Paperworld China 2023

Targi Paperworld China to wydarzenie skupione na branży wyrobów papierniczych, szkolnych, biurowych i nie tylko. Co roku w okolicach listopada targi te przyciągają wielkie przedsiębiorstwa, stanowiąc świetną okazję do rozeznania się w panujących trendach na rynku, a także nawiązania nowych, korzystnych kontaktów biznesowych. Liczba wystawców na Paperworld China 2023 ma wynieść kilkaset.

Paperworld China 2023

Targi Paperworld China 2023

Paperworld China powraca 17-19 listopada 2023 roku:

 • piątek, 17 listopada 2023 r., godz. 9-17
 • sobota, 18 listopada 2023 r., godz. 9-17
 • niedziela, 19 listopada 2023 r., godz. 9-16

Darmowa rejestracja jest dostępna do 16 listopada.

Paperworld China 2023 odbędzie się w Shanghai World Expo Exhibition & Convention Center w Pudongu, w Szanghaju.

Celem tego wydarzenia jest przedstawienie panujących trendów. Ponad 300 znanych wystawców zarówno lokalnych, jak i zagranicznych ma zamiar przedstawić swoje najnowsze projekty. Za organizację odpowiada Messe Frankfurt oraz China Stationery and Sporting Goods Association (CSSGA).

Targi Paperworld China mają za zadanie przedstawić najnowsze trendy i przedmioty codziennego użytku. Tegorocznym celem jest nadanie tym targom nowego formatu, chcąc spełnić oczekiwania grup konsumenckich niezależnie od wieku, tożsamości oraz potrzeb.

Przewodniczący CSSGA, Xiaoli Yi komentując trendy konsumpcyjne na rynku Chin wskazał istotną rolę młodych pokoleń, mających według niego coraz to istotniejszą rolę na rynku. Uwaga zostaje również zwrócona na większe oczekiwania co do jakości produktu oraz skupieniu na indywidualności. Paperworld China ma powrócić w nowej formie, łącząc wysokiej jakości artykuły biurowe i papiernicze wraz z kulturowymi, modnymi artykułami codziennego użytku po to, aby w pełni wykorzystać potencjał rynku.

Co oferują Targi Paperworld China?

Targi oferują szeroki wybór, nie ograniczając się jedynie do produktów papierniczych, szkolnych i biurowych. Paperworld China dzieli wystawiane produkty na dwie główne kategorie, wraz z podkategoriami:

 • „Kultura”: papiernicze, biurowe i szkolne, takie jak:
  • artykuły szkolne – papierowe, elektroniczne narzędzia do nauki, pomoce naukowe, szkolny sprzęt sportowy, artykuły dla ucznia
  • artykuły biurowe – sprzęt biurowy, organizatory używane w miejscu pracy, akcesoria do komputerów i telefonów
  • artykuły plastyczne – artykuły powiązane z rysunkiem, malarstwem, rękodziełem i DIY
  • artykuły papierowe i piśmiennicze – papierowe oraz drukowane produkty, długopisy i przedmioty do pisania, przedmioty do kaligrafii chińskiej, czy kreślenia znaków chińskich, akcesoria piśmiennicze
 • „Trend”: popularne i modne towary codziennego użytku:
  • strefa szkolna – kosmetyki i akcesoria, sprzęt wideo i audio, sport oraz zainteresowania, inne popularne, młodzieżowe produkty
  • strefa biurowa – sprzątanie i dezynfekcja otoczenia, herbaciane akcesoria i akcesoria dla baristów, produkty łagodzące stres, produkty do pracy zdalnej, spersonalizowana przestrzeń pracy, drobny sprzęt elektroniczny oraz urządzenia do podróży
  • strefa kreatywna – Zakka, twórczość kulturowa i licencje, kolaże, dzienniki, zabawki, modele oraz figurki, gry planszowe, akcesoria powiązane z animacją, komiksem, bądź grami, produkty festiwalowe, lub imprezowe
  • strefa rodzinna – różnego rodzaju puzzle i łamigłówki, STEAM, programy edukacyjne dla dzieci, a także akcesoria dla zwierząt

Oprócz tego Paperworld China oferuje serię forów branżowych, seminariów oraz interaktywnych punktów programu. Odbędzie się również prestiżowe Best Stationery of China Awards, mające na celu zachęcić więcej producentów do zaprezentowania interesujących, dobrej jakości artykułów papierniczych na targach.

Miejsce targów (aż 17 tys. metrów kwadratowych), Shanghai World Expo Exhibition and Convention Center, planuje przestrzeń dla 600 wystawców oraz 12 500 odwiedzających.

Paperworld China

Dlaczego warto odwiedzić Targi Paperworld China?

Oferując szeroki wachlarz wystawców i kontrahentów zarówno z Chin, jak i zza granicy, Targi Paperworld China stanowią świetną okazję nie tylko do rozeznania się w obecnie panujących trendach. Dając przestrzeń dla wszelkich gałęzi powiązanych z przemysłem papierniczym, wydarzenie umożliwia poszerzenie swoich horyzontów, wymianę kulturową i wgląd w przyszłość rynku papierniczego.

Targi Paperworld China dają niepowtarzalną okazję do nawiązania kontaktu bądź zacieśnienia więzi z przedstawicielami różnego rodzaju chińskich i zagranicznych przedsiębiorstw.

Chcąc nawiązać współpracę z chińskimi kontrahentami, warto pamiętać o istocie relacji w społeczeństwie chińskim, cechującym się kolektywizmem. Dla Chińczyków ważnym jest zbudowanie trwałej, silne więzi przed zawarciem kontraktu, co bezpośrednio wpływa na kontakt z nimi.

Targi Paperworld China oferując bezpośredni kontakt z przedstawicielami przedsiębiorstw, daje świetną możliwość do nawiązania nowych, korzystnych kontaktów, a także zawarcia współpracy. Zanim jednak złożysz zamówienie u nowego dostawcy, zweryfikuj chińską firmę i podpisz ważny w świetle prawa chińskiego kontrakt handlowy.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie targów.

Grafiki: paperworldchina.hk.messefrankfurt.com/shanghai/en.html

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 2