Targi IFA 2018 w Berlinie

IFA 2018 (Internationale Funkausstellung czyli Międzynarodowa Wystawa Radiowa) to jedne z największych targów elektroniki użytkowej na świecie. Odbędą się już 31 sierpnia i potrwają do 5 września. Targi, jak co roku odbędą się w Berlinie. Nieprzerwanie organizowane od 1926 roku, mają miejsce na terenie Targów Berlińskich. Jest to jedna z najstarszych imprez handlowych w Niemczech. Ponadto targi w Berlinie to świetna okazja do nawiązania kontaktów z chińskimi firmami. W tym roku zaprezentuje się ponad 600 firm z Chin.

Targi IFA 2018 Berlin

Co zobaczymy na targach IFA 2018 w Berlinie?

Producenci elektroniki użytkowej co roku podczas targów IFA w Berlinie prezentują nowinki technologiczne, premierowe, innowacyjne produkty i trendy na skalę międzynarodową. Tematyka targów obejmuje przede wszystkim elektronikę, sprzęt audio-video, oprogramowania, multimedia, technologie komputerowe, TV, technologie kablowe, telekomunikacje czy usługi internetowe.

Na terenie Targów Berlińskich, liczących sobie 159 000 m2 w tym roku zaprezentować ma się ponad 11 000 wystawców. Ponadto szacuje się, że do Berlina w tym roku przybędzie 160 000 osób, zainteresowanych nowinkami.

Szkolenie: Import z Chin

Podział na IFA i IFA Global Markets

W 2017 roku zostały wprowadzone zmiany w strukturze targów. Od tego czasu targi IFA zostaną poświęcone wyłącznie międzynarodowym markom. Ma to związek z ogromnym zainteresowaniem i zbyt ograniczoną powierzchnią wystawową. Z tego powodu powstało IFA Global Markets czyli targi B2B dla dostawców, producentów, firm OEM i ODM. Impreza towarzyszy targom i jest z nimi ściśle związana. Przeznaczona jest dla specjalistów z branży i odbywa się w podobnym czasie, w oddalonym o 30 minut drogi od Targów Berlińskich, Station Berlin przy Luckenwalder Strasse.

Targi mają jeden wspólny bilet, jeden katalog i wspólną aplikację mobilną. Ponadto w ramach biletu skorzystać można z darmowej komunikacji pomiędzy dwoma obiektami.

IFA Global Markets a chińskie firmy

Kwestia IFA Global Markets może okazać się bardzo ważna dla wszystkich zainteresowanych współpracą z chińskimi firmami. Na terenach głównej hali targowej zaprezentują się przede wszystkim takie firmy jak Huawei, Lenovo czy ZTE. Pozostałe chińskie marki zaprezentują się właśnie na IFA Global Markets.

Zwracamy również uwagę na to, iż atrakcje na Station Berlin rozpoczną się dopiero 2 września i potrwają do 5 września. Od 2 do 4 września zapraszamy w godzinach 10.00-18.00, natomiast ostatniego dnia targów, IFA Global Markets będzie trwało od godziny 10.00 do 16.00.

Jest to wydarzenie pod hasłem global sourcing. Impreza przeznaczona jest dla firm ODM (ang. Original Desing Manufacturer), czyli przedsiębiorstw wytwarzających produkty pod markami innych firm, dla firm OEM (ang. Original Equipment Manufacturer), czyli przedsiębiorstw wytwarzających produkty, które mogą być sprzedawane przez innego producenta, a także dla nieznanych dotąd marek.

Firmy, które zaprezentują się na IFA Global Markets to głównie firmy chińskie.

Poniżej można zapoznać się z planem ułożenia stoisk. Po dokładniejsze informacje zapraszamy na podstronę na temat lokalizacji IFA Global Markets.

Bilety na targi IFA 2018

W celu zakupienia biletu, upoważniającego do wejścia na targi należy wypełnić formularz zamówieniowy i formularz rejestracyjny. Bilet jednorazowy zakupiony online wyniesie nas 17,50 euro. Za bilet uczniowski zapłacimy 9 euro (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej), a za bilet zniżkowy 13 euro (obejmuje studentów, praktykantów, wojskowych oraz osoby niepełnosprawne).

