Szanse i ryzyko w handlu z Chinami – nasz artykuł na 4biz2.biz

Ostatnio na portalu naszego partnera 4biz2.biz ukazał się napisany przez nas artykuł na temat współpracy handlowej z Chinami. Opisujemy w nim handel z Chinami – szanse i ryzyko.

nasz artykuł na 4biz2.biz

Wymiana gospodarcza między Polską a Chinami systematycznie rośnie. Wielu przedsiębiorców decyduje się na import z Chin, a jednocześnie coraz więcej polskich producentów stara się również wejść na rynek chiński ze swoimi towarami.  

Według statystyk z 2012 roku, import z Chin do Polski wyniósł 9.42 mld USD. Natomiast eksport z Polski do Chin w tym samym roku osiągnął wartość 1.75 mld USD. Zaledwie pięć lat później w 2017 roku wartość importu z Chin do Polski wynosiła już 16.37 mld USD, a eksportu z Polski do Chin – 2.3 mld USD. Choć bilans handlowy pozostaje na naszą niekorzyść, wciąż wzrasta zainteresowanie ekspansją na rynek chiński ze strony polskich przedsiębiorców. (…)

To tylko fragment artykułu, który gościnnie napisaliśmy dla portalu 4biz2.biz. Wszystkich zainteresowanych lekturą artykułu zachęcamy do odwiedzenia serwisu.

Webinar: Eksport do Chin

Oceń post

0 / 5. Ilość głosów: 0