Targi w Chinach 2023

Wkrótce minie już trzeci rok odkąd importerzy musieli dostosować się do nowych realiów związanych z utrudnionym handlem międzynarodowym. Pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na sposoby nawiązywania współpracy z chińskimi eksporterami i niemal całkowicie przeniosła handel z Chinami do sfery online. Popularne wśród importerów targi branżowe w Chinach były wielokrotnie odwoływane, przekładane lub organizowane w formie online i hybrydowej. Czy jest szansa na wzięcie udziału w chińskich targach w 2023 roku?

Tragi w Chinach 2023

Czy targi w Chinach obywają się stacjonarnie?

Zarówno w 2021 i 2022 chińskie targi odbywały się w formie online lub hybrydowej. Formę hybrydową przyjęły między innymi targi CIIE – China International Import Expo organizowane z myślą o międzynarodowych eksporterach. Niestety, mimo że wprowadzenie formy hybrydowej targów branżowych dało nadzieję importerom, niektóre z nich powróciły do sfery online w 2022 roku. Przykładem są największe chińskie targi branżowe – Canton Fair. Targi Kantońskie zostały zorganizowane hybrydowo jesienią 2021 r., ale ze względu na pogarszającą się sytuację pandemiczną w Chinach, w 2022 r. obie edycje wydarzenia odbyły się wyłącznie online.

Ważną informacją jest, że od 8 stycznia 2023 roku wymóg przejścia kwarantanny dla przyjezdnych do Chin został zniesiony. Zniesiono także śledzenie kontaktów. Od 30 sierpnia 2023 r. nie ma wymogu przedstawienia negatywnego wyniku testu na obecność wirusa.

Dzięki porzuceniu przez Chiny strategii „zero-COVID” do przestrzeni targowych powrócą zagraniczni goście.

Szkolenie: Import z Chin

Podróż do Chin w 2023

Aby dostać się do Chin, potrzebujesz ważnej wizy. W przypadku wizyty na targach, będzie to wiza służbowa oparta o zaproszenie na targi branżowe.

Przygotuj się merytorycznie przed wizytą na targach. Zobacz, jakie pytania zadać potencjalnemu dostawcy.

Targi w Hongkongu 2023 odbędą się stacjonarnie!

Hongkong także oficjalnie otworzył się już dla podróżujących z zagranicy. Jest to dobry znak dla międzynarodowych importerów, którzy po tak długim czasie oczekiwania nareszcie będą mogli wziąć udział w targach branżowych organizowanych w Hongkongu. Mimo że zarówno chińskie, jak i hongkońskie targi odbywały się online, forma offline ponownie umożliwi importerom zobaczenie produktów na miejscu, sprawdzenie ich jakości osobiście i nawiązanie kontaktów z eksporterami twarzą w twarz. Podczas targów importerzy będą mieli okazję zapoznać się z ofertami dostawców nie tylko z Hongkongu, ale także Chin kontynentalnych i innych państw azjatyckich.

Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu Targi w Hongkongu 2023, gdzie omawiamy nadchodzące wydarzenia. Zainteresowanym podróżą na targi branżowe zalecamy również zapoznanie się z kwestiami formalnymi związanymi z wyjazdem do Hongkongu.

Import z Chin w 2021

Targi w Chinach 2023

Chiny od 2020 roku podtrzymywały surowe restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Dla międzynarodowych importerów oznaczało to brak możliwości podróży do Chin kontynentalnych, a co się z tym wiązało, udziału w targach branżowych na miejscu. Organizatorzy wydarzeń szybko podjęli natomiast odpowiednie działania, aby ułatwić zagranicznym przedsiębiorcom nawiązanie współpracy z chińskimi dostawcami w nowych realiach. Importerzy mogli brać udział w niektórych targach odbywających się online i korzystać z zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Umożliwiały one między innymi przeglądanie ofert, „odwiedzanie” wirtualnych stoisk i nawiązywanie kontaktów z eksporterami.

Dzięki rozluźnieniu zasad wjazdu do Chin, importerzy mogą uczestniczyć w chińskich targach. Warto śledzić na bieżąco informacje na temat organizowanych targów oraz zasad podróży do Chin i po kraju, gdyż sytuacja może ulegać zmianie.

Oceń post

4 / 5. Ilość głosów: 4