Bilety na IFA GM są bezpłatne, jednakże wymagana jest rejestracja online.

Chińscy wystawcy

Na targach zaprezentuje się 665 wystawców z Chin, 34 z Hongkongu i 40 z Tajwanu. Dla porównania – z Japonii przybędzie ich tylko 8, z Korei Południowej 58, a z Polski 34.

Chińskie firmy, które zaprezentują się na tegorocznych targach to m.in. Huawei, ZTE, Changhong, TCL, czy Lenovo. Swoje stoiska na targach będą miały również firmy tajwańskie takie jak HTC, Asus czy Acer.

Jakich nowości możemy się spodziewać na IFA 2018?

Huawei na targach w Berlinie zamierza zaprezentować procesor Kirin 980, który zastosowany zostanie w smartfonach serii Mate. Prawdopodobnie pojawi się również smartfon Honor Note 10. Aktualnie dostępny jest w przedsprzedaży w Chinach ale możliwe, że w niedługim czasie zawita również do Europy.

Firma ZTE, która dopiero zdobywa popularność w Europie na targach zaprezentuje smartfon ZTE Axon 9 oraz Axon 9 Pro.

TCL nie jest jeszcze wystarczająco rozpoznawalną marką w Europie. Firma planuje to zmienić, w czym mogą pomóc tegoroczne targi IFA w Berlinie. Zaprezentowane zostaną nowe telewizory. Firma proponuje telewizory wysokiej jakości w stosunkowo niskich cenach.

Firma Lenovo w zeszłym roku wykorzystała targi do zaprezentowania nowych słuchawek, podłączanych do okularów do rzeczywistości wirtualnej. W tym roku Lenovo prawdopodobnie zaprezentuje laptopy z nowej serii, które cechują się niezwykłą lekkością. Ponadto marka zapowiada premierę urządzenia z „magiczną” klawiaturą, o czym poinformowała na swoim oficjalnym twitterze.

Co proponują marki tajwańskie?

HTC zamierza w tym roku zaprezentować na targach smartfona HTC U12 Life. Telefon ma posiadać podwójny aparat i możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K.

Firma ASUS planuje pokazać przenośny monitor, który już wywołuje ogromne zainteresowanie. Ponadto marka zaprezentuje także nowe laptopy.

W zeszłym roku firma Acer zaprezentowała niezwykłe komputery, które zachwyciły największych graczy komputerowych. A co marka szykuje na tegoroczną wystawę? O tym będziemy mogli przekonać się już niedługo.

Dodatkowe informacje na temat IFA 2018

  • Targi IFA 2018 rozpoczną się o godzinie 10.00 i potrwają do 18.00 każdego dnia.
  • IFA odbędzie się na terenach Targów Berlińskich, natomiast IFA Global Markets na Station Berlin.
  • Przed rozpoczęciem targów odbędzie się wiele konferencji, na których prezentowane będą nowe produkty.
  • Targom towarzyszy bogaty program imprez dodatkowych w tym IFA NEXT, IFA + Summit, a także IFA Keynotes.
  • Na targach odbywają się liczne koncerty.

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę internetową targów IFA.

Tegoroczne targi IFA w Berlinie zapowiadają się bardzo ciekawie. Osoby zainteresowane importem towarów z Chin nie muszą wyjeżdżać do Azji. Wystarczy pojechać do Niemiec, gdzie prezentować się będzie w tym roku wiele chińskich firm. Daje to wiele okazji do nawiązania współpracy i zobaczenia prezentowanych towarów na własne oczy.

W czasie targów producenci zaprezentują wiele nowych produktów. Nie przegapcie okazji do zobaczenia ich na żywo.

Źródło grafiki: https://www.dailysabah.com/life/2016/09/03/latest-technology-shown-off-at-ifa-berlin-trade-fair

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 5