Targi Interior Lifestyle China 2023

Targi Interior Lifestyle China to wielkie wydarzenie poświęcone wystrojowi wnętrz i stylowi życia. Odbędzie się ono 21-23 września 2023 roku w Szanghajskim Centrum Wystawienniczym w Chinach. Głównymi organizatorami są Messe Frankfurt (Shenzhen) Co Ltd oraz United Asia International Exhibition Group. Ostatni raz wydarzenie odbyło się w 2019 roku, a po długiej przewie w 2023 r. pojawi się w całkowicie nowej odsłonie.

Targi Interior Lifestyle China

Targi Interior Lifestyle China

Jak powiedział Edward Che, dyrektor generalny Messe Frankfurt (Shenzhen), podczas ogłaszania wydarzenia: “Chiński rynek konsumencki odradza się na nowo po zniesieniu ograniczeń pandemicznych. Chcąc utrzymać ten optymizm Interior Lifestyle China powraca z zupełnie nowym podziałem na strefy tematyczne, aby zapewnić lepsze doświadczenie [konsumentów] oraz bardziej efektywny sposób docierania dostawców do kanałów sprzedaży detalicznej”.

Organizatorzy planują także zwiększyć grupę docelową swoich odbiorców oraz ofertę produktów, aby nadążyć za wiecznie zmieniającymi się trendami w Chinach i na świecie. Dzięki zniesionym ograniczeniom i odnawiającym się na nowo rynkiem międzynarodowym, Messe Frankfurt oczekuje dużego wzrostu liczby przedsiębiorców z zagranicy na targach.

Bezpłatna konsultacja

Podział na strefy tematyczne

Aby jak najtrafniej ustalić bieżące trendy wśród konsumentów powstał dokument “2023 China Consumption Theme Report”, stworzony przez Tianyancha. Według niego największą popularnością cieszą się takie kategorie, jak biwakowanie, zwierzęta domowe, gry fabularne na żywo (live action role-playing games) oraz spotkania przy herbacie (tea gatherings). To właśnie dane z tego raportu zainspirowały stworzenie czterech stref tematycznych na tegorocznych targach.

Pierwsza strefa – “Giftique

Ta strefa pojawiała się w poprzednich edycjach wydarzenia, a więc i tym razem także powróci ze sklepami oferującymi prezenty, dzieła sztuki, rękodzieła, biżuterię oraz artykuły do dekoracji wnętrz.

Druga strefa – “Lifestyle on the Road

Ta strefa zawierać będzie stoiska przypominające scenę kempingową, kawiarnię oraz butik, w których oferowane będą najpopularniejsze produkty dla branż hotelarskich, kempingowych oraz w kategorii odpoczynek w plenerze.

Trzecia strefa – “Home Sweet Home

Ta strefa najbardziej będzie skupiać uwagę na akcesoriach domowych oraz artykułach do wystroju wnętrz. Oferowane produkty to między innymi artykuły gospodarstwa domowego, artykuły kuchenne, małe meble, elementy dekoracyjne oraz wybrane artykuły papiernicze.

Czwarta strefa – “The Arcade

W tej strefie zobaczymy unikalne produkty wybranych marek. Tutaj uwaga skupiona będzie w większości na sklepach firmowych, markach i jedynych w swoim rodzaju towarach.

Tematyka ILC

Nowe podejście targów do grupy docelowej

Wraz z cyfryzacją i zmieniającymi się potrzebami rynku chińskiego, organizatorzy targów Interior Lifestyle China podjęli decyzję o zwiększeniu grupy docelowej odbiorców, a także sposobów reklamy swojego wydarzenia. Nową, powiększoną grupą docelową wydarzenia staną się między innymi influencerzy, prosumenci oraz twórcy treści w internecie.

Ta decyzja niesie ze sobą również zmiany w strategii marketingowej. Organizatorzy planują wykorzystać do reklamowania wydarzenia dużo więcej internetowych sposobów. Zaangażowani zostaną w to influencerzy z takich portali jak Douyin oraz WeChat. Planowane jest także otwarcie wirtualnego sklepu, który działać będzie przez cały rok. Przez ten okres prowadzone będą transmisje na żywo, podczas których będą przedstawiane produkty i firmy.

Ponadto te nowe sposoby promocji pozwolą przedsiębiorcom i firmom dotrzeć do klientów poza samymi targami, czy to przez internet czy przez dodatkowe warsztaty organizowane przez Interior Lifestyle China w ramach reklamy.

Jak duże są targi Interior Lifestyle China?

Według statystyk z 2019 roku na wydarzenie przybyło ponad 20 tys. gości by zobaczyć oferty 431 wystawców z ponad 27 krajów i regionów. W 2023 roku organizatorzy spodziewają się zobaczyć wzrost tych statystyk dzięki dodatkowym środkom powziętym w celu promocji i uatrakcyjnienia wydarzenia dla nowych odwiedzających.

Dlaczego warto wziąć udział w targach Interior Lifestyle China?

Chiny są jednym z największych eksporterów przedmiotów codziennego użytku, więc udział w targach Interior Lifestyle China może okazać się najlepszą decyzją na nawiązanie znajomości zawodowych z dostawcami interesujących nas produktów. Targi handlowe dają także możliwość zobaczenia produktów na żywo, osobistego sprawdzenia ich jakości oraz bezpośredni kontakt z przedstawicielami firm.

W 2023 roku nowością także będzie możliwość zawarcia nie tylko umów B2B, ale również B2C. Obecni na wydarzeniu opiniotwórcy i twórcy treści stworzą więcej możliwości w zakresie marketingu. Więc jeżeli tematyka Interior Lifestyle China jest tą, w którą chcesz się wgłębić, odwiedzenie wydarzenia może okazać się najlepszą decyzją dla rozwoju Twojej firmy!

Interior Lifestyle China

Najważniejsze informacje o targach Interior Lifestyle China 2023

Data: 21-23 września 2023 roku

Lokalizacja: Szanghajskie Centrum Wystawiennicze (Shanghai Exhibition Centre), Chiny

Główni organizatorzy: Messe Frankfurt (Shenzhen) Co Ltd oraz United Asia International Exhibition Group

Cena: Wejście dla uczestników (odwiedzających) jest darmowe. Koszt wynajęcia metra kwadratowego stoiska przez wystawcę wynosi 2160 RMB

Więcej informacji znajdą państwo na oficjalnej stronie wydarzenia. Zachęcamy również do zapoznania się z oficjalną broszurą wydarzenia.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1