Tani transport z Chin – uwaga na oszustwa!

Dla każdego importera tani transport z Chin jest kluczowym elementem procesu importowego. Niestety od początku roku otrzymujemy coraz więcej alarmujących sygnałów dotyczących nowego chińskiego oszustwa, na które narażeni są polscy importerzy. Oszustwo polegana otrzymywaniu bardzo konkurencyjnych oferta na tani transport towarów z Chin. Coraz więcej chińskich firm reklamuje się w Internecie jako bardzo konkurencyjne cenowo firmy logistyczne i spedycyjne oferujące bardzo atrakcyjne stawki na frach morski z Chin.

Oszustwo za każdym razem jest bardzo podobne. Chińska firma logistyczna kontaktuje się za pośrednictwem poczty elektronicznej i oferuje bardzo tani transport z Chin. Oferowane stawki przewozowe na trasie Chiny – Polska są z reguły o 60-80% niższe od tych proponowanych przez polskich spedytorów.

tani transport z chin

Tani transport z Chin

W przypadku importu z Chin zawsze przekonujemy importerów, by niezależnie od rodzaju importowanego towaru i ilości kwestie transportu z Chin powierzali doświadczonym spedytorom z Polski i Europy. Oszustwo chińskich firm oferujących transport z Chin rozpoczyna się w momencie opłacenia przez polskich importerów konkurencyjnych stawek na fracht. Chińskie „firmy logistyczne” informują, że w związku opóźnieniu w uregulowaniu płatności za transport naszych towarów jest zmuszona nałożyć na polskiego importera karę umowną w wysokości od 5000-20.000 USD, za każdy kontener. Chińczycy w przypadku braku otrzymania „okupu” nie przekazują konosamentów właścicielom kontenerów. Pamiętać należy, że w przypadku importu z Chin nasz towar jest w 100 % opłacony.

ShipHub.pl

Dla większości importerów nie posiadających odpowiedniego doświadczenia i wiedzy, taka sytuacja skutkuje koniecznością zapłacenia „okupu”. Dlatego przestrzegamy przed korzystaniem z ofert na tani transport z Chin

Przypominamy importerom, w przypadku transportu z Chin ceny frachtu faktycznie mogą się wahać na przestrzeni miesięcy czy lat. Nawet i od 500 USD za kontener 20’ do i 2500 USD. Nie mniej u wszystkich armatorów i spedytorów ceny w dany okresie są podobne a wahania mogą wynosić maksymalnie 50-200 USD na kontenerze. Nie ma, nie było i nie będzie nigdy ofert tak konkurencyjnych jakie oferują chińscy oszuści.

Aktualne stawki na fracht morski i koszt związany z transportem z Chin możecie śledzić u swoich spedytorów lub na różnych kalkulatorach online takich jak: Statkiem.pl

Ofiarą powyższego oszustwa padają nie tylko importerzy, którzy nieustannie szukają oszczędności dla obniżenia ceny. Oszustwom padają również doświadczone firmy logistyczne, a w konsekwencji ich klienci.

O całym procesie importu z Chin jak i o skutecznych metodach unikania oszustw przy imporcie mówimy podczas naszych szkoleń importowych, które organizujemy w całej Polsce. Serdecznie zapraszamy.

Szkolenie: Import z Chin