Targi Asia Pacific Sourcing

Zbliżają się Międzynarodowe Targi Narzędzi i Produktów dla Domu i Ogrodu z Dalekiego Wschodu. Targi Asia Pacific Sourcing stanowią doskonałą okazję dla importerów do zapoznania się z ofertą azjatyckich wystawców. Ponadto odbywają się w Niemczech. Oznacza to więc wspaniałą okazję do zapoznania się z ofertami najróżniejszych światowych firm, zbadanie rynku i nawiązanie korzystnych relacji biznesowych bez konieczności wyjazdu do Chin.

targi Asia Pacific Sourcing

Hale wystawiennicze w Kolonii, gdzie ma odbyć się impreza, należą do najnowocześniejszych na świecie. Nie ma drugiej tak kompleksowej przestrzeni targowej w Europie. Wśród wystawców znajdują się producenci i dystrybutorzy z Dalekiego Wschodu, w tym z takich krajów jak Chiny, Tajwan, Hongkong i Indie. Targi Asia Pacific Sourcing mają również dodatkowy atut. Mianowicie ich atrakcyjność zwiększa nawiązanie współpracy z Międzynarodowymi Targami Promocji Handlu Detalicznego i Importu (IAW Fair).

Bezpłatna konsultacja

Podstawowe informacje na temat targów Asia Pacific Sourcing

Targi Asia Pacific Sourcing są główną europejską platformą zaopatrzeniową produktów azjatyckich. Odbywają się co dwa lata w każdy rok nieparzysty. Pierwsza edycja odbyła się w 2005 r. Od tamtej pory impreza cieszy się coraz większą popularnością. Swój udział w tegorocznej edycji potwierdziło już 750 wystawców z 17 krajów.

Termin: 25-27 luty 2019 r.

Targi odbędą się jeden dzień wcześniej niż pierwotnie planowano. Przyczyną zmiany jest organizowana w Kolonii impreza karnawałowa – Cologne Carnival (28 luty–5 marzec).

Miejsce: Cologne Exhibition Centre, Kolonia, Niemcy

Hale targowe znajdują się na czwartym miejscu co do wielkości takich obiektów na świecie. Oznacza to 284.000 m2 powierzchni wystawienniczej znajdujących się wewnątrz hal oraz 100.000 m2 powierzchni na terenach otwartych.

Ceny biletów:

Rodzaj biletu Kasa biletowa
Jednodniowy 39.00 EUR
Na całe wydarzenie 69.00 EUR

Bilety można zakupić na stronie internetowej wydarzenia.

Branże na targach Asia Pacific Sourcing:

Podczas Asia Pacific Sourcing pojawią się wystawcy z następujących branż:

 1. Przybory
 2. Zamki i osprzęt
 3. Majsterkowanie
 4. Sprzęt ogrodniczy
 5. Grill, camping
 6. Sport
 7. Czas wolny, rekreacja
 8. Usługi przemysłowe
 9. Dekoracja stołu, artykuły gospodarstwa domowego, wyposażenie kuchni
 10. Artykuły upominkowe, akcesoria domowe, towary sezonowe
 11. Główne urządzenia gospodarstwa domowego
 12. Małe urządzenia elektryczne

Poprzednia edycja Asia Pacific Sourcing

W marcu 2017 roku w pokazie wzięło udział 644 wystawców z 14 krajów. Do Kolonii przybyło około 7300 gości z 65 krajów. W porównaniu z edycją z 2015 roku zanotowano wzrost liczby odwiedzających o ponad 10 procent. Z ankiet przeprowadzonych wśród wystawców ponad 75 procent zadeklarowało chęć wzięcia udziału w kolejnej edycji.

Synergia z targami IAW

W tym samym czasie co targi Asia Pacific Sourcing odbędą się również Międzynarodowe Targi Promocji Handlu Detalicznego i Importu (IAW Fair). Pierwsza impreza ma być zlokalizowana na dwóch poziomach 11 hali wystawienniczej, natomiast druga w hali nr 10. Bliskość hal wystawienniczych gwarantuje zwiększenie liczby odwiedzających na obu wydarzeniach.

Targi IAW odbywają się dwa razy w roku w Kolonii. IAW to wiodąca w Europie platforma zamówień towarów promocyjnych i sezonowych. Przyciąga około 9000 odwiedzających, a prezentuje się tam ponad 350 międzynarodowych wystawców. W celu uniknięcia stania w kolejkach przy wejściu zaleca się wcześniejszą rejestrację online (zarówno dla targów Asia Pacific Sourcing jak i targów IAW).

Więcej informacji na: www.iaw-messe.de

Dlaczego warto wybrać się na targi Asia Pacific Sourcing?

Żyjemy w czasach, w których prężnie rozwijają się nowe technologie. Pojawiają się również nowe sposoby transportu i drogi komunikacji. Jednak kontakt osobisty nadal jest niezwykle ważny w biznesie. Targi Asia Pacific Sourcing stwarzają możliwość poznania chińskich producentów. Okazuje się, że nie trzeba w tym celu planować wyjazdu do Chin. Można to bowiem zrobić w Europie.

Sukces targów polega przede wszystkim na zgromadzeniu dużej liczby wystawców w jednym miejscu, co umożliwia uzyskanie największej ilości ofert w stosunkowo krótkim czasie. Dodatkowo ułatwia weryfikację dostawców oraz nawiązanie potencjalnych nowych kontaktów. Dzięki rozmowom z innymi odwiedzającymi i wystawcami sprawniejsze staje się również ocenianie proponowanych stawek czy porównanie jakości prezentowanych produktów. Obecność na targach stanowi zatem także okazję do ożywienia już istniejących relacji biznesowych, bezpośredni kontakt z interesującymi nas firmami, a także lepsze poznanie konkurencji.

Wystawcy na targach Asia Pacific Sourcing

Zdecydowaną większość całkowitej liczby wystawców stanowią chińscy producenci. Na tę chwilę swój udział potwierdziło 750 firm, z czego aż 652 to przedsiębiorstwa znajdujące się na terenie Państwa Środka.

Duża liczba wystawców to jednak nie wszystko. Liczy się przede wszystkim jakość. W edycji z roku 2017 w Asia Pacific Sourcing wzięło udział 17 firm należących do grupy „Best of China”. Taki tytuł otrzymują jedynie przedsiębiorstwa oferujące produkty wysokiej jakości. Natomiast w tym roku firm należących do tej grupy ma być już ponad 30. Jest to kolejny sygnał, że wydarzenie coraz bardziej zyskuje na znaczeniu.

targi Asia Pacific Sourcing

Jak zarejestrować się na targi Asia Pacific Sourcing

Aby zarejestrować się na targi, należy wypełnić formularz na stronie internetowej. Przy zakupie biletów należy pamiętać o tym, że:

 • Zakup biletów jest ograniczony do maksymalnie trzech biletów dziennych lub jednego biletu okresowego.
 • Bilet można zakupić wyłącznie na własne konto użytkownika handlowego i na własny użytek.
 • Bilety są automatycznie personalizowane z nazwą posiadacza rachunku.
 • Można rezerwować bilety dla współpracowników i klientów.

Więcej informacji można znaleźć również na oficjalnej stronie wydarzenia.

Import z Chin w 2021

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 9