Targi w Chinach 2021

Rok 2020 potoczył się niespodziewanie i wielu pokrzyżował plany. Globalne zagrożenie epidemiologiczne wymusiło na organizatorach wydarzeń masowych odwołanie lub przełożenie eventów. Niektóre wydarzenia w całości przeniesiono do świata wirtualnego. Dla importerów i eksporterów ważną platformą są targi handlowe. Czy możliwe jest, by targi w Chinach w 2021 roku odbywały się jak za dawnych czasów?

Targi w Chinach 2021

Targi handlowe w czasach pandemii

W marcu 2020 roku informowaliśmy o przekładanych targach handlowych i innych wydarzeniach na całym świecie z powodu pandemii koronawirusa. Od tego czasu, liczba wykrytych zakażonych wzrosła z 90 tys. do przynajmniej 79 milionów.

Wiele wydarzeń zmieniało datę kilkukrotnie i wciąż się nie odbyło. Jako że COVID-19 to wysoce zakaźna choroba, w wielu krajach na świecie postanowiono zawiesić wydarzenia masowe. Okres ten to prawdziwy test dla różnorakich eventów, walczących o przetrwanie na rynku. Te mniej rozpromowane lub działające na mniejszą skalę wydarzenia, w tym także niektóre targi, wypadną z obiegu, dając więcej miejsca i możliwości większym eventom.

Jak w tej sytuacji odnajdują się chińskie targi handlowe? Przede wszystkim, największe wydarzenia przeniosły się do świata wirtualnego. Warto tu wspomnieć o największych chińskich targach, Targach Kantońskich, które przyciągają setki tysięcy przedsiębiorców z całego świata. W 2020 roku odbyły się dwie edycje tego wydarzenia w formie wirtualnej, które okazały się sukcesem. Również HKTDC zorganizowało specjalne wielobranżowe wydarzenie online w miejsce wielu targów odbywających się corocznie w Hongkongu. Największą zaletą targów organizowanych wirtualnie jest znaczne zmniejszenie kosztów związanych z podróżą służbową, jako że przedsiębiorcy mogą dołączyć do wydarzenia nawet z zacisza domowego.

Nie oznacza to jednak, że targi nie odbywają się stacjonarnie. Organizatorzy planujący z wyprzedzeniem eventy offline, kładą nacisk na zachowanie reżimu sanitarnego. Głównymi zasadami jest zachowanie higieny dłoni, noszenie masek oraz zachowywanie dystansu. Hale ekspozycyjne są dezynfekowane przed otwarciem oraz po zamknięciu. Na terenie targów, jak to było w przypadku China Import Expo odbywającego się w szanghajskim NECC, dostępne były także punkty medyczne dla uczestników, wystawców i personelu. W celu ułatwienia wprowadzone zostały także innowacje, np. przy wejściu na targi zainstalowany został sprzęt do rozpoznawania twarzy i mierzenia temperatury. Coraz częstszym widokiem są także roboty obsługujące uczestników targów lub stanowiska.

Targi w Chinach - CIFTIS
Robot sortujący śmieci podczas CIFTIS 2020, Han Haidan dla China News Agency, politics.gmw.cn/2020-09/05/content_34158813.htm

Targi w Chinach w 2021 roku

Najprawdopodobniej, jeżeli nie wystąpi nagły wzrost zachorowań po okresie świątecznym Chińskiego Nowego Roku w Chinach, zagraniczni przedsiębiorcy będą mogli na wiosnę przylecieć do Państwa Środka, aby wziąć udział w targach handlowych. W zależności od sytuacji, obowiązywać może wymóg przejścia kwarantanny przed samym wydarzeniem, wypełnienie deklaracji dotyczącej aktualnego stanu zdrowia lub otrzymanie pozytywnego wyniku testu na koronowirusa.

W 2021 roku zapowiadany jest powrót wielu wydarzeń. Jednocześnie, na co wskazuje rozwój innowacyjnych rozwiązań związanych z targami online, niektóre z wydarzeń mogą na stałe przenieść się do sfery wirtualnej.

Zdjęcie główne: zh.m.wikipedia.org/wiki/File:廣交會展館A區.JPG

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 13