Import z Chin – Elektronika użytkowa

Zaczynając Import z Chin wiele osób stawia na elektronikę użytkową czyli tablety, telefony komórkowe, smartphony, telewizory LCD oraz wiele innych produktów. Nic dziwnego że elektronika z Chin cieszy się tak dużą popularnością wśród importerów, cały czas daje możliwość zarobienia dużych pieniędzy zarówno wśród większych firm jak i mniejszych podmiotów, warto wspomnieć o sukcesie polskich przedsiębiorstw Manta i GoClever.

Elektronika z Chin

Wiele osób narzeka często na jakość produktów z Chin, czy to znaczy że każdy produkt elektroniki użytkowej z Państwa Środka jest niskiej jakości? Nie do końca, w Chinach dostajemy jakość za którą płacimy, jeżeli zamówimy sto tabletów od przypadkowej firmy z Alibaby po bardzo niskiej cenie musimy się liczyć ze słabą jakością, dlatego warto czasem wydać trochę więcej i poświęcić więcej zasobów przy znajdowaniu i weryfikowaniu chińskiej firmy jak i na sam produkt. Dodajmy, że w Chinach produkuje Apple (iPad, iPhone), Nintendo, Microsoft (Xbox 360) czy Sony (konsole PlayStation 3 oraz wiele innych produktów), są to zawsze produkty wyższej jakości. Większość produktów elektroniki użytkowej pochodzi z Chin, powodem tego jest: cena, technologia fabryk, logistyka dostaw czy dostęp do surowców wymaganych do produkcji.

Jeżeli zdecydujesz się na import elektroniki użytkowej z Chin pamiętaj o sprawdzeniu stawek celnych, certyfikatów CE producenta, parametrów urządzenia jak i wielkości pudełka i wagę (łatwiej będzie oszacować koszt jaki wygeneruje Transport z Chin Twojego zamówienia). Warto też zwrócić uwagę na specyfikację urządzenia i jego jakość jak i na samą firmę od której chcemy kupić interesujące nas produkty.