Targi Interzoo 2024

Targi międzynarodowe stanowią kluczowe źródło inspiracji dla wielu branżystów, dlatego też są idealną okazją do nawiązania współpracy z chińskim wystawcą. Umożliwiają budowanie dobrych relacji z producentami, rzetelne sprawdzenie produktów oraz rozeznanie w kwestii cen potencjalnych zamówień. Dla polskich branżystów świetną do tego okazją są międzynarodowe targi Interzoo w Norymberdze. Odbywające się co dwa lata międzynarodowe targi Interzoo w Norymberdze są największą na świecie platformą marketingową w przemyśle zoologicznym, na której swoje innowacyjne artykuły dla zwierząt domowych prezentują producenci z całego świata. Dlaczego warto uczestniczyć w targach Interzoo 2024?

targi Interzoo 2024

Interzoo 2024

Kiedy i gdzie odbędzie się Interzoo 2024?

Kolejna edycja targów Interzoo 2024 odbędzie się w terminie 7-10 maja 2024 r. w centrum wystawienniczym Messe w Norymberdze.

Bilety na Interzoo 2024

Bilety będzie można nabyć już wkrótce poprzez bezpłatną aplikację mobilną Interzoo, na której znajduje się również spis wszystkich wystawców oraz produktów, a także mapa ułatwiająca przemieszczanie się po terenie targów.

targi Interzoo 2024 Norymberga

Jakich artykułów możemy się spodziewać na Interzoo 2024?

Na targach Interzoo wystawiane są wszelkiego rodzaju produkty związane z szeroko rozumianą branżą zoologiczną. Można na nich odnaleźć różnorodne artykuły dla psów i kotów, takie jak: karma, zabawki, legowiska, kuwety oraz akcesoria pielęgnacyjne. Jednak zakres targów nie obejmuje wyłącznie najbardziej powszechnego tematu psów i kotów, a należą do niego również artykuły dla:

 • ptaków (klatki, karma, woliery, karmniki, budki lęgowe),
 • gadów i płazów (terraria, karma, systemy grzewcze, oświetlenie)
 • gryzoni i innych małych zwierząt (karma, klatki, kuwety, artykuły pielęgnacyjne).

Jednym z najważniejszych działów na targach Interzoo jest niezwykle rozbudowana akwarystyka, do której należą: ryby, karma, akwaria, systemy grzewcze i filtrujące, sztuczne stawy, pompy oraz rośliny wodne.

Ponadto wystawcy prezentują:

 • sprzęt wędkarski i jeździecki,
 • wyposażenie sklepów zoologicznych,
 • literaturę,
 • upominki,
 • innowacyjne technologie związane z branżą.  

Dla kogo przeznaczone są targi Interzoo 2024?

Targi Interzoo przeznaczone są dla branżystów związanych z rynkiem zoologicznym, a także użytkowników komercyjnych korzystających z usług: sklepów zoologicznych, ogrodów zoologicznych i zoo, pensjonatów dla zwierząt domowych, firm przetwarzających karmę, salonów pielęgnacji zwierząt, klinik weterynaryjnych, firm transportujących zwierzęta, centrów szkolenia psów oraz podobnych instytucji.

targi Interzoo 2024 hala

Dlaczego warto wziąć udział w targach Interzoo 2024?

Targi Interzoo są największymi targami w branży zoologicznej na świecie. W poprzednich edycjach udział brało około 2000 wystawców z ponad 60 krajów, co pokazuje ogromną skalę tego wydarzenia. Jest to zatem fantastyczna okazja do odkrycia najnowszych trendów w branży zoologicznej, które stanowić mogą źródło inspiracji. Wystawcami są wyłącznie specjaliści w tej branży, dlatego prezentowane produkty są wysokiego standardu.

Jako iż jest to wydarzenie na skalę światową, w targach Interzoo biorą również udział chińscy wystawcy, co czyni je niezwykłą okazją do nawiązania z nimi relacji, przetestowania ich produktów, rozpoznania w cenach, a także rozpoczęcia oficjalnej współpracy.

targi Interzoo 2024 branża zoologiczna

Jak się przygotować do targów? Porady

Chcąc nawiązać współpracę z chińskim producentem, należy się do targów wcześniej odpowiednio przygotować.

 • Warto sporządzić listę pytań, które chcemy zadać wystawcom, a także przygotować odpowiedzi na ewentualne pytania z ich strony. W chińskiej kulturze biznesu pierwsze wrażenie jest niesłychanie ważne, a w ten sposób wypadniemy bardzo profesjonalnie.
 • Nie wolno również zapominać o szczególnie istotnej roli wizytówek biznesowych, dlatego warto zaopatrzyć się w ich zapas, pamiętając by były one dwujęzyczne (polsko-angielskie bądź polsko-chińskie). Zarówno wręczanie, jak i przyjmowanie wizytówek powinno być wykonane obiema rękoma, a w dodatku przyjmując wizytówkę od chińskiego kontrahenta należy w pierwszej kolejności przeczytać jej zawartość, a następnie włożyć do przygotowanego wcześniej etui na wizytówki bądź portfela. Pod żadnym pozorem owej wizytówki nie można zagiąć ani schować do tylnej kieszeni spodni.
 • Warto również wcześniej pobrać aplikację mobilną WeChat, jako iż jest to główne narzędzie komunikacji z chińskimi producentami i wielu z nich korzysta z kodów QR na owej aplikacji zamiast tradycyjnych wizytówek.

Źródło zdjęć: interzoo.com/en

Bezpłatna konsultacja

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 2