Targi Light + Building 2024

Targi Light + Building są największym wydarzeniem na świecie dotyczącym sektora budowlanego i oświetleniowego. Ostatnia ich edycja w 2022 roku była ogromnym sukcesem, przyciągając ponad 92 000 odwiedzających i 1500 wystawców. Targi Light + Building 2024 odbędą się w Messe Frankfurt. Wydarzenie będzie trwało 6 dni, od 3 do 8 marca 2024 roku, po raz kolejny przyciągając światowych przedsiębiorców, kontrahentów i ekspertów.

Targi Light Building 2024

Targi Light + Building 2024

Oświetlenie, elektrotechnika i automatyzacja domów oraz budynków – targi Light + Building będą łączyły właśnie te trzy sektory. Zostaną zaprezentowane na nich najnowsze, innowacyjne produkty, projekty oraz panujące trendy, dając wyjątkową okazję na nawiązanie nowych kontaktów i rozeznaniu się w rynku konkurencji. Targi mają przyciągnąć inżynierów, architektów, inwestorów, operatorów, specjalistów, a także producentów, pozwalając im na doświadczenie innowatorskiego widowiska.

Główną tematyką targów Light + Building 2024 mają stanowić ekologiczne, bezpieczne, trwałe i wygodne rozwiązania wykorzystania domów oraz budynków. Organizatorzy zaplanowali parę eventów, które odbędą się w trakcie wydarzenia, aby dać uczestnikom specjalne doświadczenie. Przedstawiając różnego rodzaju tematy, zaczynając od zorientowanego na przyszłość domu, przechodząc przez technologię budownictwa i kończąc na technologii inteligentnego oświetlenia, Light + Building 2024 nie tylko pozwoli na poszerzenie swojej wiedzy, ale też na wzgląd w przyszłość rynku budowlanego i oświetlenia.

Bezpłatna konsultacja

Tematyka Targów Light + Building 2024

Zielony Ład i Zrównoważony Rozwój

Ten temat głównie ma za zadanie poruszać kwestie efektywnego wykorzystania energii w budynkach oraz miastach. Eksperci nie tylko omówią analizowanie różnego rodzaju danych i optymalne wykorzystanie terenów zabudowanych, ale też skupią swoją uwagę na kwestii ekologicznych materiałów budowlanych, źródłach energii odnawialnej i zautomatyzowanej technologii budownictwa. Wszystko to, aby zminimalizować zarówno zużycie nadmiernych ilości energii elektrycznej, jak i jej koszty.

Elektryfikacja i Digitalizacja

Połączenie sztucznej inteligencji oraz digitalizacji z nowoczesnym budownictwem jest niezwykle ważne w tych czasach, zwiększając komfort życia i optymalizując zużycie energii. Dzięki najnowocześniejszej technologii, wraz z komfortem naszego życia, wzrasta też jego bezpieczeństwo.

Elektryfikacja i digitalizacja budynków również wpływają korzystnie na proces projektowania i budowania ich, skracając go. Kluczową rolę odgrywa BIM (Building Information Modeling), będące najbezpieczniejszą, najpewniejszą i najprostszą metodą planowania oraz projektowania inwestycji budowlanych.

Oświetlenie i Projektowanie

Ostatnią główną tematyką targów jest oświetlenie oraz związane z nim projektowanie. Jakość i wygląd oświetlenia bezpośrednio oddziałują na nasze samopoczucie, wydajność, a także zdrowie. Z tego powodu jakość i projektowanie oświetlenia w budynkach, bądź mieszkania odgrywają kluczową rolę.

Lepsze oświetlenie jest też równoznaczne z mniejszą ilością wypadków. Ta zasada znajduje swoje zastosowanie zarówno w wypadku ruchu drogowego, jak i warunków pracy w budynkach.

Targi Light + Building 2024 przedstawią ten temat z wielu stron, także skupiając się na przyszłości oświetlenia. Biorąc pod uwagę trendy z 2022 i 2023 roku, przeanalizują dokładnie w jaki sposób holistyczne myślenie oraz digitalizacja wpływają i będą wpływać na wygląd oświetlenia.

Light + Building w Niemczech

Dlaczego warto wziąć udział w targach Light + Building 2024?

Targi Light + Building sukcesywnie przyciągają jednych z największych, światowych producentów. Choć miejscem wydarzenia są Niemcy, wydarzenie stale przyciąga przedstawicieli spoza Europy, m.in. z Chin, dając możliwość nawiązania z nimi kontaktu bez konieczności podróżowania poza Europę.

Po niedawnym otwarciu granic Chin, istotnym jest, aby nadążyć nad nowymi, związanymi z tym zmianami i możliwościami. Chcąc nawiązać kontakt biznesowy z konkretnymi krajami Azji, ważnym jest, aby uważać na panujące w nich zwyczaje kulturowe. Relacje odgrywają niezwykle ważną część handlu Chinami, które uważają je za bardzo wartościowe. Na ogół w wypadku Chin od relacji może zależeć podpisanie danej umowy. Targi, oferując spotkania na żywo z różnymi kontrahentami i producentami, stanowią bardzo korzystną okazję do wzmocnienia swojej pozycji na rynku oraz nawiązania nowych kontaktów.

Targi Light + Building 2024 – Co, gdzie i jak?

Targi Light + Building 2024 odbywają się w dniach 3-8 marca 2024 r. Godziny otwarcia targów Light + Building 2024:

  • Niedziela – czwartek (03-07.03.2024 r.): 9:00-18:00
  • Piątek (08.03.2024): 9:00-17:00

Miejsce wydarzenia: Messe Frankfurt, Frankfurt, Niemcy

Informacje dla wystawców, razem z rejestracją wystawców dostępne są na stronie internetowej wydarzenia.

Mapa wydarzenia: 

Targi Light Building 2024

Źródło zdjęć: https://light-building.messefrankfurt.com/frankfurt/en.html

Bezpłatna konsultacja

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1