Kasetowe testy na koronawirusa z Chin

Z uwagi na pandemię, w ostatnim czasie wzrosło zapotrzebowanie na testy na koronawirusa. Chiny są największym producentem sprzętu medycznego, w tym również różnych testów diagnostycznych. Kasetowe testy na koronawirusa są bardzo łatwo dostępne na popularnych chińskich platformach typu Alibaba. Duże zainteresowanie tym produktem sprawia, że ryzyko oszustwa ze strony chińskiego kontrahenta jest wyjątkowo wysokie. Z myślą o przedsiębiorcach planujących import tego typu produktów poniżej przedstawiamy podstawowe informacje o kasetowych testach na koronawirusa z Chin.

kasetowe testy na koronawirusa

Testy na koronawirusa

U pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem wykonuje się testy diagnostyczne. W tym celu wykorzystuje się badania genetyczne i immunologiczne. Podstawowym testem, zalecanym przez WHO, w celu wykrycia infekcji SARS-CoV-2 jest badanie laboratoryjne techniką NAAT. Przykładem tego jest procedura wykonywana metodą RT-PCR, która pozwala wykryć RNA wirusa w próbce pobranej od pacjenta. Badanie takiej próbki trwa od 24 do 48 godzin. Jeżeli wynik jest niejasny, należy powtórzyć badanie. Te rodzaje testów są najbardziej wiarygodne, służą do wykrycia koronawirusa i są rekomendowane przez WHO.

Kolejnym rodzajem są kasetowe testy na koronawirusa. Wykrywają przeciwciała przeciwko koronawirusowi, które wytwarza organizm od 5 do 10 dni po zetknięciu z COVID-19. Zaletą tych testów jest ich szybkość i prostota wykonania. Do badania wykorzystuje się jest krew z palca lub próbka krwi żylnej. Wynik możemy uzyskać już po 10 minutach. Jednak, należy pamiętać, że wynik ujemny nie daje stuprocentowej pewności, że jesteśmy zdrowi. Testy kasetowe są badaniem pomocniczym przy wykrywaniu obecności koronawirusa w organizmie.

W Polsce testów immunologicznych się nie wykonuje, ponieważ istnieje duże ryzyko fałszywych wyników.

ShipHub

Kasetowe testy na koronawirusa z Chin

Testy kasetowe można sprowadzić z Chin. Tego rodzaju produktów jest mnóstwo na platformach takich jak np. Alibaba czy Made in China. Pamiętajmy, że obecnie towary z Chin takie jak testy na koronawirusa, maseczki czy rękawiczki ochronne są bardzo popularne i oszuści chętnie to wykorzystują. Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności przed podjęciem współpracy z chińskim dostawcą. Co więcej, bardzo ważna jest weryfikacja chińskiego kontrahenta, o której powinniśmy pamiętać przed rozpoczęciem jakiejkolwiek transakcji.

testy na koronawirusa

Przede wszystkim, należy wiedzieć, że kasetkowe testy na koronawirusa importowane z Chin są produktem medycznym objętym wymogami Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 98/79/WE z 27.10.1998 w sprawie wyrobów medycznych używanych do diagnozy in vitro. Z tego względu powinny pomyślnie przejść badania sprawdzające ich zgodność z normami i uzyskać oznakowanie CE

Cło na kasetowe testy z Chin

Dodatkowo, opłacenie ceł to obowiązek jaki spoczywa na każdym importerze. Wcześniejsze zorientowanie się w obowiązujących stawkach celnych może zweryfikować czy import danego towaru jest dla nas opłacalny. Stawki celne można sprawdzić w systemie ISZTAR i TARIC.

Pod kodem 9018 19 90 00 możemy znaleźć przyrządy, urządzenia oraz aparaturę stosowaną w medycynie. Cło na takie produkty wynosi 0%.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 6