Import z Chin (Część 1 z 3)

Na naszym blogu przede wszystkim chcemy dzielić się wiedzą na temat tego jak skutecznie i z zyskiem robić interesy w Chinach. Na tym się skupiamy. Naszym celem jest pomoc polskim przedsiębiorcom w ujarzmieniu chińskiego smoka, zaczynamy! Import z Chin to często poruszany temat, więc od tego zaczniemy.

import z Chin

Import z Chin – handel

Jednym z częstszych zapytań z jakimi spotykamy się w mailach do serwisu ChińskiRaport.pl jest: Jak w ogóle zacząć import towarów z Chin? Co dokładnie krok po kroku należy zrobić? W tej krótkiej serii artykułów postaramy się rozjaśnić jak najwięcej kwestii związanych z tym zagadnieniem. Chiny, potęga produkcyjna, raj dla firm, ale i niebezpieczny ląd dla nieostrożnych biznesmenów. Jako tania siła produkcyjna w większości branż, Chiny ciągle są niekwestionowanym liderem. Bez wątpienia nadal warto prowadzić handel z Chinami, aby uzyskać przewagę nad konkurencją. Import towarów na własną rękę pozwoli nam pominąć prowizję dla pośredników, brak możliwości reklamacji czy powstałych nieporozumień.

Kij jak zawsze ma dwa końce. Rzesze biznesmenów z zachodu szukających okazji i tanich produktów gotowi są zrobić wszystko. Nawet ślepo przelew do Chin na milion dolarów, momentalnie kuszą wielu nieuczciwych kontrahentów z Państwa Środka. Zaczynając import towarów trzeba pamiętać, że w imporcie z Chin tak jak w biznesie zawsze istnieje ryzyko. Można je jednak skutecznie minimalizować, w tej serii artykułów pokażemy jak. Jeżeli wiemy jakiego dokładnie towaru szukamy, sprawa jest ułatwiona. Wystarczy wejść na jeden z serwisów B2B takich jak np. alibaba.com czy madeinchina.com, gdzie możemy wyszukać interesujący nas produkt, jest to najtańsze rozwiązanie.

Import długofalowy

Jeżeli chcemy jednak importować towary długofalowo, należy się zastanowić nad wyjazdem biznesowym do Chin i poszukaniu producenta interesujących nas towarów na miejscu. Trzecim rozwiązaniem jest znalezienie importera poprzez specjalizującą się w tym firmę. Bez względu na to, którą formę wybieramy, zawsze grozi nam narażenie się na problemy związane z importem. M.in. otrzymanie towaru niezgodnego z zamówieniem, brak dostaw na czas lub nawet brak dostawy towaru za, który zapłaciliśmy z góry. Aby uniknąć tego typu problemów, warto zlecić weryfikację chińskiej firmy. Tzn. sprawdzić jej rejestrację w KRSie (Krajowym Rejestrze Sądowym) w Chinach. Dzięki sprawdzeniu firmy z Chin dowiedzieć się można jak długo spółka istnieje, ilu ma pracowników, czy dane zarejestrowane w urzędzie zgadzają się z tymi podanymi na ładnej profesjonalnej stronie internetowej, której aż chce się zaufać. Warto uniknąć dużych problemów i sprawdzać firmy chińskie zanim przelejemy pieniądze na często niemałe kwoty.

Czekamy na Państwa komentarze, jakie są wasze doświadczenia związane z importem z Chin?

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1