Import okularów przeciwsłonecznych z Chin

Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie pory letniej bez pary okularów przeciwsłonecznych. Chronią one nasz wzrok przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi i opóźniają starzenie się skóry wokół oczu. Jednym z największych eksporterów tych produktów są Chiny. Sprawdź, czym charakteryzuje się import okularów przeciwsłonecznych z Chin.

Import okularów przeciwsłonecznych z Chin

Import okularów przeciwsłonecznych z Chin – zagłębia produkcyjne

Największą liczbę producentów okularów przeciwsłonecznych znajdziesz przede wszystkim w takich prowincjach jak Guangdong, Zhejiang, Fujian oraz Jiangsu. Najbardziej zasobne rynki hurtowe w okulary chroniące przed słońcem znajdują się w Kantonie. Nie zawiodą Cię także te w Yiwu oraz Shenzhen.

Targi branżowe w Chinach

Targi handlowe to dobre miejsce na zaznajomienie się z ofertą wielu producentów i nawiązanie wartościowych znajomości. Wybraliśmy kilka targów odbywających się w Chinach, które mogą zainteresować sprowadzających okulary przeciwsłoneczne.

China (Shenzhen) International Gifts, Handicrafts, Watches & Houseware Fair

Termin: 25-28.05.2020 r. (przełożone)

Lokalizacja: Shenzhen World Exhibition & Convention Center, Shenzhen, Guangdong, Chiny

Oficjalna strona: https://apr.chinagiftsfair.com/

Targi China International Gifts, Handicrafts, Watches & Houseware odbywają się w Shenzhen od 27 lat, dwa razy do roku na wiosnę oraz jesień. Dla wielu wśród 3,5 tys. wystawców są to jedyne targi, w których uczestniczą, więc warto w nich wziąć udział. Wśród prezentowanych produktów znajdą się okulary przeciwsłoneczne.

Wenzhou International Optics Fair

Termin: 24-28.07.2020 r.

Lokalizacja: Wenzhou International Convention & Exhibition Center, Wenzhou, Zhejiang, Chiny

Oficjalna strona: http://www.opticsfair.com/

WOF to jedne z największych targów optycznych w Chinach. Odbywają się od 2003 roku w mieście, w którym działają liczni producenci okularów. Nie zabraknie podczas nich również okularów chroniących przed promieniami słonecznymi.

Asian Gifts & Travel Goods Show

Termin: 27-29.10.2020 r.

Lokalizacja: Hong Kong Convention and Exhibition Centre, Hongkong

Oficjalna strona: https://www.asiangnt.com/en-show-intro.php

Na hongkońskich targach znajdziesz różnej maści prezenty, produkty typowo podróżnicze oraz dodatki do ubioru, w tym okulary przeciwsłoneczne.

China (Shanghai) International Optics Fair

Termin: 01-03.03.2021 r.

Lokalizacja: Shanghai World Expo Exhibition and Convention Center Szanghaj, Chiny

Oficjalna strona: http://www.siof.cn

Jedne z największych targów handlowych w Azji, skupiających się na produktach optycznych i nie tylko. Na ponad 80 m2 swoje towary prezentują wystawcy z całego świata.

Okulary przeciwsłoneczne

Import okularów przeciwsłonecznych z Chin – wysokość cła

Jako importer nie możesz zapomnieć o należnym cle na sprowadzane towary. Obowiązujące stawki celne znajdują się w systemach ISZTAR oraz TARIC i jest do nich wolny dostęp. Poniżej przedstawiamy stawki celne oraz kody na okulary przeciwsłoneczne o różnych cechach.

  • Okulary przeciwsłoneczne z soczewkami z tworzyw sztucznych (9004 10 91 00) – 2.9%
  • Okulary przeciwsłoneczne z soczewkami obrobionymi optycznie (9004 10 10 00) – 2.9%
  • Pozostałe okulary przeciwsłoneczne (9004 10 99 00) – 2.9%
Szkolenie Online: Import z Chin

Import okularów przeciwsłonecznych z Chin – obowiązki importera

Podstawową kwestią przy imporcie jest posiadanie numeru EORI. Zaleca się przeprowadzenie weryfikacji przedsiębiorstwa jak i dokumentów, którymi Twój kontrahent dysponuje. Konkurencyjne oferty spedytorów poznasz i porównasz na platformie ShipHub.

Przedsiębiorca przed rozpoczęciem procedury importu danego dobra musi zapoznać się z jego specyfikacją oraz wymaganiami na rynku docelowym. Okulary przeciwsłoneczne podlegają Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie środków ochrony indywidualnej, która uchyla dyrektywę Rady 89/686/EWG. Certyfikaty uzyskane na podstawie Dyrektywy Rady 89/686/EWG są ważne do 21 kwietnia 2023 r. Okularów przeciwsłonecznych dotyczą dwie normy europejskie:

  • EN ISO 12312-1:2013+A1:2015 – Ochrona oczu i twarzy. Okulary przeciwsłoneczne i odpowiadające im ochrony oczu. Część 1 – Okulary przeciwsłoneczne do zastosowań ogólnych.
  • EN ISO 12311:2013 – Środki ochrony indywidualnej. Metody badań okularów przeciwsłonecznych i odpowiadających im ochron oczu.

Okulary przeciwsłoneczne muszą posiadać oznaczenie CE, naniesione na jednym z zauszników, najczęściej po wewnętrznej stronie. Jeśli jednak zauszniki są metalowe oraz cienkie (mniej niż 5 mm wysokości), znak umieszcza się na etykiecie.

Na etykiecie umieszcza się także informacje dotyczącą kategorii filtra od 0 do 4, na przykład w formie piktogramu, który należy objaśnić. Im wyższa liczba, tym mniejsza powierzchnia przepuszczalności szkodliwych promieni. Jeśli soczewki kategorii 4 nie nadają się do użytkowania podczas kierowania pojazdem, należy to zaznaczyć. Dodatkowo, na soczewce okularowej musi znaleźć się informacja o sile filtra UV, najczęściej w formie naklejki. Liczba świadczy o blokowaniu długości danej fali: UVA (400-315 nm), UVB (315-280 nm) oraz UVC (280-200 nm).

Kategorie filtrów okularów przeciwsłonecznych

Standardowo, dołącza się informacje dla użytkownika w języku polskim o przeznaczeniu okularów, ograniczenia w zakresie ich stosowania oraz o sposobie konserwacji. Jeśli importer nie jest producentem bądź jego upoważnionym przedstawicielem, umieszcza on dane producenta oraz swoje jak i kraj pochodzenia. Na etykiecie musi znajdować się identyfikacja okularów przeciwsłonecznych (np. nazwa, oznaczenie modelu) oraz typ filtra (fotochromowy lub/i polaryzacyjny).

Na naszym blogu znajdziesz poradniki importowe najróżniejszych dóbr z Chin.

Szkolenie Online: Import z Chin