Kryptowaluty w Chinach – Chiny zwiększają restrykcje

Według doniesień, Chiny podejmują zdecydowane kroki w celu kontroli handlu kryptowalutą, wprowadzając ograniczenia jej wymiany dla platform internetowych i aplikacji mobilnych. Kryptowaluty w Chinach cieszą się ogromną popularnością wśród inwestorów.

Kryptowaluty w Chinach

Bitcoin i kryptowaluty w Chinach

Władze zakazały wymian walut cyfrowych już w zeszłym roku i doprowadziły do zamknięcia chińskich giełd kryptowalut. Pomimo tego znaleziono obejście zakazu przy wykorzystaniu alternatywnych kanałów. Teraz rząd planuje zablokować mieszkańcom Państwa Środka dostęp do krajowych i zagranicznych platform internetowych pozwalających na scentralizowaną wymianę walut cyfrowych. Niestety nie określono jeszcze dokładnie, co twórcy nowych regulacji rozumieją pod tym terminem. Wprowadzone restrykcje mają całkowicie zamknąć Chińczykom dostęp do rynku kryptowalut (w szczególności Bitcoina) w celu zmniejszenia ryzyka w niestabilnym systemie finansowym państwa.

Kroki podejmowane przez chińskie władze w ostatnich miesiącach wprowadzają zamieszanie na rynku kryptowalut i wpływają na wzrost cen Bitcoina oraz innych walut cyfrowych. Regulatorzy rynku na całym świecie zwiększają nadzór nad kryptowalutami. W związku z podejrzeniami o nadmierne spekulacje, pranie brudnych pieniędzy oraz uchylanie się od płacenia podatków.

Jeszcze do niedawna, Chiny były najbardziej aktywnym rynkiem dla handlu kryptowalutami. W Chinach znajdowała się także duża społeczność wydobywców Bitcoinów, którzy teraz zaczynają przenosić się za granicę. Wprowadzanie kolejnych zakazów wskazuje na to, że chiński rząd jest zdeterminowany, by odciąć Chińczykom dostęp do walut cyfrowych.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 5