Targi CIFF

Targi są idealnym miejscem do znalezienia potencjalnych parterów biznesowych. Jeśli chcesz importować meble z Chin – takim wydarzeniem są odbywające się od wielu lat targi CIFF (The China International Furniture Fair). Zostały one zapoczątkowane już w 1998 r. Organizatorami targów CIFF są China Foreign Trade Guangzhou Exhibition General Corporation (CFTE) oraz CFTC — China Foreign Trade Centre (Group). Dewizą targów jest „Lepsze życie, lepsza praca”, natomiast hasło przewodnie to „Pokaz nowych produktów klasy premium”. Targi CIFF są największymi targami meblowymi świata, jak również najbardziej opiniotwórczą platformą biznesową kontynentu azjatyckiego.

targi CIFF

Targi CIFF – wystawcy

W 2019 targi CIFF w Kantonie były rekordową edycją. Wzięło w niej udział ponad 4300 wystawców na 760 tys. metrów kwadratowych powierzchni oraz prawie 300 tys. uczestników.

W poprzedniej kantońskiej edycji dostępne było 750 tys. metrów kwadratowych dla ponad 4 tys. wystawców i prawie 200 tys. przybyłych.

Dla porównania inne targi meblarskie w Chinach zwane Furniture China, odbywające się w Szanghaju w 2018 r., oferując 350 tys. metrów kwadratowych oraz 3,5 tys. wystawców przyciągnęły prawie 170 tys. osób.

Jakie są atuty targów CIFF?

Jak już to zostało wspomniane, targi CIFF są największymi na świecie targami oferującymi produkty z branży meblarskiej i nie tylko. Wystawcy biorący udział w targach oferują produkty wysokiej jakości podążające za najnowszymi prądami projektowymi.

Targom towarzyszą najróżniejsze wydarzenia, wystawy oraz wykłady traktujące o najnowszych trendach. Są one źródłami inspiracji nie tylko dla projektantów, ale także przedstawicieli branży.

Udział w targach owocuje nawiązaniem wielu nowych relacji biznesowych oraz pomyślnymi negocjacjami. Do przeprowadzania rozmów przeznaczone są wygodne, wyznaczone do tego strefy, dostępne także w wersji VIP-owskiej.

Szkolenie: Import z Chin

Jak zarejestrować się na targi CIFF?

Na wydarzenie można się wstępnie zarejestrować na oficjalnej stronie (dostępna w j. angielskim oraz j. chińskim).

Należy zaznaczyć jakie targi nas interesują (w Kantonie lub Szanghaju) oraz wpisać wybrane dane osobowe i kontaktowe. Opcjonalnie można również wziąć udział w ankiecie, zaznaczając interesujący nas aspekt targów oraz cel udziału w nich.

Warto pamiętać o pobraniu formularza zaproszenia dostępnego na tej samej stronie, aby wypełnić go i przedstawić w celu otrzymania wizy pozwalającej na legalny pobyt w Chinach.

Niekiedy szybka rejestracja daje możliwość skorzystania ze statusu VIP, w tym zakwaterowania na czas targów w pięciogwiazdkowym hotelu.

Lokalizacja i termin targów CIFF

Targi CIFF mają miejsce dwa razy do roku, zazwyczaj w marcu oraz wrześniu. Jesienna edycja odbywa się w Szanghaju, a wiosenna w Kantonie. Zwykle targi odbywają się w otwartej w 2015 roku w szanghajskim centrum konferencyjnym National Exhibition and Convention Center (NECC) oraz w kantońskim China Import and Export Fair Pazhou Complex, nazywanym w skrócie Canton Fair Complex, lecz miejsca przyszłych edycji mogą się zmienić.

W 2019 roku targi odbyły się już między 18 i 21 oraz 28 a 31 marca; kolejne będą miały miejsce między 8 a 11 września w Szanghaju (od niedzieli do środy). Zostaną tam przedstawione między innymi meble biurowe i do domu, tekstylia i dekoracje do domu, umeblowanie przeznaczone do odpoczynku oraz do użytkowania zewnętrznego. Następne targi odbędą się 18-21.03.2020 r. w Kantonie.

Strony internetowe targów CIFF:

targi CIFF
Źródło: ciff.furniture
Import z Chin w 2021

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 2