Targi Hannover Messe

O targach Hannover Messe można śmiało powiedzieć, że są jednym z najważniejszych wydarzeń technologicznych na świecie. 6500 wystawców z ponad 70 krajów przedstawia kluczowe tematy automatyki przemysłowej, technologii energetycznych, technologii napędów i płynów, mobilności, podwykonawstwa, przyszłych technologii i młodych talentów.

Targi Hannover Messe

Organizacja targów Hannover Messe rozpoczęła się w 1947 roku ze względu na porozumienie brytyjskiego rządu dotyczącego przyspieszenia rozwoju gospodarczego powojennych Niemiec. Wydarzenie okazało się ogromnym sukcesem i odtąd powtarzane jest co roku.

Targi Hannover Messe – gdzie i kiedy?

Targi odbywają się co roku w mieście Hannover znajdującym się w Dolnej Saksonii w północno-zachodnich Niemczech. Uwaga! Tegoroczne targi zostały przełożone ze względu na pandemię koronawirusa. Kolejna edycja targów Hannover Messe będzie miała miejsce w dniach 12-16 kwietnia 2021 r. Oznacza to, że w 2020 roku targi nie odbędą się. Zobacz więcej informacji o przełożonych targach w jednym z naszych artykułów.

Chińscy wystawcy na targach Hannover Messe

Szukając chińskich partnerów biznesowych warto rozważyć udział w Hannover Messe. Ta jedna z największych imprez targowych na świecie przyciąga zwłaszcza Chińczyków. Większość odwiedzających targi z zagranicy w 2017 r. pochodziła z Chin. W 2019 r. na wydarzeniu zarejestrowało się ponad 1300 chińskich wystawców. Na tegoroczną edycję na chwilę obecną zarejestrowanych jest ponad 1200 firm z Chin. Biorąc pod uwagę te dane, śmiało można stwierdzić, że wcale nie trzeba wyjeżdżać do Chin, aby móc poznać się z chińskimi wystawcami.

Jednocześnie zaznaczamy, że mimo iż targi Hannover Messe są ogromnym, renomowanym wydarzeniem to nie znaczy, że wszyscy wystawcy są sprawdzeni i uczciwi. Zalecamy, aby przed podjęciem współpracy z poznanymi na targach kontrahentami uprzednio sprawdzić ich wiarygodność.

Szkolenie: Import z Chin

Hannover Messe

Wydarzenie to jest doskonałą okazją do nawiązania międzynarodowych kontaktów, budowania relacji oraz promowania oferty firm z sektora nowoczesnych technologii. Skupia liderów i innowatorów ze wszystkich dziedzin. Targi to różnorodne technologie i innowacje z całego świata zaprezentowane w formie sześciu bloków:

 • zintegrowana automatyka,
 • ruch i napędy,
 • zintegrowana energia,
 • cyfrowa fabryka,
 • dostawy przemysłowe,
 • ComVac,
 • badania i technologia.

Tegoroczna edycja Hannover Messe organizowana jest pod hasłem „Automatyzujemy. Bezpiecznie”. Targi to również wydarzenia towarzyszące, które obejmą konferencje, fora, a także specjalne obszary dla nowych firm. Omawiane są na nich strategie i scenariusze dla przyszłości przemysłu, biznesu, a także społeczeństwa.

Listę wystawców można znaleźć tutaj.

Hannover Messe
Targi w Europie

Targi Hannover Messe – państwo partnerskie

Tradycyjnie każdego roku Hannover Messe wybiera państwo partnerskie. W kolejnej edycji będzie to Indonezja. Jako kraj partnerski będzie miała okazję zaprezentować swoje nowe technologie, możliwości inwestycyjne, innowacyjne strategie rozwoju i projekty badawcze.

Indonezja należy do Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) i ma największą gospodarkę w tej grupie. Kraj wprowadził inicjatywę „Making Indonesia 4.0” w celu ożywienia produkcji technologicznej. Do 2030 r. Indonezja zamierza stać się jedną z 10 największych gospodarek świata, dzięki cyfrowej transformacji indonezyjskiego przemysłu.

Rejestracja na targi

Aby wziąć udział w targach, najpierw należy zakupić bilet online. Istnieją dwie opcje biletów – bilet jednodniowy i bilet na pięć dni, czyli na całe wydarzenie. Koszt biletu jednodniowego to 34 Euro, a tzw. biletu Full-Event Ticket to 77 Euro. Wejściówki można zakupić na oficjalnej stronie targów Hannover Messe. Natomiast, jeżeli otrzymaliśmy bilet od jednego z wystawców lub innego partnera imprezy, możemy zrealizować go w zakładce „Activate your ticket”.

Targi technologiczne
Technologia

Dojazd na wydarzenie

Organizatorzy proponują poniższe sposoby dojazdu na targi:

 • Samochód
  • Autostrada A2 umożliwia podróż z Nadrenii Północnej-Westfalii i Berlina,
  • Autostrada A7 prowadzi bezpośrednio do Hannover – niezależnie od tego, czy jedziemy z Hamburga czy Monachium,

Na terenie wystawienniczym dostępne są miejsca parkingowe. Opłata wynosi 11 Euro.

 • Pociąg

Organizatorzy Hannover Messe nawiązują wiele partnerskich współpracy. Jedną z nich jest kolaboracja z Deutsche Messe AG i Deutsche Bahn – liniami kolejowymi. Oferta podróży tymi liniami zostanie opublikowana wkrótce na stronie Hannover Messe. Zalecamy regularne sprawdzanie aktualizacji.

 • Metro

Z Dworca Główny w Hannover na imprezę targową można dotrzeć metrem linii 8 lub 18. Czas podróży to ok. 18 minut. Przystanek metra, na którym należy wysiąść to Hannover Messe / Nord.

 • Samolot

Spółka zależna „B.F.M. Incoming & Traveler Services GmbH” oferuje specjalne pakiety usług dla pasażerów. Aby uzyskać informacje na temat rezerwacji usług zapraszamy na oficjalną stronę B.F.M. Aktualne rozkłady lotów można znaleźć na stronie internetowej lotniska w Hannover.

 • transport publiczny
 • tramwajem linii 8 i 18 – Przystanek Hannover Messe,
 • autobusami linii 340 i 341 – Przystanek Gutenbergstraße (obszar południowy hal) i przystanek Hannover Messe / Laatzen (obszar zachodni hal).

Więcej informacji na oficjalniej stronie transportu publicznego w Hannover.

Hannover Messe

Hannover Messe – dodatkowe informacje

W 2020 roku zostanie zmieniony rozkład hal wystawienniczych. Zachęcamy do pobrania mapy ze strony internetowej.

Organizatorzy zachęcają także do zainstalowania aplikacji Hannover Messe App do efektywniejszego zaplanowania wizyty oraz do łatwiejszego poruszania się po kompleksie wystawienniczym

Import z Chin w 2021

Źródło grafiki: hannovermesse.de/en

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 6