Import produktów dla zwierząt z Chin

W ostatnich latach w Chinach obserwuje się dynamiczny rozwój na rynku produktów przeznaczonych dla zwierząt, którego zasięgi stale się rozszerzają, a co za tym idzie – zwiększa się różnorodność dostępnych przedmiotów. Jest to spowodowane znacznym wzrostem liczebności właścicieli zwierząt domowych w obrębie dużych miast, w których posiadanie czworonoga staje się stopniowo zjawiskem coraz popularniejszym. W poniższym artykule opisujemy wszystkie najważniejsze informacje potrzebne do tego, aby rozpocząć import produktów dla zwierząt z Chin.

import produktów dla zwierząt z Chin

Akcesoria dla zwierząt w Chinach – e-commerce

Obecnie istnieje wiele firm i producentów, którzy wystawiają swoje produkty na platformach, takich jak Globalsources.com czy też Alibaba.com, gdzie odnaleźć można ponad 1000 wystawców oraz blisko 900 000 artykułów z kategorii produktów przeznaczonych dla zwierząt.

Producenci wystawiający tego typu artykuły, oferują szeroką gamę produktów, począwszy od standardowych legowisk, drapaków, zabawek, artykułów do pielęgnacji, ubranek, a skończywszy na innowacyjnych produktach typu smart, stanowiących szczególną okazję dla potencjalnych importerów zagranicznych.

Na podstawie danych pochodzących z platformy Madeinchina.com najwięcej producentów artykułów dla zwierząt znajduje się:

  • w mieście Szanghaj (legowiska, produkty dla psów i kotów, artykuły do pielęgnacji)

oraz w prowincjach:

  • Guangdong – miasta Shenzhen (szczególnie produkty smart dla psów), Dongguan, Kanton (produkty dla psów)
  • Zhejiang – miasta Ningbo, Hangzhou (legowiska, drapaki, zabawki, ubranka)
  • Jiangsu – miasto Suzhou (największa liczba producentów ubranek)
  • Shandong – miasto Qingdao (największa liczba produktów dla kotów)

Produkty smart

Szczególną pozycję spośród produktów dla zwierząt zajmują przedmioty o wysokiej innowacyjności – obroże z systemem GPS, inteligentne, samoczyszczące się kuwety dla kotów, legowiska z funkcją klimatyzacji – to tylko niektóre z wynalazków, które w dobie wszechobecnego pośpiechu tworzą wielki potencjał w perspektywie dalszego rozwoju rynku produktów dla zwierząt oraz stanowią szansę dla importu na rynki zagraniczne, dla których takie produkty wciąż są zupełną nowością.

Szkolenie: Import z Chin

Targi produktów dla zwierząt w Chinach

Targi Pet Fair Asia, odbywające się każdego roku w Szanghaju, są największymi na świecie targami produktów dla zwierząt. W 2019 roku, w okresie od 21 do 25 lipca, wzięło w nich udział 8656 nabywców z 42 krajów, co odzwierciedla wysoki stopień zainteresowania handlem produktami tego typu na rynkach zagranicznych. W ramach targów przygotowano hale wystawowe przeznaczone m. in. dla żywności, zabawek, ubranek, produktów dla ryb i gadów, preparatów weterynaryjnych, a także najróżniejszych zabawek, akcesoriów i produktów smart.

Co więcej, w tym samym roku powołano tzw. The Asia Pet Alliance – inicjatywę, mającą na celu wspomaganie jej członków w osiąganiu sukcesów na rynku produktów dla zwierząt w Azji w roli importerów i eksporterów, a także promowanie rozwoju innowacyjnych produktów oraz zacieśnienie więzi handlowych pomiędzy rynkami azjatyckimi a innymi rynkami na świecie.

W roku 2020 targi Pet Fair Asia odbędą się w okresie od 19 do 23 sierpnia w Shanghai New International Expo Centre (SNIEC).

Więcej informacji o targach na stronie: https://www.petfairasia.com/

Inne targi produktów dla zwierząt w Chinach:

  • China (Guangzhou) International Pet Fair

Termin: 6-8 marca 2020

Miejsce: Guangzhou International Sourcing Center w Kantonie

http://www.chinapetfair.com/index.php?lang=en

  • Pet China Expo

Termin: 13-16 marca 2020

Miejsce: China International Exhibition Center w Pekinie

http://www.cpse-expo.com/en/

Stawki celne na import produktów dla zwierząt z Chin

Planując import produktów dla zwierząt z Chin, należy pamiętać o obowiązujących stawkach celnych dla poszczególnych typów przedmiotów.

Według Informacyjnego Systemu Zintegrowanej Taryfy Celnej (ISZTAR):

  • wysokość stawki dla wszelkiego rodzaju smyczy, kagańców i ubrań dla psów (kod HS: 4201 00 00 90) wynosi 2,7%.
  • Jeśli chodzi o szczotki przeznaczone do szczotkowania i czesania zwierząt (HS: 9603 90 91 00) – stawka jest tu wyższa i wynosi 3,7%.
  • W przypadku karm dla psów lub kotów sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana, ponieważ w zależności od ich składu zmieniają się ograniczenia dotyczące przywozu tego typu towarów oraz wysokości stawek, których przykładowe wartości mogą osiągać próg 9,6% (HS: 2309 10 90 00).
ShipHub

Oceń post

0 / 5. Ilość głosów: 0