Import z Chin – nowe połączenia lotnicze

Wiele osób odstrasza związana z importem z Chin podróż do Państwa Środka. Obecnie wiele osób nawiązuje kontakt z firmami z Chin poprzez Internet lub targi handlowe organizowane w Europie. Jest to dobry sposób na rozpoczęcie importu z Chin dla początkujących importerów, gdyż przypadku handlu z Chinami na odległość można zabezpieczyć się płatnościami Escrow jak również szybką weryfikacją chińskiej firmy. Jednak w przypadku poważnych i większych zamówień sięgających nie często kilkudziesięciu tysięcy złoty i więcej wiele firm poprzestaje jedynie na sprawdzeniu firmy i kontaktach mailowych. Niestety trzeba przyjąć do wiadomości fakt, iż sprawny i bezpieczny import z Chin wiąże się z nakładami w postaci spędzonego czasu w podróży i wydatku paru tysięcy złotych na wyjazd do chińskiej fabryki. Dla chińskiego producenta ważne jest osobiste poznanie polskiego importera.

Dodatkowo uciążliwym aspektem podróży do Chin jest konieczność wielu przesiadek w przypadku lotu z Polski do Chin. Od grudnia br. uruchomione zostało nowe połączenie lotnicze z Polski do Chin oferowane poprzez Qatar Airways, 4 razy w tygodniowo jedynie z przesiadką w Dausze dolecimy do aż 4 destynacji w Chinach – Pekinu, Szanghaju, Kantonu i Hong Kongu, a już od przyszłego roku zostanie uruchomione połączenie do Chengdu.

Również na początku przyszłego jedne z największych linii lotniczych Emirates otworzy połączenie z Warszawy via Dubaj do Chin. W ofercie znajdzie się również szereg chińskich miast, do których dolecimy z tylko jedną przesiadką.

W szczególności są to dogodne połączenia dla osób odwiedzających producentów w Chinach i szukających połączeń do miast położonych w centralnych Chinach (Chengdu), bądź udających się na targi w Kantonie. Już na wiosenną edycję targów w Kantonie 2013 będzie można dolecieć zarówno linią Qatar jak i Emirates.