Rok Koguta – Chiński Nowy Rok 2017

W kalendarzu gregoriańskim Nowy Rok zawsze wypada 1 stycznia. Niestety w Chinach obchodzony jest Chiński Nowy Rok, który ustalany jest według kalendarze księżycowego. Niesie to ze sobą spore zamieszanie, gdyż data Chińskiego Nowego Roku może wypadać od początku stycznia aż po koniec lutego. Chiński Nowy Rok 2017 wypada dokładnie 28 stycznia 2017 roku. Będzie to rok Koguta a dokładniej ognistego koguta. Koniecznie należy uwzględnić ten dzień, jeżeli prowadzimy handel z Chinami. Przez ponad dwa tygodnie napotkać możemy na spore utrudnienia dla biznesu.

Rok Koguta - Chiński Nowy Rok 2017

Rok Koguta – chiński nowy rok 2017

Noworoczna przerwa może przeciągnąć się do ponad 2 tygodni, jest to okres, który Chińczycy spędzają w gronie rodzinnym i wśród najbliższych. Aby zapoznać się z utrudnieniami wynikającymi z chińskiego nowego roku zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem Chiński Nowy Rok 2017 – urudnienia. Dodatkowo prowadząc import z Chin należy zapoznać się z innymi ważnymi świętami w Chinach w 2017 roku.

Szkolenie: Import z Chin

Rok koguta – znaczenie symboliczne

Rok 2017 będzie rokiem zodiakalnego koguta – jednego z dwunastu zwierząt chińskiego horoskopu. Potrwa on do 16 lutego 2018 roku, kiedy nadejdzie rok psa. Rok 2017 będzie 4714 rokiem chińskim.

Dla osób urodzonych w roku koguta (1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005) szczęśliwymi numerami są 5,7 i 8, a kolorami złoty, brązowy i żółty. Chińczycy przywiązują dużą wagę do symboliki, kolorów i numerologii.

Jest to również ważny element chińskiej kultury biznesu, obdarowując naszych partnerów biznesowych prezentami warto o tym pamiętać, można nawiązać do symboliki roku koguta lub zapakować prezent w złoty lub żółty papier. Pomimo wielu zmian, które zaszły w Chinach nadal wielu młodych a w szczególności starszych biznesmenów przywiązują ogromną wagę do chińskiej tradycji, dlatego nie należy jej lekceważyć nawet jak wydaje się nam czymś niezrozumiałym bądź dziwnym.

Korzystając z okazji życzymy wszystkim naszym klientom i czytelnikom bloga samych sukcesów, zarówno w handlu z Chinami jak i życiu osobistym. Wszystkim świętującym Choński Nowy Rok życzymy udanej zabawy.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 4