Targi w Chinach 2023

Wkrótce minie już trzeci rok odkąd importerzy musieli dostosować się do nowych realiów związanych z utrudnionym handlem międzynarodowym. Pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na sposoby nawiązywania współpracy z chińskimi eksporterami i niemal całkowicie przeniosła handel z Chinami do sfery online. Popularne wśród importerów targi branżowe w Chinach były wielokrotnie odwoływane, przekładane lub organizowane w formie online i hybrydowej. Czy jest szansa na wzięcie udziału w chińskich targach w 2023 roku?

Tragi w Chinach 2023

Czy targi w Chinach obywają się stacjonarnie?

Zarówno w 2021 i 2022 chińskie targi odbywały się w formie online lub hybrydowej. Formę hybrydową przyjęły między innymi targi CIIE – China International Import Expo organizowane z myślą o międzynarodowych eksporterach. Niestety, mimo że wprowadzenie formy hybrydowej targów branżowych dało nadzieję importerom, niektóre z nich powróciły do sfery online w 2022 roku. Przykładem są największe chińskie targi branżowe – Canton Fair. Targi Kantońskie zostały zorganizowane hybrydowo jesienią 2021, ale ze względu na pogarszającą się sytuację pandemiczną w Chinach, w 2022 roku obie edycje wydarzenia odbyły się wyłącznie online.

Analizując sposób organizacji targów w 2021 i 2022 roku, możemy przypuszczać, że 2023 rok zapowiada się podobnie. Zagraniczni importerzy będą musieli jeszcze poczekać, zanim Chiny umożliwią udział w stacjonarnych targach. Jak obecnie wygląda podróż do Chin Kontynentalnych?

Szkolenie: Import z Chin

Podróż do Chin w 2023

Chiny wciąż zmagają się z licznymi zakażeniami koronawirusem, które zmuszają państwo do podtrzymywania surowych restrykcji i wprowadzania kolejnych miejscowych lockdownów. Mimo że niektóre targi branżowe odbywają się na miejscu w Chinach, zagraniczni importerzy mają do nich znacznie utrudniony dostęp.

Podróżujący do Chin muszą uzyskać wizę, którą przyznaje się wyłącznie w uzasadnionych przypadkach. Ponadto, konieczne jest wykonanie testu na COVID-19 na 48h przed podróżą. Wszyscy przyjezdni są natomiast objęci obowiązkiem odbycia w Chinach 7-dniowej kwarantanny. Utrudnione jest również przemieszczanie się pomiędzy chińskimi miastami.

Więcej szczegółów na ten temat w naszym artykule Loty do Chin.

Dopóki sytuacja związana z pandemią nie poprawi się, wciąż zalecamy międzynarodowym przedsiębiorcom udział w targach branżowych organizowanych online. Przy zachowaniu ostrożności i podjęciu odpowiednich działań, taka forma nawiązania współpracy może również być bezpieczna i przynosić zyski. Zdecydowanych zwolenników targów stacjonarnych zachęcamy natomiast do zapoznania się z targami w Hongkongu w 2023 roku.

Targi w Hongkongu 2023 odbędą się stacjonarnie!

W przeciwieństwie do Chin Kontynentalnych, Hongkong oficjalnie otworzył się już dla podróżujących z zagranicy. Jest to dobry znak dla międzynarodowych importerów, którzy po tak długim czasie oczekiwania nareszcie będą mogli wziąć udział w targach branżowych organizowanych w Hongkongu. Mimo że zarówno chińskie, jak i hongkońskie targi odbywały się online, forma offline ponownie umożliwi importerom zobaczenie produktów na miejscu, sprawdzenie ich jakości osobiście i nawiązanie kontaktów z eksporterami twarzą w twarz. Podczas targów importerzy będą mieli okazję zapoznać się z ofertami dostawców nie tylko z Hongkongu, ale także Chin Kontynentalnych i innych państw azjatyckich.

Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu Targi w Hongkongu 2023, gdzie omawiamy nadchodzące wydarzenia. Zainteresowanym podróżą na targi branżowe zalecamy również zapoznanie się z kwestiami formalnymi związanymi z wyjazdem do Hongkongu.

Import z Chin w 2021

Targi w Chinach 2023

Chiny od 2020 roku aż do teraz podtrzymują surowe restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Dla międzynarodowych importerów oznacza to ciągły brak możliwości podróży do Chin Kontynentalnych, a co się z tym wiąże, udziału w targach branżowych na miejscu. Organizatorzy wydarzeń szybko podjęli natomiast odpowiednie działania, aby ułatwić zagranicznym przedsiębiorcom nawiązanie współpracy z chińskimi dostawcami w nowych realiach. Importerzy mogą brać udział w niektórych targach odbywających się online i korzystać z zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Umożliwiają one między innymi przeglądanie ofert, „odwiedzanie” wirtualnych stoisk i nawiązywanie kontaktów z eksporterami.

Dużą zmianą jest natomiast otwarcie się Hongkongu na przyjezdnych z zagranicy. Zachęcamy importerów do zapoznania się z targami w Hongkongu zaplanowanymi na nadchodzący rok i udziału w wydarzeniach.

Warto śledzić na bieżąco informacje na temat organizowanych targów oraz zasad wjazdu do Chin, gdyż sytuacja może ulegać zmianie.

Oceń post

0 / 5. Ilość głosów: 0