Nest Labs – China Sourcing

Nest Labs jest firmą zajmującą sie automatyzacją domu z siedzibą w Palo Alto, w Kalifornii, która projektuje inteligentne, sterowane przy pomocy WiFi termostaty i czujniki dymu. Firma została założona w 2010 roku przez byłych inżynierów Apple Tony’ego Fadell’a i Matt’a Rogers’a. W dwa lata rozrosła się do 130 pracowników. W ostatnich dniach Nest Labs zostało kupione przez Google za ponad trzy miliardy dolarów w gotówce.

Nest Labs – China Sourcing

Nest Labs – China Sourcing

Warto przyjrzeć się tej firmie dlatego że jest to bardzo dobry przykład udanego procesu China Sourcing. Urządzenia projektowane są w Kalifornii, ale w całości produkowane są w Chinach. Dokładnie tak samo jak w przypadku Apple.

nest-made-in-china

Termostaty Nest są wielkim sukcesem rynkowym w USA, za pewne niedługo pojawią się na większą skalę w Europie i innych zakątkach globu. Jest to kolejny przykład skomplikowanego produktu wysokiej jakości wyprodukowanego w Chinach. Z pewnością w następnych miesiącach będziemy na blogu prezentować więcej przykładów tego typu produktów, gdyż branża hardware rośnie w silę z każdym dniem, a China Sourcing sprzyja temu zjawisku i pozwala na powstanie coraz bardziej wymyślnych wynalazków dostępnych na masowym rynku.

Na koniec filmik prezentujący jak działa Nest:

Inne przykłady China Sourcing:

1. Warby Parker

2. SteelSeries

3. GoPro

Webinar: Eksport do Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 2