Lenovo przejmuje Motorolę

Chiński koncern Lenovo po niedawnej detronizacji Helwett-Packard zagwarantował sobie pozycję największego producenta komputerów przenośnych na świecie. Aktualnie prowadzi ekspansję także w dziedzinie telefonów komórkowych. Niewątpliwym dowodem na to jest wczorajsza wiadomość o przejęciu smartfonowego działu Motoroli.

Motorola koncern Lenovo

Lenovo przejmuje spółkę Motorola Mobility od Google za cenę 2.91 miliarda USD. Przejęta firma, będąca nadal trzecim producentem telefonów z Androidem w USA i w Ameryce Łacińskiej, do dziś cieszy się dużą rozpoznawalnością w świecie. Dysponuje kilkoma tysiącami patentów. Prezes Lenovo, Yang Yuanqing, zapewnił inwestorów, że podobnie jak w przypadku przejęcia marki ThinkPad należącej do IBM, Lenovo dobrze wykorzysta potencjał marketingowy Motoroli. Zamieni ją w głównego gracza na rynku urządzeń z systemem Android. Google zachowuje jednak zespół badawczy Motoroli. Zespół kierowany jest przez dawną szefową DARPA Reginę Dugan.

Nie wiadomo jeszcze, jak Lenovo odniesie się do wcześniejszych planów Motoroli uruchomienia dodatkowej produkcji smartfonów w Teksasie.
Szkolenie: Import z Chin