Możliwości inwestycyjne w Chinach: opieka zdrowotna

Poniższa infografika przedstawia możliwości inwestycyjne w Chinach w zakresie opieki zdrowotnej. Jest wiele powodów, dla których podjęcie inwestycje w chinach i może okazać się racjonalnym wyborem. Przede wszystkim, średni wiek mieszkańców Chin rośnie, a co za tym idzie, rośnie też zapotrzebowanie na różne usługi z zakresu opieki zdrowotnej.

Opieka zdrowotna inwestycje w Chinach

Inwestycje w Chinach – opieka zdrowotna

Do roku 2030 będzie w Chinach około 223 miliony ludzi starszych niż 65 lat (w roku 2012 było to 122 milionów). Liczba pacjentów cukrzycowych także rośnie – obecnie Chiny mają ich więcej niż USA (odpowiednio 92 miliony i 27 milionów). Większy dochód chińskich rodzin może także sprawić, że Chińczycy będą więcej inwestować w swoje zdrowie. Warto bowiem pamiętać, że dla tradycyjnej medycyny chińskiej szczególnie ważna jest zasada „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

usługi medyczne w Chinach
Webinar: Eksport do Chin

Co więcej, rząd chiński uznał przemysł biomedyczny za jeden z siedmiu „przemysłów strategicznych”. Oznacza to większe wydatki na rozwój tej dziedziny, a także – być może – zachęty inwestycyjne dla innowacyjnych przedsiębiorstw zagranicznych.

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 3