Import z Chin i China Sourcing – Warby Parker

Na naszym blogu staramy się inspirować was do wytwarzania własnych produktów w Chinach. Dawaliśmy już przykłady przypadków, w których tak zwany china sourcing zaowocował sukcesem biznesowym. Oba z dziedziny elektroniki użytkowej (SteelSeries i GoPro). Dziś coś bardziej klasycznego, z branży liczącej ponad sto lat. Przedstawimy wam sukces firmy Warby Parker w Chinach.

Warby Parker

Warby Parker

Firma Warby Parker została założona przez dwóch przedsiębiorców: David’a Gilboa i Neil’a Blumenthal’a. Oferuje swoim klientom modne oprawki do okularów w rozsądnych cenach. Okulary u nich kosztują tylko 95 dolarów. Warto dodać, że nie odstają od jakości znanych marek. Dokonali tego używając internetu jako siatki dystrybucji a produkcje oprawek zlecili chińskiej fabryce, z którą zbudowali długotrwałą relację. W chwili obecnej produkują wszystkie swoje oprawki w jednej fabryce, która często wizytują i znają.

China sourcing jest skomplikowanym procesem, na który trzeba poświęcić trochę czasu aby dobrze działał. Jednakże kiedy maszyna już jest dobrze naoliwiona zaczyna wręcz drukować pieniądze. Polecamy zastanowić się nad tym pomysłem.

Warby Parker

Poniżej krótki wywiad z założycielami Warby Parker. Zachęcamy do obejrzenia i zapoznania się:

Mamy nadzieję, że filmik zainspiruje was do wytwarzania w Chinach swoich własnych produktów. Mamy nadzieje, że historia dwóch przedsiębiorców trochę wam w tym pomoże. Mimo, iż nie jest to łatwy proces może okaże się to całkiem dobrym pomysłem?

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 2