Maseczki z Alibaba i Aliexpress znów dostępne

Wprowadzony ostatnio zakaz na sprzedaż maseczek oraz innych produktów ochronnych na portalach należących do grupy Alibaba spotkał się z ogromną krytyką ze strony polskiego społeczeństwa. Według najświeższych informacji był to wynik nieporozumienia i maseczki z Alibaba i Aliexpress są znów dostępne dla klientów z Polski.

Maseczki z Alibaba i Aliexpress znów dostępne

Maseczki z Alibaba i Aliexpress znów dostępne

Zaledwie kilka dni temu dowiedzieliśmy się o zawieszeniu sprzedaży maseczek ochronnych dla klientów z Polski przez grupę Alibaba. Strona chińska twierdziła, że zakaz został wprowadzony na prośbę polskiego rządu. Zakazem sprzedaży zostały dodatkowo objęte produkty takie jak: maski medyczne, żele antybakteryjne, rękawiczki ochronne, kombinezony ochronne oraz pozostała odzież ochronna.

Zakaz wszedł w życie 24 marca i obowiązywał zarówno na platformie Alibaba jak i Aliexpress. Korzystając z polskiego IP niemożliwe było znalezienie ofert z wymienionymi wyżej produktami. W przypadku korzystania z IP innych krajów europejskich były ponownie dostępne.

Rzekomym powodem wprowadzenia tego typu zakazu było zapobieganie handlu produktami ochronnymi niezbędnymi do walki z koronawirusem po zawyżonych, spekulacyjnych cenach.

Jak wynika z ostatnich informacji opublikowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji, celem rządu nie było wprowadzenie zakazu sprzedaży maseczek i środków ochronnych na platformach Alibaba i Aliexpress. Strona polska zwróciła się z prośbą do ambasady Chin o zwrócenie uwagi na nieuczciwe praktyki sprzedażowe stosowane przez tamtejszych sprzedawców, na które narażeni byli konsumenci z Polski.

Zakaz sprzedaży wyniknął z niezrozumienia przez stronę chińską intencji polskiego rządu, co w rezultacie skutkowało prewencyjnym zablokowaniem sprzedaży tych produktów. Ministerstwo zapewniło jednak, że podjęło już odpowiednie kroki, by maseczki z Alibaba i Aliexpress były znów dostępne dla klientów z Polski.

Maseczki na portalu Aliexpress były znów dostępne już w środę 25.03, portal Alibaba ma z kolei cofnąć zakaz do piątku 27.03.

Jest to z pewnością bardzo dobra informacja dla polskich konsumentów. Produkty ochronne, które są niezbędne do skutecznej walki z koronawirusem, znów będą dostępne dla klientów indywidualnych jak i importerów.

Przypominamy jednak, że w związku z ogromnym popytem na tego typu produkty, gwałtownie wzrosła liczba oszustów chcących zarobić na panującej obecnie sytuacji, o czym wspominaliśmy w poniższych artykułach:

Import maseczek z Chin – oszustwa
Testy na koronawirusa z Chin – oszustwa  

A także:
Import masek ochronnych z Chin
Import żeli antybakteryjnych z Chin

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 8