Targi w Chinach 2024

Rok 2024 to rok, w którym targi w Chinach wracają do gry na dobre. W 2023 r. przywrócono wydawanie wszystkich typów wiz na wjazd do Chin, zniesiono obowiązkową kwarantannę oraz testy przed wylotem, więc organizatorzy targów spodziewają się napływu przedsiębiorców z zagranicy w 2024 r. Chcesz pojechać na targi w Chinach 2024? Przedstawiamy porady, na jakie targi warto pojechać i jak się dobrze przygotować na wyjazd.

Targi w Chinach 2024

Dlaczego warto jechać na targi w Chinach w 2024 r.?

Chiny to największy producent i eksporter na świecie w najróżniejszych branżach. Jeśli chcesz importować z Chin lub dotychczas importowałeś od chińskich dostawców tylko poprzez platformy internetowe, powinieneś zastanowić się nad uczestnictwem w targach branżowych.

Chiny to przykład kultury propartnerskiej, stawiającej na kultywowanie więzi międzyludzkich. Budowanie przyjacielskich relacji twarzą w twarz daje więcej korzyści niż utrzymywanie kontaktu przez komunikatory czy wymianę wiadomości e-mail. Dlatego tak ważne jest uczestnictwo w wydarzeniach targowych osobiście.

Ponadto wzięcie udziału w targach handlowych daje możliwości zapoznania się z dostawcami nieobecnymi np. na portalu Alibaba czy przekonania się na własne oczy o jakości produktów. Wyjazd na targi można także połączyć z wizytą w fabryce, jeśli znajduje się dość blisko miejsca targowego.

Szkolenie: Import z Chin

Jakie są najpopularniejsze targi w Chinach 2024?

Targi organizowane w Chinach są poświęcone najróżniejszym branżom i każdy przedsiębiorca znajdzie interesującą go wystawę. W Chinach największą popularnością cieszą się poniższe targi branżowe.

bauma China

bauma China to międzynarodowe targi maszyn budowlanych, maszyn do materiałów budowlanych, maszyn górniczych i pojazdów budowlanych.

automechanika Shanghai

automechanika Shanghai to najważniejsza wystawa w branży motoryzacyjnej w Chinach.

Pet Fair Asia

Pet Fair Asia to platforma łącząca strony popytu i podaży w branży zoologicznej.

FIBO China

FIBO China to ogromne targi skupione na zdrowym trybie życia i fitnessie.

International Gifts and Household Products Exhibition

International Gifts and Household Products Exhibition to ogromna i słynna wystawa w branży upominków i artykułów gospodarstwa domowego w Chinach.

Targi Kantońskie

Targi Kantońskie (Canton Fair) to największe i najdłużej działające targi handlowe w Chinach poświęcone wielu branżom. Są tak ogromne, że są podzielone na trzy fazy, odbywające się dwa razy do roku na wiosnę i jesień.

Targi w Chinach 2024 Canton Fair

China International Furniture Fair (CIFF)

CIFF to jedna z najbardziej prestiżowych wystaw mebli odbywająca się w dwóch fazach; pierwsza jest poświęcona wyposażeniu domu i wnętrz, a druga – meblom biurowym, surowcom i maszynom.

China Yiwu International Commodities Fair

Yiwu Fair są najbardziej wpływowymi targami produktów codziennego użytku w Chinach. Samo Yiwu jest nazywane hurtownią świata, z której produkty ściągają importerzy z całego świata.

China International Beauty Expo (CIBE)

China International Beauty Expo to targi kosmetyczne, które swoim zakresem obejmują także zdrowy tryb życia, fitness i sprzęt do ćwiczeń.

SIAL China

SIAL China to największa w Azji wystawa żywności i napojów.

Intertextile Shanghai Home Textiles

Intertextile Shanghai Home Textiles to największe i najważniejsze targi w Chinach poświęcone m.in. branży dziewiarskiej i tekstylnej.

China (Guzhen) International Lighting Fair

China (Guzhen) International Lighting Fair to targi zrzeszające profesjonalistów w branży oświetleniowej w samej „chińskiej stolicy oświetlenia”, w Zhongshan.

Jak się przygotować na wyjazd na chińskie targi?

 1. Określ, jaka branża Cię najbardziej interesuje lub gdzie pojawiają się producenci, których produkty chcesz poznać. Zarejestruj się na targi i aplikuj o zaproszenie do wizy.
 2. Przygotuj się na podróż – dokończ formalności wizowe, zakup bilet lotniczy i zorganizuj zakwaterowanie.
 3. W urządzeniu przenośnym zainstaluj komunikator WeChat, aplikację do tłumaczenia oraz VPN (np. Express VPN). Do płatności polecamy założyć konto na Revolut.
 4. Przed terminem targów zaplanuj, jakie stoiska odwiedzisz oraz w jakich seminariach weźmiesz udział. Przygotuj listę pytań do dostawców.
 5. Na halę targową włóż wygodne obuwie i przygotuj plecak lub walizkę na materiały promocyjne/próbki od wystawców.
Najwieksze targi w Chinach 2024

O czym warto pamiętać, zanim podejmiesz współpracę z dostawcą na targach?

Jeśli chcesz nawiązać współpracę z dostawcą poznanym na targach, nie składaj zamówienia na miejscu. Rozsądniejsze będzie uzyskanie wstępnej ceny za zamówienie i zweryfikowanie potencjalnego chińskiego kontrahenta. Jeśli pozytywnie przejdzie on weryfikację, kolejnym krokiem jest podpisanie kontraktu handlowego, dzięki któremu zachowasz swoje prawa w świetle prawa chińskiego.

Targi w Chinach 2024 – podsumowanie

 • Udział w targach branżowych w Chinach to świetna metoda na znalezienie chińskiego dostawcy czy rozeznanie się w trendach.
 • W Chinach organizowane są wydarzenia z najróżniejszych branż.
 • Największą i najpopularniejszą wystawą w Chinach są Targi Kantońskie.
 • Przygotuj się przed targami najlepiej jak możesz, by wyjazd był rentowny.
 • Odpowiednio wcześnie uzyskaj wizę do Chin i zorganizuj podróż.
 • Nawet na targach można natknąć się na nierzetelnych producentów. Zanim złożysz zamówienie, zweryfikuj chińskiego dostawcę.
Bezpłatna konsultacja

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1