Import nici z Chin

Chiny słyną z tego, że produkują światowe zasoby odzieży na świecie. Znaczna większość ubrań, które na sobie nosimy ma metkę „Made in China”. Co za tym również idzie, Państwo Środka ma bardzo duże zasoby produkcyjne wszelkiego rodzaju nici do szycia, tkanin, maszyn do szycia i tym podobnych materiałów. Import nici z Chin może być problematyczny, dlatego zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym poruszone i omówione zostały najważniejsze zagadnienia związane z podjęciem tego importu.

Import nici z Chin

Import nici z Chin- zagłębia produkcyjne

Największa koncentracja producentów nici i artykułów krawieckich w Chinach znajduje się w mieście Ningbo w prowincji Zhejiang. Jest tam wiele fabryk, które wykonują produkty tego typu na skalę światową. Eksportują produkty do Stanów Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii, Europy Wschodniej, Włoch, Azji Południowej oraz do wielu innych krajów jak i regionów. Dodatkowo, pozostałe duże zagłębia produkcyjne znajdują się w prowincjach Guangdong, Hubei jak i Anhui.

Szkolenie: Import z Chin

Import nici z Chin – cła

Importując towary z Państwa Środka należy pamiętać o cłach. Aktualne stawki celne (aktualizowane na bieżąco) znajdują się w systemie ISZTAR oraz TARIC. Poniżej wyszczególnione są kolejno: wybrane nazwy artykułów krawieckich, kod nomenklatury oraz wysokość cła. Należy prawidłowo podliczyć wysokość cła jednocześnie dopasowując go razem z innymi opłatami. Aby to zrobić zapraszamy do skorzystania na przykład z naszego kalkulatora.

Nici bawełniane do szycia- 5204 11 00 00 – 4%

Przędza bawełniana- 5207 10 00 00 – 4%

Igły do szycia(agrafki, szpilki)- 7319 40 00 00 – 2,7%

Igły do maszyn do szycia – 8452 30 00 00 – 2,7%

Maszyny do szycia typu domowego- 8452 10 19 00 – 9,7%

Wełna strzyżona – 5101 11 00 00 – 0%

Tkanina włókiennicza – 5407 10 00 10 – 8%

oraz włókno ciągłe poliestrowe otoczone włóknami bawełnianymi – 5401 10 12 00 – 4%

Import nici z Chin- targi branżowe

1. Shenzhen International Trade Fair for Apparel Fabrics and Accessories

Data i miejsce: 31.03-02.04.2020 r. w Shenzhen Convention & Exhibition Center, Shenzhen, Chiny.

W wydarzeniu prezentowane są produkty takie jak: bawełna, wełna, jedwab, len itp.

Strona internetowa: https://intertextile-pavilion-shenzhen.hk.messefrankfurt.com/shenzhen/en.html

2. SPINEXPO Shanghai

W tym roku odbyła się trzydziesta czwarta edycja targów. Wydarzenia odbywają się w Szanghaju dwa razy do roku w marcu i we wrześniu. Jest to wystawa najwyższej jakości przędz, włókien, dzianin, tkanin i wielu innych ego typu materiałów.

Strona internetowa: http://www.spinexpo.com/shanghai/

3. Nanjing Wool Market Conference

Jest to coroczna konferencja w Nankinie, na której spotykają się hodowcy oraz producenci wełny. Na konferencji omawiane są bieżące problemy na rynku, przyszłe zmiany, a także nowe możliwości rynkowe. Na kolejną edycję Nanjing Wool Market Conference trzeba poczekać do września 2020 roku.

Strona internetowa: http://www.woolmarket.com.cn/en/

4. ISPO

Data i miejsce: 12-15.02.2020 r. w New China International Exhibition Center, Pekin, Chiny.

Targi skupiają się na zaprezentowaniu najnowszej sportowej mody oraz na tych rodzajach tkanin i włókien, które najlepiej sprawdzają się w sporcie. Co więcej, to szansa na nawiązanie kontaktu z przyszłymi partnerami i klientami, zobaczenie strategii konkurentów i wzmocnienie istniejących partnerstw.

Strona internetowa: https://www.ispo.com/en/taxonomy/term/2091

5. South China International Sewing Machinery & Accessories Show

Data i miejsce: 5 – 8.03.2020 r. w Shenzhen Convention & Exhibition Center, Shenzhen, Chiny.

Międzynarodowy pokaz w południowych Chinach, który koncentruje się na akcesoriach i częściach w maszynach do szycia, wykończeniu szycia, hafcie, tkaniu i serwisie informacyjnym. Z pewnością warto je odwiedzić.

Strona internetowa: http://en.cisma.com.cn

ShipHub

Import nici z Chin – obowiązki importera

Obowiązkiem osoby importującej jest przede wszystkim wprowadzenie na rynek bezpiecznego produktu. Aby uniknąć problemów, bardzo ważne jest wcześniejsze zapoznanie się, czy importowane przez nas rzeczy będą miały potrzebne certyfikaty. Ponadto, nawiązując do artykułów krawieckich, jeżeli chcemy importować maszyny do szycia, na pewno potrzebny nam będzie certyfikat CE.