Targi IFA 2023

Targi są doskonałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat konkretnej branży czy też do znalezienia potencjalnego kontrahenta. Targi IFA Berlin odbywają się co roku na początku września w Niemczech i są to największe targi z zakresu elektroniki użytkowej oraz sprzętu AGD.

Targi IFA 2023

Co to są targi IFA?

Internationale Funkausstellung Berlin (w skrócie IFA) organizowane są co roku w Berlinie na terenach targowych Messe Berlin. Wystawa ta jest jedną z najstarszych imprez handlowych w Niemczech — jej historia sięga aż 1926 roku, a na wystawie po raz pierwszy pokazano wiele światowych innowacji. Targi te od wielu lat pozwalają uczestnikom spotkać się z wystawcami, mentorami i inwestorami z branży.

W 2023 roku IFA ma zamiar wesprzeć ponad 2000 firm, między innymi w zaprezentowaniu swojej marki oraz nowych produktów tysiącom sprzedawców i dystrybutorów, zapoznaniu liderów branży technologicznej oraz uzyskaniu wglądu w najważniejsze tematy i trendy w branży. Ponadto co roku ponad 5000 dziennikarzy uczestniczy w wystawie i przedstawiają światowej publiczności najnowsze innowacje, przełomowe produkty i trendy.

Od 2015 roku IFA to „największa wystawa branży technologicznej w Europie”. Targi IFA w 2015 roku odwiedziło 245 000 zwiedzających i 1645 wystawców z dziesiątek różnych krajów. Targi odbywają się na powierzchni 285 000 m2 i statystycznie około 63% odwiedzających targi pochodzi z Europy, podczas gdy reszta z innych kontynentów (20% z Azji i Australii, 2% z USA i Kanady). Im większa różnorodność, tym więcej pomysłów.

Ponadto zainteresowani również będą mogli odwiedzić wystawę IFA Next, dzięki której można odkryć przełomowe innowacje i spotkać założycieli startupów związanych z branżami takimi jak gry, roboty, czy sztuczna inteligencja. Jest to nie tylko okazja do nawiązania kontaktów z inwestorami dla wystawiających, ale również dla inwestorów, aby zainwestować w obiecujący produkt.

Bezpłatna konsultacja

Znalezienie chińskiego kontrahenta na targach IFA

Szansą na poznanie chińskiego kontrahenta bez opuszczania Europy są równolegle organizowane od 2016 roku targi IFA Global Markets, dostępne tylko dla uczestników targów IFA, na których być może i nie znajdziemy liderów branży, ale za to jest to świetnie miejsce do zapoznania chińskiego kontrahenta. IFA Global Markets to targi o nieco innym założeniu, gdyż skupiają się na mniejszych firmach technologicznych i również na produktach takich jak na przykład sprzęty gospodarstwa domowego. Ze względu na duże zainteresowanie, wcześniej należy się zarejestrować na stronie internetowej targów.

Jest to okazja do zapoznania producentów urządzeń OEM (original equipment manufacturers) i ODM (original design manufacturers), a także producentów komponentów. Większość producentów pochodzi z Chin, co stanowi alternatywę dla pierwszej fazy Targów Kantońskich. W ten sposób importer nie jest zmuszony do zakupu „w ciemno”, a na własnej skórze może przekonać się jak działa, jak wygląda, czy też, z czego zrobiony jest produkt. Co więcej spotkanie się z być może swoim przyszłym producentem twarzą w twarz daje szansę na ocieplanie swoich relacji biznesowych. Targi są jedną z największych platform B2B, służącej do pozyskania producentów i dostawców przez przedsiębiorców z całej Europy.

Kiedy odbywają się targi IFA?

Targi odbywają się w centrum Messe Berlin (inaczej Targi Berlińskie), w Messedamm, najczęściej na początku września. W 2023 roku odbywać się będą od 1 do 5 września od godziny 10 do 18, przy czym IFA Global Markets trwa od 4 do 6 września.

Branże na targach ifa 2023

Co warto zobaczyć?

Targi IFA mogą być traktowane jako swego rodzaju przegląd najnowszych trendów w zakresie technologii, elektroniki użytkowej czy też urządzeń domowych, a podstawowe segmenty wystawy to między innymi audio, komunikacja, technologia i jej komponenty, czy też media publiczne. Ponadto niektóre z obszarów targów skupiają się na rozwiązaniach i koncepcji high-tech, na przykład sztuczna inteligencja. Jest to przestrzeń zarówno dla krajowych, jak i międzynarodowych ekspertów elektroniki użytkowej. Każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie, a poza możliwością znalezienia chińskiego kontrahenta jest to świetna okazja do odkrycia nowych rozwiązań i trendów w branży technologii, jak do ogólnego poszerzania swojej wiedzy z tego zakresu.

Jeśli jednak wolisz się bardziej przygotować, lista wystawców jest dostępna na stronie targów IFA — znajduje się tam oficjalny katalog, który zapewnia dostęp do wszystkich biorących udział w nadchodzącym wydarzeniu, jak i ich towarów. Można również szukać według kategorii produktów.

Jak się zarejestrować na targi IFA?

Aby móc zobaczyć na własne oczy najnowsze innowacje technologie podczas targów IFA, należy kupić bilet. Bilety można zakupić na jeden dzień, dwa dni lub pięć dni, przy czym cena na stronie internetowej targów jest niższa, a w obiekcie wyższa. Bilet upoważnia do uczestnictwa w wystawie, jak i oferowanych wykładach, a ponadto darmowy wstęp na bliźniaczą wystawę IFA Global Markets oraz IFA Next.

Natomiast aby zostać wystawcą, należy wypełnić dedykowany formularz na stronie internetowej targów, po czym administracja skontaktuje się z zainteresowaną osobą. Jeśli wszystko przejdzie pomyślnie, następnie należy wypełnić bardziej szczegółowy formularz, opisać swoje stoisko, opłacić je, a na samym końcu dopisać dane osób, które będą pomagały przy wystawie.

Zdjęcie: IFA Berlin staging-ifanewsroom.kinsta.cloud/ifa-2023-new

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1