024 r.

Termin (edycja online):         30 marca – 16 kwietnia 2024 r.

Lokalizacja:                           Hong Kong Convention and Exhibition Centre

Strona:                                  hktdc.com/event/hklightingfairse/en

W 2024 r. przewidywana liczba wystawców na targach oświetleniowych wynosi ponad 1400, mających do dyspozycji niemal 28 tysięcy metrów kwadratowych przestrzeni wystawowej. Z przewidywaną liczbą wizytujących przekraczającą 20 tysięcy ludzi, z których ponad połowa ma przyjechać spoza Hongkongu, Hong Kong International Lighting Fair może stanowić świetną okazję nie tylko by znaleźć dostawców, ale także nowych klientów. Wystawy podzielone są na kategorie:

 • połączone i inteligentne oświetlenie
 • oświetlenie do biur
 • oświetlenie mieszkaniowe
 • oświetlenie dekoracyjne
 • specjalna strefa „Hall of Aurora”, gdzie będzie można znaleźć kreatywne projekty znanych marek.

Targi w Hongkongu – kwestie organizacyjne

 • Planując wyjazd do Hongkongu, nie potrzeba wizy – wystarczy ważny paszport. Jednak jeśli wizytę w Hongkongu planuje się połączyć z wizytą w Chinach kontynentalnych, wymagana będzie wiza, którą można uzyskać w Chińskim Centrum Wizowym w czasie dwóch dni roboczych. W przypadku chęci wizyty w Hongkongu podczas pobytu w Chinach, konieczna będzie wiza chińska z prawem dwukrotnego przekroczenia granicy.
 • Ponieważ targi odbywają się na początku roku, warto zwrócić uwagę, aby termin wizyty nie pokrywał się z Chińskim Nowym Rokiem, gdyż dla Chin jest to czas ogromnej migracji ludności oraz czas wolny od pracy. W 2024 roku obchody Chińskiego Nowego Roku rozpoczną się 10 lutego.

Targi w Hongkongu – podsumowanie

 • Targi w Hongkongu stanowią świetną okazję, aby zapoznać się z dostawcami chińskimi oraz zagranicznymi, stwarzają więc szerokie możliwości.
 • Niektóre targi w Hongkongu na początku 2024 roku są łączone, dzięki czemu można jedną wizytą zapoznać się z kilkoma branżami.
 • Jeśli już zdecydowałeś o udaniu się targi do Hongkongu zachęcamy do zapoznania się z naszym materiałem wideo, w którym znajduje się kilka porad co do uczestnictwa w targach.

Zdjęcia: Hong Kong Trade Development Council, hktdc.com

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1