Import produktów dla zwierząt z Chin

W ostatnich latach w Chinach obserwuje się dynamiczny rozwój na rynku produktów przeznaczonych dla zwierząt, którego zasięgi stale się rozszerzają, a co za tym idzie – zwiększa się różnorodność dostępnych przedmiotów. Jest to spowodowane znacznym wzrostem liczebności właścicieli zwierząt domowych w obrębie dużych miast, w których posiadanie czworonoga staje się stopniowo zjawiskem coraz popularniejszym. W poniższym artykule opisujemy wszystkie najważniejsze informacje potrzebne do tego, aby rozpocząć import produktów dla zwierząt z Chin.

import produktów dla zwierząt z Chin

Gdzie produkuje się akcesoria dla zwierząt w Chinach?

Obecnie istnieje wiele firm i producentów, którzy wystawiają swoje produkty na platformach, takich jak Global Sources czy też Alibaba, gdzie odnaleźć można ponad 1000 wystawców oraz blisko 900 000 artykułów z kategorii produktów przeznaczonych dla zwierząt.

Producenci wystawiający tego typu artykuły, oferują szeroką gamę produktów, począwszy od standardowych legowisk, drapaków, zabawek, artykułów do pielęgnacji, ubranek, a skończywszy na innowacyjnych produktach typu smart, stanowiących szczególną okazję dla potencjalnych importerów zagranicznych.

Na podstawie danych pochodzących z platformy Made in China najwięcej producentów artykułów dla zwierząt znajduje się:

 • w mieście Szanghaj (legowiska, produkty dla psów i kotów, artykuły do pielęgnacji)

oraz w prowincjach:

 • Guangdong – miasta Shenzhen (szczególnie produkty smart dla psów), Dongguan, Kanton (produkty dla psów)
 • Zhejiang – miasta Ningbo, Hangzhou (legowiska, drapaki, zabawki, ubranka)
 • Jiangsu – miasto Suzhou (największa liczba producentów ubranek)
 • Shandong – miasto Qingdao (największa liczba produktów dla kotów).
Artykuły dla zwierząt - mapa

Smart produkty dla zwierząt

Szczególną pozycję spośród produktów dla zwierząt zajmują przedmioty o wysokiej innowacyjności – obroże z systemem GPS, inteligentne, samoczyszczące się kuwety dla kotów, legowiska z funkcją klimatyzacji – to tylko niektóre z wynalazków, które w dobie wszechobecnego pośpiechu tworzą wielki potencjał w perspektywie dalszego rozwoju rynku produktów dla zwierząt oraz stanowią szansę dla importu na rynki zagraniczne, dla których takie produkty wciąż są zupełną nowością.

W przypadku produktów smart (np. elektronicznych kuwet) należy pamiętać o obowiązku posiadania znaku CE. Aby oznaczenie mogło znaleźć się na wyrobie, musi on uprzednio przejść badania pod kątem zgodności z odpowiednimi wymogami. Na podstawie raportu z testów jednostka certyfikująca wystawi „certyfikat zgodności CE„, który upoważnia producenta do sporządzenia deklaracji zgodności. Komplet tych trzech dokumentów stanowi podstawę do naniesienia znaku CE na produkty.

Szkolenie: Import z Chin

Targi produktów dla zwierząt w Chinach

Targi Pet Fair Asia, odbywające się każdego roku w Szanghaju, są największymi na świecie targami produktów dla zwierząt. Odwiedza je niemalże 10 tys. uczestników z ponad 40 krajów, co odzwierciedla wysoki stopień zainteresowania handlem produktami tego typu na rynkach zagranicznych. W ramach targów przygotowano hale wystawowe przeznaczone m. in. dla żywności, zabawek, ubranek, produktów dla ryb i gadów, preparatów weterynaryjnych, a także najróżniejszych zabawek, akcesoriów i produktów smart.

Co więcej, w tym samym roku powołano tzw. Asia Pet Alliance – inicjatywę, mającą na celu wspomaganie jej członków w osiąganiu sukcesów na rynku produktów dla zwierząt w Azji w roli importerów i eksporterów, a także promowanie rozwoju innowacyjnych produktów oraz zacieśnienie więzi handlowych pomiędzy rynkami azjatyckimi a innymi rynkami na świecie.

Więcej informacji o targach na stronie: petfairasia.com

Inne targi produktów dla zwierząt w Chinach:

 • China (Guangzhou) International Pet Fair

Miejsce: Poly World Trade Center Expo w Kantonie

Strona internetowa: chinapetfair.com/index.php?lang=en

 • Pet China Expo

Miejsce: China International Exhibition Center w Pekinie

Strona internetowa: cpse-expo.com

Stawki celne na import produktów dla zwierząt z Chin

Planując import produktów dla zwierząt z Chin, należy pamiętać o obowiązujących stawkach celnych dla poszczególnych typów przedmiotów.

Według Informacyjnego Systemu Zintegrowanej Taryfy Celnej (ISZTAR):

 • wszelkiego rodzaju smycze, kagańce i ubrania dla psów (4201000090) – 2,7%
 • szczotki przeznaczone do szczotkowania i czesania zwierząt (9603909100) – 3,7%
 • karmy dla psów lub kotów (2309109000) – W tym przypadku sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana, ponieważ w zależności od ich składu zmieniają się ograniczenia dotyczące przywozu tego typu towarów oraz wysokości stawek, których przykładowe wartości mogą osiągać próg – 9,6%
 • zabawki z tworzyw sztucznych (9503003500) – 4,7%
 • miski ceramiczne dla zwierząt (6912008190) – 5%. 
Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

4.6 / 5. Ilość głosów: 11